Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Aki vételt már el első babánál...

Haller Nikolett 2 kérdése:

Aki vételt már el első babánál az utána, hogy kezdett hozzá az az új baba projekthez? Gondolok itt pl :teljes labor kivizsgálására vagy sok vitamin stb? Mit tanácsoltok? Nézzétek el ezt a kérdést de elege bennem van a félelem.

Figyelt kérdés
Már 5 hónapja hogy spontan elvetéltem, nem kellett műteni kiürültem teljesen. Viszont szeretnék elővigyázatos lenni.Szeretnem ha nem történne meg ez újra mert elege megviselt.🙏Mit tanácsoltok? Érdemes teljes kivizsgálást csináltatnom vagy valami jó vitamint elkezdenem vagy ha megtortenik a baj úgyis megfog és ne görcsöljek rá ennyire? Tudom ha mindig felni fogok és húzom az időt akkor sose lesz kisbabám,es a férjem már nagyon akar. Kérlek segítsetek a tancsotokkal.

2020. nov. 1. 16:57
 1/2 anonim ***** válasza:

Nekem tavaly volt egy missed ab.om. rá egy évre szinte pontosan újra összejött a babaprojekt.

Igazából én nem voltam előtte dokinál de ha tényleg tervben van akkor nem árthat ha egy doki rád néz, nyugodtabb lehetsz.

Mikor pozitiv lett a teszt elkezdtem terhesvitamint szedni bar az elején rettegtem azert pedig az ultrahang is biztatóbb volt mint tavaly, de már most kezdem a 31. Hetem.


Nekem azt mondta a dokim h sajna manapság ez gyakori... És csak a harmadik után küldenek el célirányosan kivizsgálásra addig ha te úgy gondolod nyugodtan mehetsz. ☺️

2020. nov. 1. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Nekem idén 2 missed ab volt, műtéttel lett vége. Doki annyit mondott, hogy gyakori, sajnos sokszor nem lehet tudni miért. Lehet beteg volt az embrió, lehet az anyai szervezettel van valami, vagy ezer oka lehet.

Én a Kaáli intézetben kaptam egy papírt ha valaki sokszorosan elvetél akkor miket érdemes nézetni, hátha segítség neked is:

1.immunológiai infertilitás panel III

2.spermium ellenes antitest

3.foszfatidil inozitol ellenes antitest

4.lupus anticoaguláns

5.D3 vitaminszint

6.TSH, FT3, FT4

7.inzulin rezisztencia/cukorterhelés vizsgálata (3pontos)

8.Nk arány és funkcióTh1/Th2 irányultság vizsgálata

9.prolaktin szint-ha ez magas endocrinologiai vizsgálat

10. AMH

11. Thrombosis genetikai panel (Leiden, protrombin gén, PAI-1, MTHFR)

Ezekkel kapcsolatban immunológushoz kell menni, hogy kiértékelje.

2020. nov. 1. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!