Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Ugy sajnalom, szerintetek...

Ugy sajnalom, szerintetek hogy kezeljuk a tortenteket?

Figyelt kérdés

Baratnom 2hettel elottem tudta meg hogy kisbabat var.

Holnap lenne 12hetes, en 9 hetes 2napos terhes vagyok.

2napja rozsaszin folyasa volt de csak 1-1alkalommal. Az orvosa szerint nem kell panikolni, elo szokott fordulni.

Ma reggelre mar ver folyt neki, bementek megvizsgaltak.

A 12hetes terhessege 9het korul leallt, es eddig semmi panasza nem votl.

Holnap lenne 12hetes, menne a kotelezo ultrahangra.

De ma mar haza se engedtek.


Nem tudom a kapcsolatunk hogy fogja ezt megelni, elhataroztam hogy semmit nem fogok meselni majd neki, mellette leszek amiben csak tudok.

De amikor majd latszani fog a pocim es amikor majd szulnie kene.

Annyira sajnalom szegenyt.

Szerintetek valtozni fog valmit a viszonyunk?


2020. máj. 28. 12:11
 1/9 anonim ***** válasza:
97%
Szia. Velem pont ugyanez történt. Ma lennék 12 hetes, viszont a 8. Héten leallt a baba szíve. Pár napja tudtam meg hogy az egyik legjobb barátnőm terhes lett. Pont ugyanakkorra van kiirva mint én. Napra pontosan. Ráadásul ő nem is akarta ezt a babát csak becsuszott. Nagyon furcsa érzés az irigység, én még sosem éreztem, kivétel most. De ezzel inkább nekem van dolgom, hogy ezt lerendezzem magamban, a barátnőm babájának és az ő örömének szívből örülök. Ha a barátnőd intelligens és tényleg jó a barátságotok, akkor ha pár hét múlva túl lesz ezen, szerintem örülni fog neked. Addig lehet nem fog keresni, adj neki időt de biztos vagyok benne hogy végül nagyon fog örülni. Neked ezzel semmi dolgod... Persze legyél tapintatos, meg ne beszélj túl sokat a terhességről, majd ő úgyis kérdezi. Legalábbis az én barátnőm így csinálja és nagyon jól csinálja. Könnyít majd a helyzeten ha ők is újra probálkozhatnak, akkor már nem annyira a veszteségre fog koncentrálni. Nyugi minden rendben lesz 😊
2020. máj. 28. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
80%

Én nem hagynám ki semmiből.

Eleve nem beszéltem részletesen a terhességemről senkinek. De nem is csináltam belőle titkot. Egyszerűen természetesnek vettem ezt az állapotot.

Nekem is volt vetélésem és mégis érdeklődtem a barátnőm terhessége felől.

Nem tehet semmiről, ami velem történt. Szóval ezt is természetesnek vettem.

2020. máj. 28. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
95%
Én annó hasonló helyzetben megkérdeztem a sógornőmet, nem fog-e ránk haragudni. Azt mondta, biztos nem. Végül 10 hónappal az enyém után született meg a kislánya.
2020. máj. 28. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

A mi esetunk annyiban kulonbozik, hogy mi mindent megbeszelunk, minden nap beszelunk telefonon.

Nekunk mar van egy lanyunk, a kistesora vartunk 1,5evet.

Nekik fel el alatt sikerult de elso baba lett volna.

