Korai volt a missed ab?

Figyelt kérdés
7 hetes terhesen karácsony napján elkezdtem görcsölni, ami nem akart múlni. Estére egy elég nagy barna folt volt a fehérneműmön így azonnal bementünk a kórház ügyeletére, ahol a vizsgáló orvos semmit nem látott csak annyit h az 5 nappal korábbi leletemhez képest nőtt az embrió 3.9mm ről 4.5mm re de szívhangot egyértelmüen nem tudott igazolni. Így hazaküldtött. Kaptam duphastont, "szedjem és pihenjek" nem tud velem mit kezdeni. Másnapra sem múltak a görcsök és már egyre erősebbek voltak, ciklikusan jöttek egésznap de csak enyhe barnázás kísérte. Következő nap visszamentünk a kórházba mert semmi nem használt a fájdalmaimra egyre hevesebbek lettek. Ez az orvos is széttárta a kezét de mivel a protokoll előírja befektettek a kórházba megfigyelésre, de kezdeni nem sok mindent tudnak velem mondván semmit nem látnak. Aznap este már piros vér is távozott kis mennyiségben belőlem ezt jeleztem a nővérnek aki értesítette az éppen ügyeletes orvost. A válasz az volt hogy készítik a műtőt a részemre és ennek a terhességnek akkor annyi. A műtét előtt már semmilyen vizsgálat nem volt amit furcsáltam hisz még sosem szültem, tágító nélkül végezték el a műtétet. Másnap hazamehettem de a zárójelentés még mindig nem készült el( ünnepekre hivatkozva). A műtét után mintha elvágták volna a fájdalmat teljesen elmúlt. A szobatársaim szerint nagyon elkapkodták a műtétet. De létezik hogy ilyen állandó fájdalmak mellett napokig nem indul be a vetélés? Kérem aki tud vagy járt hasonlóan és megosztaná velem. Tudom már késő bánat de nem hagy nyugodni a dolog, borzasztóan érzem magam. Első terhesség volt.
2020. jan. 5. 15:16
 1/4 Izabella220 ***** válasza:
100%
Persze hogy létezik. Bár nekem heves fájdalommal és vérzéssel távozott egy 8hetes terhesség, továbbta is kegyetlen görcsöltem,ömlött a vér belőlem. Bementem a nőgyóhy sürgőre ott hasi uh igazolta, hogy a néhüregből valóban távozott már. Hüvelyi uh viszont elhalt szövetdarabok maradtak a méhszájamon ami kegyetlen volt. Sürgős mütét és mikor magamhoz tértem se görcs, se vérzés.
2020. jan. 5. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha valóban 7 hetes voltál -tudod, mikor volt ovulációd-, akkor nem volt korai. 7 hetesen már tényleg lennie kell szívhangnak.

Az orvosok jobban értének ehhez, mint az okoskodó, laikus szobatársak. Próbálj megnyugvást találni, és menni tovább (mondom ezt egy középidős -21. hét- ikervetélés után).

2020. jan. 5. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 kiccsbabcs ***** válasza:
100%

Szia.

Februárban szintén 7 hetesen vesztettük el az első babánkat.

Bár nekem görcs nem volt, csak barnázás, majd vérzés, amit haematoma okozott.. elnyomta az embriót végül.


Fejlődéstanilag az 5-6. héten fejlődik ki az embrió szívkezdezménye, így pulzálás már van, ha te 7 hetes voltál, akkor sajnos már kellett volna lennie.

Nem lehet tudni, hogy mikor halt el az embrió, persze, ha volt egyáltalán szívpulzálása, de lehet, hogy a görcsöket már a szervezeted produkálta, amiatt, hogy kilökje magából az "elhalt szövetet." (Bocsi, hogy ilyen csúnyán fogalmaztam..)


Normál esetben nem szült nők esetén tágítanak előtte, de lehet, hogy az orvosok úgy mérték fel a helyzetet, hogy sok vért is veszthetsz, és emiatt nem kockáztattak, hanem cselekedtek..

Plusz, nagyon sok spontán vetélés esetén is szükség van a műtétre, az esetleges visszamaradt szövetek miatt, amik nem ürültek ki rendesen a méhből.


Sajnálom, nem könnyű.. :( Sok erőt kívánok Nektek!

Fel a fejjel, az idő, majd.. lassan, segít.

2020. jan. 5. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

tágitó nélkü= nyitva volt valamennyire a méhszáj

sajnalom

A szobatársaid meg menjenek a francba talán az orvos jobban tudja.Ki tudja mi várt volna még rád...lehet sokkal rosszabb dolgok

nem hiszem hogy jókedvéből műt az ügyeletben

gyógyulj ne magadat gyötörd

2020. jan. 5. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!