Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Szülőként hogy viszonyultok...

Szülőként hogy viszonyultok ahhoz ha valamiben nem osztjátok a suli álláspontját?

Figyelt kérdés

Arra gondolok ha valami értelmetlen feladatot kap a gyerek, vagy csak egyszerűen túl sok neki valami. Milyen tanácsot adok a gyereknek az ilyen helyzetek megoldására?


Alsós gyerek szülőjeként kérdezem.


2018. szept. 12. 11:16
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
36%

A legegyszerűbb módot érdemes választani: beszélj az adott tanárral.


Ha ez sorozatos, akkor válasszatok olyan iskolát, melynek a pedagógiai programjával egyetértetek, és a gyereknek megfelelő.

2018. szept. 12. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
86%

igen, ahogy #1 írja: kommunikáció!

Megkérdezni, miért, hogyan, létezhet-e alternatív megoldás, stb.

Én nem bíznám a(z alsós) gyerekre a helyzet megoldását, hanem kézbe venném.

2018. szept. 12. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

leírod, konkrétan miért merült fel a kérdés?

Kíváncsi vagyok. Bennem még nem merült fel igazából, hogy valami értelmetlen lenne (max ha tárgyi eszközről van szó)

2018. szept. 12. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Beszélek majd vele, de úgysem az én gyerekemhez fogja igazítani a tantervet vagy az elvárásait. Ami teljesen rendben van, épp azért kérdezem, hogy a gyereknek mit tanácsoljak... Hogy ne vegye magára, ne menjen el a kedve, stb
2018. szept. 12. 11:54
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

a tantervet nem fogja a te gyerekedhez igazítani, de az elvárások lehetnek mindenkivel szemben egyedileg meghatározottak. ez a differenciálás lényege.

A beszédhibás gyerektől nem kell elvárni a szép olvasást, a túlsúlyostól pedig azt, hogy leggyorsabban fussa az iskolakört. Ha valaki nem szeret rajzolni, meg lehet elégedni a pálcika-házikókkal is és bizony a logika megléte is adottság.

2018. szept. 12. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
40%

4

Kérdező, ez nem ilyen, amit a gyereknek adott tanácsokkal oldasz meg. Beszélj a tanárral.


Még az is lehet, hogy könnyebb iskola kell a gyerekednek.

2018. szept. 12. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Beszélek majd vele, de úgysem az én gyerekemhez fogja igazítani a tantervet vagy az elvárásait. Ami teljesen rendben van, épp azért kérdezem, hogy a gyereknek mit tanácsoljak... Hogy ne vegye magára, ne menjen el a kedve, stb
2018. szept. 12. 12:35
 8/17 anonim ***** válasza:
87%

Ha nem írsz konkrétumot, nehéz segíteni.

Pl a gyerekemnek nem megy a folyóírás. Mit mondhattam volna? Nyugi, csak 3-ig érdekes, hogy hogy (és úgy, ahogy a táblán van) néz ki, utána elég, ha olvasható.

Utál rajzolni. Mindenki kész festményeket csinált rajzórán, ő meg egy zöld sávot. "szép fű!" -mit mondhattam volna?

Biztatni kell, hogy lesz ez még jobb is, vagy ha nem, akkor sem számít.

2018. szept. 12. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Mi értelme annak, hogy 12.35-kor bemásolod ugyanazt a hozzászólásodat, mint amit 11.54-kor írtál?
2018. szept. 12. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Így rakták össze a telefonom.


Konkrét példa: olvassa el otthon 5x azt a szöveget, amit órán már 10x elolvasták és már nagyjából fejből tudja. Mivel a tartalmát ismeri nincs kedve többször ugyanazt elolvasni. Erre azt mondtam neki, hogy ezt felőlem kiválthatja azzal ha helyette mást olvas, ami érdekli és újdonság számára.

2018. szept. 12. 13:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!