Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Ti hogy tennétek? Bevállalnáto...

Ti hogy tennétek? Bevállalnátok ilyen előzmény és ilyen körülmények között a gyerekvállalást?

Figyelt kérdés
Próbálom röviden összefoglalni a történetem. Tavaly volt egy missed abom, tervezett baba volt. Azóta elvesztettem a munkahelyem, több hónapja nem találok munkát, és a szakterületemen nem is fogok tudni elhelyezkedni a közeljövőben. Próbálok állást keresni de sajnos ebben a helyzetben nagyon nehéz, már nagyon egyszerű munkákra is elküldtem a jelentkezésem de oda túlképzett vagyok, meg ugye most még többen keresnek állást. A lényeg, ilyen körülmények között beérném azzal, hogy van egy munkám, mindegy milyen, mellette pedig átképezném magam (egyetem 5 év) Közben persze borzasztóan vágyunk babára, a férjem mindjárt 38 éves már régóta szeretne apuka lenni,én 28.Szóval a lényeg, hogy gondolkodunk rajta, hogy rákapcsolunk a babaprojektre, félek az előzmények miatt is, teljes bizonytalanságban vagyok miatta, hogy mikor lehet gyerekünk. Viszont bennem van az is, hogy munka nélkül hogy vágjak bele? De ha nem lesz munkám mégis meddig várjunk? Anyagiak terén nem vagyunk gazdagok, van egy lakásunk hitelre, féléve újítottuk fel teljesen, saját hitelmentes új autónk és a férjemnek kb átlagfizetése van. Minden hónapban jól kijövünk ennyiből is és némi pénzt tudunk is félretenni, de nyilván nem 100 ezreket. Kíváncsi lennék, hogy ti ilyen körülmények között bevállalnátok-e a babát vagy még várnátok? Vagy esetleg valaki volt-e már ilyen dillemában és végül hogy döntött? Tudom, hogy ezt nekünk kell eldöntenünk, de érdekelne más hogyan gondolkodik erről.
2020. máj. 10. 12:08
 1/10 anonim ***** válasza:
45%
Még megvárnám az őszt, hátha lesz meló. Bármikor hozhatja úgy az élet, hogy a férjed fizetése is kiesik.
2020. máj. 10. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
77%

Munkát keress, ha tényleg megfelel rosszabb munka, akkor egyszerűen ne írd bele az önéletrajzodba a végzettséged.


1 év múlva vágjatok bele utána átképzed magad és még mindig lesz vagy 20 éved karrierre.


Vagy vártok pár évet, te addig tanulsz és olyan 35 évesen jönne az első gyerek mert ugye az új szakmádba kellene dolgozz kicsit.


Nekem az első szimpibb.

2020. máj. 10. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
84%
Én nem várnék.
2020. máj. 10. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
65%
Stabil munkahely nélkül nem
2020. máj. 10. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
65%
2-es hr-es vagyok. Gondolod nem derül ki egy interjún, mit dolgozott korábban? Vagy ha kamuzik nem lóg ki a lóláb? Én azt mondom, ha a férjed nem keres kiemelkedően várd meg, hogy munkád legyen. Azért a Csed és a GYED nagy segítség ám! Sokba kerül egy gyerek.
2020. máj. 10. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Olvastam már sok tippet ezzel kapcsolatban, hogy le kell tagadni a végzettséget, de ha az 5 év egyetemet és a másfél éves diplomás munkakörömet letagadom, akkor mit írok az önéletrajzba mit csináltam ez idő alatt?
2020. máj. 10. 13:54
 7/10 anonim ***** válasza:
40%
Nagyon nehéz, ha az ember már nagyon akarja a gyereket, de azért te még várhatsz azért egy fél évet. Előbb találj munkát, menj onnan gyesre, aztán azalatt majd "egy kosszal" tovább tanulhatsz. Addig nem kezdenék bele sem az újabb 5 év egyetembe, sem a gyerekbe, amíg nincs munka, de hitel van. Önéletrajz küldözgetés mellett most mondjuk önkénteskedj valahol vagy max. kezd bele valami esti okj-s vagy nyelvtanulós párhónapos képzésbe, ami kiegészíti az eddigieket, akkor tapasztalatod és/vagy kapcsolataid is lesznek, és nem fog minden gondolatod a gyerek körül forogni.
2020. máj. 10. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat és a tippet utolsó!
2020. máj. 10. 14:33
 9/10 anonim ***** válasza:
84%

Tudom hogy a legtöbben másra biztatnak, de szerintem nem fog megterulni ha meg egy ötéves egyetemi képzést elvegzel. Persze ha csak nem pl programozást tanulsz vagy más nagy terv van.

Amennyi energiába kerülne egy egyetem abból már felkuzdheted magad bármilyen nagyobb cégnél vagy kitalalhatsz vállalkozást.

Én a helyedben külföldi munkát kamuznek és elmennek olyan helyre dolgozni ahol nem sajnálok fél év után elkoszonni. És vallalnam a babát! Közben úgyis jobban látod majd hogy családdal mire lesz lehetőség meg igény a karriered szempontjabol is.

Bárhogy döntesz kívánok neked sok sikert ;)

2020. máj. 10. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Higgyétek el, ha kamuzik, az kiderül. Mindig látjuk ha a jelölteknek “vaj van a fejen”. Nyilván nem tudjuk mi, de hogy nem mond igazat, az látszik. Valahol belekavarodik a dátumokba, azt kamuzza, hogy pl autóiparban dolgozott, és ha az egyik interjúztató (hr vagy szakmai) bekérdez valami alapvetőt, fogalma nincs. Nem könnyű ám hazudni. Nehogy azt higgyétek.
2020. máj. 10. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!