Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Akiknek meghalt a babájuk...

Akiknek meghalt a babájuk hogyan alakult az életük?

Figyelt kérdés
Már 3 éve halt meg a fiunk 4 napos korában...valahogy minél több idő múlik el annál jobban fáj hogy ő nincs velünk...Mikor lesz már elviselhető a fájdalom? Első (és egyetlen) babánk volt... Egyszerűen nincs jövőképem mindenünk megvan a férjemmel úgy hogy még célokért se kell küzdeni csak a monoton szürke hétköznapok...

2020. ápr. 25. 13:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem gondolkodtatok azóta második babában?

Én egyébként felkeresnék egy szakembert ha ennyire nem tudnék túllépni, amit írsz az eleggé depresszióra utal. Ne félj segítséget kérni, ez egy nagyon nagy trauma és nem szégyen ha az ember nem tud vele egyedül megbírkóni. Részvétem és kívánom nektek a legjobbakat. 🤍

2020. ápr. 25. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Először is keressetek mind a ketten egy jó pszichológust, mert láthatóan nem tudjátok a történteket lezárni, ti azóta kb. nem is éltek, és ez nem normális. Nekünk szerencsére ebben nem volt részünk, de egy közeli ismerősömnek igen. Az orvos nem vette észre a terhesség alatt, hogy probléma van, így csak akkor derült rá fény, mikor a kicsi megszületett, de mivel nem voltak erre felkészülve, nem olyan helyen szült, ahol egyből műthették volna. A baba 1 naposan meghalt. Azóta kb. 3 év telt el,és fél éve született meg a babájuk. Akármennyire csúnyán hangzik, tovább kell lépni. Ti éltek, folytatnotok kell az életeteket. Ez nem azt jelenti, hogy a picit el kell felejteni, de fel kell dolgoznotok. Mindenképpen keressetek egy jó szakembert.
2020. ápr. 25. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sajnálom, ami veletek történt. A szüleim iker gyerekei meghaltak, egyikük 3 napos, másikuk 3 hónapos korában. Anya idegösszeroppanást is kapott... ugyanakkor szinte egyből megfogant a húgom, aki miatt érdemes volt összeszedni magukat, plusz ott voltunk már mi az öcsémmel. A húgom egészséges, már felnőtt ő is, talán mondhatom, hogy a legokosabb, legtalpraesettebb a csládban, szemernyit sem "pótlék", boldogok vagyunk, hogy van. De ha ő nem jön, talán sosem állnak helyre a dolgok. Most már csak halottak napján megyünk az ikrek sírjához, és természetesen tudunk róluk beszélni. De ehhez idő kellett.
2020. ápr. 25. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Semmiképpen sem lesz következő terhesség ez 100%. A szakember jó ötlet bár ebbe a koronás helyzetben még tolódni fog...
2020. ápr. 25. 14:59
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Én az ikerbabáimat veszítettem el, mert túl korán születtek. A köldökzsinór elvágása után már nem sokáig éltek...


Én már akkor tudtam, hogy nem fogom feladni, és nekünk lesz gyermekünk.

Pszichológushoz, kineziológushoz, perinatális tanácsadóhoz, Theta healing-re jártam, közben tovább lombikoztunk.


7 hónappal később megfogant a kislányunk. Lassan 2 éves lesz. Nem kárpótol az ikerbabáinkért, nem helyettük született pótlékként; de az életünk sokkal szebb, mintha csak a fájdalom maradt volna. Ő a Minden nekünk, és Érte minden küzdelem megérte, és az ikerbabáink emlékével is békében együtt tudunk élni. A mai napig rettenetesen hiányoznak, és fáj a szívem Értük, de már nem háborog a lelkem, és pozitív jelen,- és jövőképem van.

Nekem csak ez az út volt járható. Nem is tudom, hogy mi lenne velem a kislányom nélkül...

2020. ápr. 25. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
#5 Egyébként velünk is szinte pont 1 éve történt a tragédia.
2020. ápr. 25. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Bocs, elírtam: szinte pont 3 éve...
2020. ápr. 25. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

A testvérem 6 évesen halt meg egy hónap leforgása alatt.

Anyukám 2 évvel később lett újra terhes (velem), akkor már jobban volt. Azóta eltelt 20 év. Mostmár könnyen beszél róla, de összetört akkor nagyon. Ő a nővérem tartotta szerintem a valóságban aki akkor 2 éves volt.

Őszinte részvétem nektek.

2020. ápr. 25. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
40%
Ha nem akarsz már gyereket,akkor így fogsz élni egész életedben ? Az érdekes lesz.Monoton napok.. mindenkinek vannak ilyenek,de ha nincs pénzügyi gondod,és adottak a feltételek,ki kell találni valamit ami leköt,és ennyi.Vagy tarts állatokat például,akikről gondoskodni kell.
2020. ápr. 25. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Augusztusban hunyt el a fiam 37 naposan.

Egyre jobban hiányzik, elképzelem éppen mit csinalnank, hol tartana a fejlődése.

Súlyos összetett szívbetegséggel született amit 3 műtéttel (minimum) lehet megoldani, plusz 1x kell szívtranszplantáció, amit 15 évente kell csinálni.... Így utólag talán jobb így. Nem szenved, nem fáj neki. Néha elojon hogy azonnal akarok gyereket, de elis vetem az ötletet. Ő volt az első.

Fiatal vagyok még 23 éves, szeretnenk meg babát.. De idő kell. És tele lesz félelemmel, aggodassal hogy nehogy ő is beteg legyen. (örökölhető a betegség sajnos) hónapokig nem dolgoztam, nem jártam ki, ha elakartam menni valahova bűntudatom volt. Mire visszamentem volna dolgozni bejott a korona vírus. Nincs nap hogy ne gondolnék rá. Kint van a fotója a szekrenyen. Napról napra nehezebb. De belegondolva inkább most mintsem később mikor jobban kötődunk hozzá. Soha nem hozhattuk haza. Hónapokig úgy volt osszerakva a kiságy, baba kocsi stb. Majd 1x csak osszepakoltam. Egyedül, míg a férjem dolgozott. Ordítottam a fájdalomtól. Mai napig nem hiszem el hogy tényleg ez történt velünk. Megkaptam hogy önző vagyok amiért nem szakítottam meg a terhességem 25 hetes terhesen (akkor derült ki hogy baj van, de nem mondtak el az orvosok mindent, és nagyon ritka betegség, kB évi 25 gyerek születik ezzel, ezért nincs sok tapasztalat).

Hiába jártam pszichiaterhez, pszichológushoz csak jobban felszskitottak a sebeket. Azóta próbálok másnak segíteni ha kiderul hogy ez a baj a babánál..

Hosszura sikeredett bocsánat. Jól esett kiirni magamból,es a konnyeimmel küszködve írtam le.

Miért nem szeretnél babát? Féltek? Nem elhetsz örök életedben így. Ha szeretnél beszélgetni írj rám privátban akár.

Kitartást, és sok sok erőt nektek! 🙏

2020. ápr. 26. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!