Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Lehet a BioGaiatól zöld széklete?

Lehet a BioGaiatól zöld széklete?

Figyelt kérdés

3 hónaposan megkapta az oltásokat, plusz a rota ellenit is. Akkor utána zöld volt a széklete, 1,5 hét után felhívtam a doktornőt, mert aggasztott ez a zöld kaka. Mondta, hogy adjunk neki BioGaiat. Első kb 2 hónapjában kapott rendszeresen, utána már nem vettem. Most 4 hónapos koráig kapta, miután beszéltem a doktornővel, majd abbahagytam, mert őszintén szólva elfelejtettem neki adni. Jelenleg 4,5 hónapos, 4 hónaposan megint normális lett a széklete, viszont most sokat nyűgösködik, gondoltam adok neki. Tegnap kapott is, ma reggel már brutál zöldet kakilt. Ez lehet a BioGaiatól? Elvileg ennek pont hogy rendbe kellene rakni..

(100% anyatejes)



2020. okt. 23. 15:13
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Az enyém sose kapott biogaiát mégis zöldet kakil néha....anyatejes a miénk is:)Én ezt találtam:

Ezt a zöld székletet előidézheti anyatejjel táplált babák esetében, ha nem szívják ki kellőképpen a mellet, így csak a szomjoltó előtejhez jutnak hozzá, a zsírosabb, tápanyagban gazdagabb „hátsó” tejhez nem. Ilyen helyzetben szoptatáskor különösen ügyelni kell arra, hogy csak akkor szabad a babát egyik mellről a másik mellre helyezni, ha az egyiket már teljesen kiürítette.


Zöld székletet az is okozhat, ha a baba gyógyszert kap, vagy szoptatás időszakában vasat szedsz. Előfordulhat akkor is, ha a baba érzékeny valamire, ami a te étrendedben szerepel, például a tejtermékekre. Ekkor ekcémás bőr is jelentkezhet tünetként. Ha ilyesmire gyanakszol, akkor fordulj orvoshoz.


A laktóz (tejcukor) és a tejfehérje felszívódási zavara is okozhat zöld székletet. Ebben az esetben a baba súlygyarapodása is elmaradhat. Kalkulátorunk segítségével könnyen nyomon követheted gyermeked fejlődési ütemét.Ezenkívül lehet oka a zöld székletnek bélfertőzés is, ezért nagyon fontos, gyermekorvoshoz kell fordulni, ha a tüneteket 24 óra elteltével is észleled.

2020. okt. 23. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm :)

A tejre nem nagyon gyanakodom, mert a bőrén semmilyen kiütés nincsen.

2020. okt. 23. 20:25
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekünk sincsen kiütés.Nálunk a rengeteg cicizés része a hunyó szerintem...sokszor pár korty a hígabb előtejből!
2020. okt. 23. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Mondjuk rengeteg cicizés van, az tény. Azon is alszik.
2020. okt. 23. 20:33
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
7 hónapja kapja a kisfiam a biogaiat, nem volt tőle soha zöld széklete. Úgy tudom túl éves okozhat ilyet.
2020. okt. 23. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!