Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baba látogató, ez jó lenne...

Baba látogató, ez jó lenne arany középútnak?

Figyelt kérdés

A járvány miatt nagyon óvatosak voltunk eddig is, és hamarosan szülni fogok. Eddig úgy volt, hogy az enyhülésig nem is jöhet senki, de most már a baba pár hetes korában megengednénk a babalátogatást, annyi kikötéssel, hogy

1.belépés után alapos kézmosás, és a baba közelében vegyenek fel maszkot.

2.ebben az esetben még nem szeretném, férjem se, hogy legyen puszi, és ölelgetés.


Szerintem az eddig tervezett, csak neten nézhetik meg helyett ez már így is sokkal jobb, mert legalább láthatják, de egyesek kijelentették, hogy ez hülyeség és ők akkor is akarják dajkalni, puszilgatni.

Hozzáteszem, Bpen élünk, és kb 2-3 hetes korában jönnének látogatni amikor még nagyon pici.



2020. máj. 17. 12:09
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem akinek ez nem felel meg, az otthon is maradhat. Mindegy, hogy mások szerint ez túlzott óvatosság, vagy sem. A gyerek a szülei felelőssége, így ti szabjátok a feltételeket. (Az én véleményem amúgy az, hogy egyáltalán nem túlzás. Nem félek a vírustól, de azért indokolatlan kockázatot se kell vállalni.2-3 hetes babát meg vírus nélkül se puszilgassanak.)
2020. máj. 17. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Az én fiam januárban született, anyunak kapart a torka, ezért mindenki, aki vele egy háztartásban él (apu, mamám) vett maszkot babalátogatáskor. Én nem én kértem, maguktól gondoltak rá.

Úgyhogy teljesen normális, amit kértek. Szerintem nem lesz vele senkinek baja.

2020. máj. 17. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
83%
Ha te elkapod, vagy az apja, akkor elkapja a baba is, emiatt nem gondolom, hogy ezt maszkkal ki lehetne védeni, ha csak a baba mellett veszik fel. Ha vége a járványnak, akkor nem maszkoznék családi körben, ha nincs vége, akkor meg ne jöjjenek.
2020. máj. 17. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
88%

2 hetes a pici

Tegnap voltak itt a nagyszulok.

Annyi keres volt h alapos kezmosas.


Kapott kez simit es kezbe vette mind a ket nagyi. Kb fel napot voltak, foznom nem kellet hoztak. Mikor aludt csendbe kimentek a teraszra.

2020. máj. 17. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
46%

2,5 hós a pici

Egyik nagymama még nem látta.....


Másik önkéntes karanténban

Papa negatív teszttel jött

2020. máj. 17. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
47%

Mi 2 hete "fogadunk" először látogatókat (nagyszülők), akkor lett 6 hetes. Lakásba nem jöhetett fel senki, lementünk sétálni, maszkban, kézfertőtlenítés után egy fotó erejéig a kezükbe vehették, de ennyi.

Fel sem merült, hogy valamelyikük ne tartsa be a kérésünket, mert ők sem akarnak ártani a gyereknek. Hiába mondják, hogy a koronavírus nem okoz súlyos betegséget gyerekeknél, mindig van kivétel, és nem szeretnék kivételek lenni.

A ti szabályaitok is ésszerűek, aki nem fogadja el, azt ne engedjétek látogatni.

2020. máj. 18. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!