2020. máj. 28. 12:42
 5/9 anonim ***** válasza:
85%
Szia. Leírom az én történetem hátha segít neked. Mi férjemmel több mint 4 éve küzdünk a babáért. Márciusban pozitívat teszteltem, ez volt a 2. lombikunk. Elmondtuk a legrégebbi barátjának meg a feleségének, mert a lombikról is tudtak. 1 héttel később nekik is pozitív lett a teszt. Nekik 2. gyerek, és hamar sikerült. Többször is érdeklődtünk a másik felől, én kórházban is voltam másfél hetet hematóma miatt. Nekünk sajnos 8-9 hét közt leállt a szíve, így műtéti befejezés volt. 2 hétig nem írtam rá, kellett egy kis idő. Amikor megtudtam, hogy leállt a szíve azért is sírtam, hogy nekik pont olyan idős lesz mint nekünk. De nem irigységből, hanem egyszerűen csak fájt hogy nekünk vége lett. Műtét után 3 héttel tudtam meg, hogy unokabátyám felesége is terhes, ő is pont akkor esett teherbe mint én. Nem könnyű helyzet azt elismerem. Én például érdeklődni szoktam, hogy van, baba jól van hogy vizsgálaton volt. Szerintem arra várj majd a babatémával hogy ő mikor nyit majd feléd. Addig is támogatni tudod, beszélj vele másról. Ha ennyire jó barátok vagytok akkor szerintem ez nem fog ártani nektek. Legyél mellette ebben a nehéz helyzetben is.
2020. máj. 28. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Koszonom szepen nektek,

Azota mar tobbszor tudtunk beszelni, egyedul van egy szobaban.

Rakerdezett en hogy vagyok, megmaradt e bennem valami. Tereltem a temat,jo kellemetlen volt. De most semmikeppen sem szeretnek az en terhessegemrol beszelni.

Van eleg bajuk. Engem is borzalmasan bant, jo emberek!

Tudom nem ezen mulik, csak olyan hihetetlen amig nem a szoros kornyezetunkben tortenik meg.

2020. máj. 28. 15:16
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

ugyan csak közvetve történt velem, mert én voltam a pocakban, de leírom. Anyu és a barátnője egyszerre voltak terhesek, barátnő talán 1 hónappal korábban. Halva született a kislány. Én is lány lettem. Azóta is jóban vannak, tartják a kapcsolatot, ott voltak az esküvőmön, sőt, a barátnő varrta a menyasszonyi és menyecskeruhámat. Talán egyszer említette, hogy kicsit neki is a lánya lettem (10enévvel később született 1 fiúk).


Szerintem várd meg, míg ő nyit, ha kérdez, válaszolj tárgyilagosan, ne cukormázas rózsaszínködösen. Nyilván ezt magadtól is tudod, de néha el tud szaladni az emberrel a ló, megfeledkezik magáról akaratán kívül is.

Én a helyedben egyébként megmondanám neki is, vagyis inkább leírnám, hogy nem akarom kihagyni semmiből, el sem tudom képzelni, neki most milyen nehéz, és nem azért nem mesélek, mert nem akarom beavatni, hanem mert nem akarom ezzel bántani. Aztán úgyis a reakciójától függ majd, hogy hogyan tovább

2020. máj. 29. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Most áprilisban vetéltem el. A bnőm 1 héttel idősebb terhes volt. Várd meg, még ő kérdez a babáról. Nekem nagyon fájt volna ha mesélni kezd, hiszen az enyém picivel volt fiatalabb. Már eltelt 2 hónap, és én kezdtem kérdezgetni. Már nem fáj annyira, de még mindig rossz érzés. Látom ahogy nő a pocija, de már nem utálom miatta. Eddig gyűlöltem a kismamákat. Nem bírtam rájuk nézni...
2020. jún. 7. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Mi is hasonloan jartunk, tesom 2 hettel lett volna idosebb, mint en. :(

En is utalom a helyzetet, nem tudom elvezni a saját terhessegemet sem, egyfolytaban azon izgulok, aggodok, agyalok, hogy nekik mikor jon mar ujra ossze. Nekik 2 ev utan sikerult, nekem egybol, mindkettonknek masodik baba.

En sem beszelek a terhessegemrol, pedig mar 20 hetes vagyok. O neha kerdez, olyankor valaszolok.


Minden nap 60* eszembe jut legalabb, hogy legyen mar sikeres nekik ujra ez a ciklus.

2020. jún. 22. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!