Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Van itt olyanaki csináltatott...

Van itt olyanaki csináltatott Nk ölősejtes vizsgálatot vagy Th1 és Th2 arány vizsgálatot? Csak női részről kell ezeket nézni? (synlab-nál azt mondták, hogy a nőnél kell, de mi azt hittünk mindkettőnknél nézik) Ciklus melyik szakaszánál szokták nézni?

Figyelt kérdés
Kaáli intézetbe járunk lombikra, és 2 vetélésen vagyok túl. Doki adott egy listát, hogy milyen vizsgálatokat lehet ilyenkor nézetni. De azt mondta nem tud benne segíteni, ha eredmény majd meglesz akkor immunológushoz menjünk kiértékelni.

#vetélés #ölősejt #Th1 és Th2
2020. szept. 28. 11:42
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

A G1 intézetben csinálnak kevert limphocytas tenyésztést, abban részletesen benne van az NK sejtarány is ill., hogy a pároddal passzoltok vagy sem. Ezt a vizsgálatot csak itt végzik. De nagyon drága. Mehetsz a Budai Irgalmasrendi kórházba ahol van meddőségi immunológia. Ott van egyébként is a legnagyobb immunológiai centrum. Kérsz időpontot valakihez rendelésre és leveszik a vért ami szükséges. Ez ingyenes, de gyakran ha szükséges sajna

átküldenek a G1- be a fennt említett vizsgálatra.

A leletet tényleg csak immunológus tudja értelmezni, tünetek és labor alapján. Gyakran látsz valamit rossznak, de ők máshogy értékelik.

2020. okt. 2. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
Amit kihagytam a G1 intézetben pontosan megmondják mikor kell menned a ciklus melyik napján. Előtte 3 hónapig nem lehetsz beteg, náthás sem, nem állhatsz antibiotikumos vagy más hormonális kezelés alatt. De ez a sima immunlabornál sem rossz. A kevert limphocytás tenyésztésnél a férjedtől is vesznek vért.
2020. okt. 2. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget, úgy néz ki a drágább verziót csináltatjuk meg.
2020. okt. 9. 15:15
 4/21 anonim ***** válasza:

Kérdező!

Megcsináltattad a vizsgálatot?

Én 3 missed ab-on és egy terhessèg megszakításon (beteg volt a baba) vagyok túl.

Csomó vizsgálatot megcsináltattam,de ez még kimaradt.

Megírnád a tapasztalatodat?

Nagyon köszönöm

2020. dec. 4. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Sajnálom, hogy te is ebben a helyzetben vagy. Még nem voltunk, mert kiderült, hogy a műtét és a vizsgálat közt 2 ciklust kell várni. Ezért csak dec 17-én tudunk menni. Így nem sokat tudok írni róla, de amit tudok leírom. Nem lehet szedni 2 hónapon belül hormontartalmú gyógyszert sem (én Bormocriptint szedek magas prolaktin miatt, de ezt is abba kellett hagyni). 6-8 hét amíg meg lesz az eredmény. Betegnek se szabad lenni, és 2hónapon belül antibiotikumot se lehet szedni. Konzultációra is majd odamegyünk, mert ott tudják kiértékelni az eredményt. Sajnos csak ennyit tudok neked írni.
2020. dec. 4. 17:03
 6/21 anonim ***** válasza:

Most hívtak vissza pont a laborból és igen nekem is mondták, hogy még nem mehetek,mert 60 napnak el kell telnie a műtét és vérvétel között. :(

Pedig már jövő héten mentem volna.

Letroxot szedek. Az remélem nem befolyásolja az eredményt.

6-8 hét? Nekem 20-25 napot mondtak az eredményre.

Márciusban megyek Fülöp Vilmos professzorhoz és hozzá jó lenne vinni az eredményt.

2020. dec. 4. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

Átérzem a helyzeted, én novemberben akartam volna intézni, de aztán kiderült, hogy várni kell.

Kérdezz rá a laborban vagy dokinál, hogy szedheted e a Latroxot. Nekem azt mondták ilyenkor cukorgyógyszert, meg szívgyógyszert lehet szedni. Egyén esetben konzultálni kell az orvosoddal.

Azért ilyen sok idő mert egy kompexebb vizsgálatot csináltatunk, nem csak az Nk ölősejteset.

[link]

Teljes alloimunn panelt csináltatjuk meg, a 135.000Ft-osat. Jó drága, de biztosra szeretnénk menni.

2020. dec. 4. 20:37
 8/21 anonim ***** válasza:

Igen, én is azt szeretném.

Legyen benne minden. 6-8 rengeteg idő....

2020. dec. 4. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

Véletlenül elküldtem az előbb.

Szóval mi is azt csináltatjuk meg, bár nem tudom mi mit takar pontosan,de az orvos majd biztosan tudni fogja.

Az az igazság, hogy hiába jártam eddig immunológushoz a vérvételen kívül semmi egyébre nem küldött.

Ezt a vizsgálatot magam találtam és úgy gondoltam, hogy ezt mindenképpen meg kell csináltatni és kerestem új orvost is, így találtam rá Fülöp doktorra, aki állítólag nagy koponya a vetélések tekintetében.

2020. dec. 4. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Hát igen😔 Én se örültem amikor ez így kiderült. Novemberben mehettünk volna újra lombikra, de így csak márciusban vagy áprilisban tudunk újra menni. De kivizsgálás most fontosabb. Gondolj te is arra, hogy lehet ez szükséges, hogy ne legyen újra vetélés. Mi még kromoszómavizsgálatot is csináltattunk, annak várjuk az eredményét.
2020. dec. 4. 21:35
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!