Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akiknek nagy babäjuk volt (4...

Akiknek nagy babäjuk volt (4 kg. születesi suly felett), ott hogy alakult a mozgasfejlödes? (Forgäs, kuszas, mäszäs stb. mikor?

Figyelt kérdés
2016. okt. 28. 11:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
58%

Nem tudom, milyen összefüggést kell(ene) látni emögött.

Nekem háromból egy született 4kg felett, ő a legizmosabb, legerősebb, mindent nagyon korán csinált.

3 hónaposan forgott, 6 hónaposan egyedül felült, 7-8 hónaposan mászott majd állt, egy évesen szaladt már.

A másik kettőből az egyik átlagosan, a másik picit az átlagnál lassabban fejlődött, ő csak 5.5 hónaposan kezdett forogni, és 15 hónaposan kezdett egyedül lépkedni, sokáig bizonytalanul.

(Mindegyik lány, ha ez számít).

2016. okt. 28. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Az idosebbik fiam szuletett 4 kg-mal es azutan igen nagy tempoban hizott, kifejezetten duci volt kb 2 eves koraig, de magas is.

Mar az elejetol sokan mondtak, hogy lusta lesz, mert nagy a sulya es nem fog birni hamar mozogni.

Nem igy lett.

Kb ugy volt, mint az elozo valaszolonal. 3 honaposan kezdett forogni, utana nagyon hamar tolatott, kuszott. 6 honaposan mar felult es stabilan ult, 7 honaposan felallt es 11 honaposan mar elindult.

Konkretan 15 honapos kora utan mar nem ult babakocsiban, annyira jol ment es birt is setalni.

Nem tudom, hogy a sulyaval van-e osszefugges, mert az occse alig 3 kg felett volt, amikor megszuletett, de nem sok kulonbseg volt a mozgasfejlodesukben, kb egy honappal kesobb csinalta ezeket.

2016. okt. 28. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Ö is izmos baba. Azt olvastam nagy babaknal elöfordul h lustabbak.... Most lesz 6, csak akkor fordul oldalra ha nagyon muszäj... Körbe tolja magat hason,ha valami nagyon kell neki... Közel 11 kg 76 centi....
2016. okt. 28. 12:01
 4/11 anonim ***** válasza:
4 honaposan fordult meg eloszor oda es vissza is. 6 honapos korara gurulva kozlekedett, 8 honaposan kuszott, 9,5 honaposan maszott, felult, felallt, 1 evesen par lepest tett (kb 5) kapaszkodas nelkul, 14 honapos korara mar tokeletesen jart. De o csak a szuletesekor volt nagy baba, lassan hizott, igy siman megeloztek sulyban a kisebb babak mar 3 honapos koraban.
2016. okt. 28. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Csak akkor hátráltat a nagy súly, ha mellé hipotón. Ekkor duplán szenved a gyerek.
2016. okt. 28. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
58%
Mindent időben csinált. Nekem kicsit soknak tűnik a 11 kg hat hónapos korban. Emiatt lehet inkább lustibb...
2016. okt. 28. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Ezek szerint ez csak többnyire agyi erettsegtöl függhet...
2016. okt. 28. 12:20
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszi a välaszokat. (nem hipotom,nem dagika, nagyon erös es mozgekony, de nem akar forogni, ugy ereztem a sulya häträltatja...)
2016. okt. 28. 12:27
 9/11 anonim ***** válasza:
58%

6 hónaposan 11 kg??? Az kicsit talán sok.

Születési súly: 4,15 kg. 6 hetesen hasról hátra, 3,5 hónaposan hátról hasra fordult, majd 5 hónaposan elkezdett valahogy előre haladni, de az igazi kúszás kb. 7 hónaposan ment. 8 hónaposan felült, még abban a hónapban felállt, 10-11 hónaposan kezdett mászni, 1 éves szülinapján pedig megtett 4-5 lépést önállóan.

2016. okt. 28. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Valoban itt nem a szuletesi suly okozza az esetleges mozgasfejlodesi lemaradast, hanem a jelenlegi suly. 6 honaposan 11 kg rengeteg.

Az en kislanyom 1 evesen volt 12 kg es azt is allandoan sokalltak, pedig o is 4 kg- mal szuletett.

De tudok olyan gyerekrol is, aki 2,5 evesen 11 kg.

Beszelj a haziorvossal, hogy neki mi a velemenye.

2016. okt. 28. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!