Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Ti hogy viszonyultok ehhez?

Ti hogy viszonyultok ehhez?

Figyelt kérdés

Kozeli ismerosommel tortent az eset igy kerem ne legyetek negativak.

Az tortent hogy 36 hetesen elvesztette a gyereket. Meg kellet szulnie. Mikor megszuletett akkor lemosdattak a kicsit bepolyaltak es 2 orat egyutt lehettek harmasban a halott gyerekkel a ferjevel egyutt.


Ti kepesek lettetek volna erre? Teljesen kivagyok ettol mert en is terhes vagyok es nem tudom mit tennek ebben a helyzetben.


2020. febr. 7. 14:18
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Én nem agyalnék ilyenen, főleg nem terhesen.Sajnálom, hogy így alakult nekik. Valószínűleg én is megakartam volna nézni,de nem 2 óráig vele lenni.
2020. febr. 7. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Én nem is értem, mi a kérdés?

Ez egy borzalmas dolog, volt osztálytársammal történt hasonló, én vmi hülye rossz előérzet miatt kb addig rettegtem, hogy az én magzatom is meghal, amíg a kezembe nem kaptam élve (azóta meg tök laza szülő vagyok).

Teljesen érthető dolog elbúcsúzni ilyenkor a kisbabától, elòször és utoljára megnézni minden várva várt kis porcikáját. Ilyenkor nincs időérzéke az embernek.

2020. febr. 7. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Szetintem meg fantasztikus, hogy lehetőséget kaptak arra, hogy elvucsuzhassanak. Feltételezem ha nem akartak volna, nem kellett volna élniük vele.
2020. febr. 7. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Testvéremnek a 39. héten kellett a halott gyerekét megszülnie.

Nagyon zaklatott lelkiállapotban volt (érthető módon), s mikor kérdezték, hogy meg akarja-e nézni, nemet mondott.

Azóta van 2 gyereke már, de azt mondja, bárcsak, bárcsak megnézte volna, mert nem tudja helyre tenni magában a történteket. Sokat gondolkodik azon, milyen lehetett a kisbaba, vajon hasonlít-e rá vagy a férjére, a gyerekekre stb.

Nem igazán tudja így elengedni a halott gyerekét, hogy nem látta és nem tartotta a karjában, azt mondja, mintha sosem létezett volna az a baba, csak az álmaiban.

Felhívta aztán az orvosát, aki látta a babát, és elmondta a testvéremnek, hogy szép volt a kisbaba, mintha csak aludna, szép arcú, sok hajú. Persze ez sem nyugtatta meg őt, azt mondja, nyilván hogy ezt mondta a doktornő, mert tudta, hogy ő ezt akarja hallani...

Szóval igen, én is szeretném a kezemben tartani a gyerekemet, ha Isten ne adja így jártam volna, nekem könnyebb lenne így lezárni magamban, elbúcsúzni, meggyászolni őt. És hogy ez egy percig vagy két óráig tartana, nem tudom.

De azt is megértem teljesen, ha valaki elborzad ettől. Mindenki más, szerintem mindenki tegye úgy, ahogy neki a legjobb.

Te pedig ne aggódj, nem fogsz ebbe a helyzetbe kerülni, minden rendben lesz.

2020. febr. 7. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nagyon szép gesztus hogy ezt engedték nekik! Én valószínűleg ha ilyen fájdalmas dolog történt volna velem,kihasználtam volna azt az időt mert ilyenkor gyorsan elszáll az a 2 óra.

Szerintem kisírtam volna a lelkemet és elbúcsúztam volna. Nagyon sajnálom ami történt,az utcanelim járt így 39 héten beindult a szülés de a baba halva született,nekik nem volt alkalmuk elbúcsúzni csak a temetésen.

De ilyenre ne gondolj pláne nem terhesen!!

2020. febr. 7. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha abban a helyzetben lettem volna, én is ezt akartam volna. Hogy lássam es elbucsuzhassak tőle rendesen. Nem menne úgy elengedni, ha nem foghatnám a kezembe.
2020. febr. 7. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Koszonom mindenkinek

Tudom h nagyon borzalmas

Elkepzelni sem tudom milyen lehet.

2020. febr. 7. 17:04
 8/20 anonim ***** válasza:
64%
Nem tudom mit nem értesz ezen? Itt nem egy 12 hetes magzat elvesztéséről beszélünk, hogy elment és "kész" (nyilván az is fájdalmas). Nyilván nem lehet összehasonlítani azzal mikor a már megszületett x éves, vagy x hónapos gyereket veszít el valaki, na de itt már majdnem kihordta végig, megszülte... Még, jó, hogy látni akarja. Eskü nem értem mi olyan megdöbbentő ezen... Kb úgy csodálkozol mintha abortuszra ment volna és kíváncsi lett volna "mit vettek ki belőle". Nem bántásból de tényleg, mi ez hogy képesek lettetek volna e? Milyen borzasztó már ez, hogy meg kellett szülnie a halott gyermekét. Szomorú, hogy ez történt, de ne agyalj túl sokat ezen a saját és a babád érdekében.
2020. febr. 7. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Még annyi, hogy mikor nagymamám halt meg, nem akartam megnézni őt a koporsóban. De ez teljesen más dolog. (csak találgatok, hogy miért tartod ilyen furcsának ezt). Itt meg szülte és kíváncsi volt milyen lett volna. Szerintem ez a gyász része és teljesen normális, hogy megnézheti, ha akarja.
2020. febr. 7. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, de én elsírtam magam ezen a kérdésen és a válaszokon (2 vagyok).
2020. febr. 7. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!