Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Missed ab után korai lenne...

Missed ab után korai lenne csak 2 hónapot várni az újabb próbálkozással?

Figyelt kérdés
Hallottam olyan orvosi véleményt is, hogy nem kell kivárni 3 hónapot, elég csak 1-et vagy 2-t, mert ilyenkor a női szervezet könnyebben esik teherbe...
2014. febr. 10. 11:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
47%

Ha az orvos 3 hónapot mondott, akkor én kivárnám. Nehogy megint vetélés legyen. Szerintem azt az 1 hónapot már ki lehet bírni.

Valószínűleg kell ennyi idő, hogy minden úgy regenerálódjon, hogy ideálisak legyenek a feltételek a teherbeeséshez.

2014. febr. 10. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
64%

Nekem 6 hónapot mondott az orvos. Kérdeztem, tudják-e az okát, amiért elment a baba? Nem. És azt se, hogy ő volt beteg, vagy én? Azt se. Akkor miért várjak? Ha a baba volt beteg, akkor felesleges 6 hónapot várni. Ha velem van a baj, kivizsgálás nélkül megint csak értelmetlen a várakozás. Szóval műtét után 3 héttel megfogant a picink, aki ma egészséges 9 hónapos baba.:)

Nem csak az orvos szavában kell bízni, hanem józan ésszel átgondolni mindent.

2014. febr. 10. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Ja hát 6 hónap az tényleg sok, én még ilyenről nem is hallottam, hogy vetélés után valakinek ennyit mondtak volna.

Egyes műtétek után szoktak 6 hónapot mondani.

2014. febr. 10. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Igen, én is így gondolom...nálam sem tudták, hogy mi volt a gond, egyszerűen nem fejlődött tovább a baba...először 2 hónap várakozást mondott a doki, majd pár nap múlva azt mondta, hogy várjunk két hónapot, de inkább hármat...bízom benne, hogy most összejön! :)
2014. febr. 10. 12:14
 5/11 anonim ***** válasza:

Szia! En is igy gondoltam 3 evesunk melle kistesot szerettunk volna mar nagyon!

es majusi mutet utan mar juliusban terhes voltam! Elment az a baba is szeptember vegen volt a mutet es november 17.en jott meg utoljara, pedig vedekeztunk!

5 het 4 naposan a picinek eros szivhangja volt amit mar hallottunk is... Holnap mar a tarkoredo vizsgalatunk van! :)

Egyszer jott meg az utolso mutet utan...

2014. febr. 10. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nagyon gratulálok! Jo ilyen sikersztorikat olvasni, nagyon felvillanyoz! Remélem mi is ilyen szerencsések leszünk!
2014. febr. 10. 12:51
 7/11 anonim ***** válasza:

Én megkérdeztem, és ha a méh rendbejött, akkor nem nagyobb a vetélés esélye, mint egyébként. De ezt uh-val igazolni kell, hogy minden oké.

Amúgy nekem 6 hónap után se állt helyre a ciklusom, pedig azt mondták, minden oké.

A dokim szerint nincs alapja annak, hogy könnyebb lenne teherbe esni. Spontán vetélés esetén még elképzelhető, de műtét esetén nem.

2014. febr. 10. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nekem is 6 hónapot mondott a doki a missed ab után. Szerintem ez reális is, mert nem csak testileg, de lelkileg is kell regenerálódni. Nekem az első terhességem 7 hetesen szakadt meg. Csak két ciklust vártunk és azonnal teherbeestem. Azzal a babával 12 hetesen műtöttek. Most várunk. Fizikailag a műtét után egy hónappal már teljesen helyre jöttem, a kontroll UH szerint is minden rendben. A ciklusom is szépen beállt, úgy tűnik. Viszont a lelki része... az egy kicsit nehezebben gyógyul. Amíg olyan érzések kavarognak bennem, mint ami jelen pillanatban is (jelesül, hogy félek egy újabb pozitív terhességi teszttől), addig inkább jobb várni és kicsit átadni magamat más fontos dolognak. Lassan lejár a 6 hónap nálunk, de valahogy a késztetés nem olyan nagyon erős bennem. Várom, hogy mikor tudom teljesen elengedni a történteket.
2014. febr. 10. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Utolsónak írom: nagyon sajnálom a történteket!

Nekem éppen az kellett a lelki gyógyuláshoz, hogy mielőbb legyen egy babánk. A félelem persze mindaddig nem múlt el, míg meg nem született... Mindenkinek, aki vetélést élt át nagyon-nagyon javasolom, hogy a hormonszintjét rendezze. Ha progeszteron hiány miatt ment el a baba, akkor az mindaddig probléma lesz, amíg nem rendezi. Nem akarok reklámot csapni egy terméknek, de az én ciklusomat rendbetette egy egészséges, olcsó, nem gyógyszer, hanem gyógynövény kivonat, nagyon szívesen továbbadom az ötletet.:) Bárki írhat privátban. (Nincs közöm a termékhez, én is úgy vettem, nem ilyen megfontolásból ajánlom!) :-))

2014. febr. 10. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Szia.szerintem ha nem várod ki a 3 vagy 6 hónapot és teherbe esel nem nagyobb a vetélés veszélye.ezt híres genetikus mondta. Lelkiekben kell először rendbe tenni magad , de legalább 2 mensit meg kellene várni, hogy a méhed regenerálódjon.
2014. febr. 15. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!