Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Vetélés után kinek mi segített?

Vetélés után kinek mi segített?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

3 hónapja sajnos elment a baba. A doki pont ennyi időt javasolt várakozni, ami most letelt. Lelkileg is sokat segítene, ha sikerülne. A férjemmel pár napja újból próbálkozunk. D, e, c vitamint és folátot szedek. Kontroll vizsgálat 2 hónapja volt, akkor rendben voltam. Tudom, hogy mindenkinek más és más vált be/segített. Tudom, hogy egyénfüggő is, de kiváncsi kennék tapasztalatokra. Szeretnénk elkerülni még egy ilyen tragédiát. És a lehető legjobban felkészülni testileg egy egészséges baba vállalására.



2020. dec. 30. 02:03
 1/6 anonim ***** válasza:

Nehéz dolog ez... Nekem legalábbis az volt, sőt most is az. Én elmentem pszichológushoz az első vetélésem után. A ciklusom nagyon nehezen állt vissza a műtét után, de végig szedtem a vitaminokat (c, d, e, folsav). Ezen kívül mi nem tettünk semmi extrát, csak annyit, hogy megvártuk, amìg visszaáll normálisra a ciklusom és nem próbálkoztunk a második ciklus után (ahogy amúgy a doki engedte volna).

Most megint terhes vagyok, de ugyanúgy vannak gondok, mint az előzőnél, annyi különbséggel, hogy most egyelőre a baba rendben van (az előzőnél sosem volt korának megfelelő méretű semmi). Ha most sem jön össze és megint elmegy, akkor én már nem hagyom, hogy lebeszéljenek az alapos kivizsgálásról.

2020. dec. 30. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! Nagyon sajnálom, ami veled történt! Szorítok, hogy most minden rendben legyen ! De ez bíztató, amit írtál, ha az előző babánál nem voltak ezek jók! Nálunk nem volt szívhang, előtte minden rendben volt... én is voltam pszichológusnál. De a család és a barátok is nagyon sokat segítettek. Megkérdezhetem, hogy mennyi időre sikerült most a baba?
2020. dec. 30. 10:55
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Fél évvel a műtét után estem teherbe, de valójában ez volt az első olyan hónapunk, amikor nem védekeztünk. Az első és a mostani baba is könnyen összejött, csak sajnos eddig könnyen ment is. Én is abba kapaszkodom, hogy most legalább eddig minden rendben ment.

Én is sajnálom a veszteséged. Hidd el, jól gondolod, amikor újra pozitív lesz a teszt, az nagy löketet fog adni lelkileg. Ha meg minden rendben lesz és legyen így, akkor utána végképp sokkal jobban leszel.

2020. dec. 31. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Én azért paráztam be, mert már eleve idősebb voltam, és megijedtem, hogy akkor még ennyi idősen járhatok majd meddőségi kezelésekre is, de szerencsére nem. Azért csináltattam rögtön egy alap kivizsgálást, ahol fény derült egy véralvadási rendellenességre, nem tudni, hogy ettől történt-e a baj első alkalommal, vagy sem, de szedtem vérhígítót következő alkalommal már. Első alkalommal nem szedtem vitaminokat, folátokat előtte, lehet ez is baj volt. Talán az is, hogy egy levegőtlen, zsúfolt helyen dolgoztam, ahol bármit elkaphattam.

Amúgy teljesen rástresszeltem a dologra még pszichiáternél is jártam, kértem nyugtatót, remegtem az idegességtől, és mégis azonnal összejött a következő baba is rögtön. Ezt csak azért írom, hogy ne stresszelj azon, hogy ha stresszelsz :)

Sajnálom, hogy így jártál, de ha már így alakult, élvezzétek még ki a nyugalmat, mert utána az nem lesz többé!

2021. jan. 1. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi a válaszokat! Vérvétel volt, vagy azon kívűl más vizsgálat is? Egyébként tökéletesen írtad... azon stresszelek, hogy ne stresszeljek... :D pszichiáternél én is voltam, végül nem szedtem nyugatót, de jó volt róla beszélni szakemberrel is!
2021. jan. 2. 01:17
 6/6 anonim ***** válasza:
Vérvételes volt az összes vizsgálat, amit a nőgyógyász javasolt.
2021. jan. 2. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!