Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Missed ab utáni teherbe esés....

Missed ab utáni teherbe esés. Kinek mikor sikerült?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Sajnos nem rég az első babavárásnak 10 hetesen missed ab lett a vége. Nagyon elkeserítő és szörnyű érzés. Jövő héten megyek a kórházba, hogy befejezzék a terhességet. Az ad erőt, hogy a jövőbe nézek és próbálom pozitívan szemlélni azt. Tudom, hogy össze fog jönni és egészséges lesz! De egy néhány tanácsot hadd kérjek a sorstársaktól. Ugye a doktor úr mondta, hogy 3 hónapot várjunk majd és utána álljunk neki próbálkozni. Ezt ki fogjuk várni, de olvastam olyat is hogy a műtét után közvetlenül több az esély a teherbeesés re. Ennek van valóságalapja tapasztalatotok szerint? Valamint én még viszonylag fiatal vagyok (24 éves) és bár nagyon vágyunk egy babóra, de nem szeretnék sietni, inkább várok, minthogy még egyszer ilyen történjen. Ti milyen vizsgálatokon vettetek rész ezután? Küldtek autómatikusan vagy ti jártatok utána? Jobb lenne utánajárni van-e valami probléma mielőtt újra nekiállunk a bébigyárnak. Illetve ha kiderült nektek, hogy mi miatt volt a vetélés, akkor mi volt az oka? Volt esetleg valaki mostanában, akinél valószínűleg a covid volt az ok? Mit gondoltok, inkább oltatnátok magatokat vagy az még rosszabb hatással lehet a baba projektre? Azt hiszem hirtelen ezek a kérdések merültek fel bennem. Bocsánat, hogy hosszú lett...nyílván ezeket szeretném átbeszélni majd a dokimmal is, de az még olyan távolinak tűnik és megnyugvást ad, ha beszélhetek olyannal, aki hasonló cipőben jár. Köszönöm a válaszokat!

2021. ápr. 10. 10:30
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Szia. Sajnálom a veszteségedet,ugyanezen átmenten 2019 májusában, 7 hetes magzat ment el. Okot nem mondtak,de biztos beteg lett volna,sajnos utàna tudtam meg,hogy milyen gyakori ez. Mivel első terhesség volt így komolyabb vizsgálatok nem voltak, hormonokat néztek az rendben volt. A doki nekem 3 rendes mensit mondott,utána lehet. Közben elmászott az amúgy jól kezelt TSH szintem,így amíg be nem állt,védekeztünk. Végül december 17-én,első újrapróbákozóa hónapban pozitívat teszteltem és 2020 augusztusban egészséges fiam lett. Gyászold meg a kisbabádat,egy hormonpanelt nézzetek ( pajzsmirigyet és ir-t is) és ha minden ok, hajrá. A következő menni fog,szorítok nektek!
2021. ápr. 10. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Ja, oltasd be magad szerintem meg most. Így ha vártok 3 hónapot,addigra biztonságban leszel és nem kell aggódnod,hogy terhesen kapod el.
2021. ápr. 10. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
54%

Szia

Az én orvosom egy vérzést mond, a fiam előtt májusban pont a névnapomon volt egy vetélésem 7.hétben.júliusban már pozitív lett a tesztem.

Most szeptemberben 14.hétben megszakítás volt betegség miatt, itt is 1 vérzést mondott, de itt érzékenyebb volt a hasam 2 vártam, januárban + lett a tesztem de sajnos nem lett szívhang, így missed lettfebruárban, most várom hogy ne jöjjön meg. Sok helyen olvastam ha 6 hónap alatt sikerül a terhesség nagyobb az esélye, ha nem genetikai a baj

2021. ápr. 10. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Mi kivártuk a 3 hónapot, utána elsőre sikerült de ismét missed ab lett.

Szerintem mindenképp várjàtok ki a 3 hónapot

2021. ápr. 10. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
40%
Áprilisban missed ab 13 hetesen, május 8 mensi, május 31 pozi teszt. A doki szetint várni kellett volna 3 hónapot. De sok hekyen olvastam, hogy felfrissült méhnyálkahártyába könnyebben megtapad. Így 1 mensit vártunk. Rögtön összejött. Előtte 2 év volt mire sikerült. Most itt alszik mellettem :)
2021. ápr. 10. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Azért nem is értem a 3 hónapot mert lombik előtt direkt megkaparják, hogy frissüljön, de mindenkinek a saját belát@sa, hogy hogy dönt.
2021. ápr. 10. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
55%

6

Orvosa válogatja,melyik mit tanácsol. Az enyém 3 hónapot mondott,mi betartottuk.

2021. ápr. 10. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Ez attól is függ szerintem,hogy miért vetéltél el.

Amit ugye sajnos nem tudsz.

Ha csak véletlen akkor barmikor újra teherbe esel nem vszínű,hogy lesz gond.

De ha van olyan gond ami miatt nem marad a baba akkor bármennyit vársz is mindig elfog menni.


Pl.nálam 1.vetélésnél azt mondták előfordul,semmi gond,aztán a 2.vetélés után már magánúton megcsinaltattam minden vizsgálatot és kiderült,hogy nem véletlen vetéltem el,2 probléma is volt/van amit ha nem kezelnek akkor minden terhességem abbamarad.

2021. ápr. 11. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Igen, emiatt is gondoltam én is a kivizsgálásra. Mert nem szeretnék orvost játszani az internet alapján, de gyanús, hogy nincs rendben a progeszteron szintem. De ezt majd nyílván a vizsgálatok megállapítják. Nagyon sajnálom, akinek ezt többször is át kellett élnie...és én nagyon nem szeretném.
2021. ápr. 11. 09:58
 10/14 anonim ***** válasza:
54%

Szia. Először is sajnálom hogy veled is ilyen történt, tudom borzasztó mert én február végén veteltem el szinten 11.-hetesen, de kiderült 8hetesen3naposan elhalt, hogy miért? A doki azt mondta szelektált a természet és amelyik baba elmegy 12.het előtt biztos hogy nem lesz egészséges, hiszen ha az lenne nem lenne oka “meghalni”. (tudom meg is vannak beteg gyermekek, akik valamilyen fogyatékossággal jönnek világra, de ő ezt mondta)

Ahogy előttem írjak, gyászold meg, én is így tettem, pár nap sírás, és helyre jöttem. Ez lelkileg nehéz szerintem és nem testileg.

Nekem bent a kórházban azt mondtak hogy varjam meg míg elmúlik ez a vérzés, és utána egyből lehet, de én egy menszeszt kivartam, tudjak honnan számolni meg hat nyugodtabb is voltam így. Nekem nem volt sok menszeszem, valószínű vékony volt a mehnyalkahartyam. Most viszont újra próbálkozunk, nagyon szeretnénk kistestvert és mi is pozitívan állunk hozza, hiszen van már egy egészséges gyermekünk, ő is és aki “meghalt” is elsőre sikerült, szoval nem gorcsolok rá. Anyukámnál és nagymamámnak is volt egy vetelese és a ferjem anyukajanak is, valahogy sejtettem nekem is lesz. De utána nekik is lett egészséges terhesseguk.

Nekem a ver képem teljesen okes, nincs semmilyen problémám hála a jó istennek, szoval csak előre nézek.🙈

Minden rendben lesz kérdező, nyugi!

2021. ápr. 11. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!