Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Hogy zajlik a művi befejezés?

Hogy zajlik a művi befejezés?

Figyelt kérdés
Ma voltam ultrahangon, elméletileg 10+5 napos terhes vagyok, viszont a magzat fejlődése megállt 2 héttel ezelőtt. Ennek semmi jelét nem éreztem. Kedden lesz a műtétem, de nagyon lesokkolt a hír, így elfelejtettem megkérdezni, hogy altatásban zajlik-e. Akik átestek ilyenen, hogy tettétek magatok túl rajta?

2021. ápr. 21. 14:49
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Szia. 2,5 hete volt nekem is a műtétem. Én is elmentem a kórházba, megállapították, és előjegyeztek 1 héttel későbbre műtétre. De nekem a természet közbe szólt, és megindult, este sürgősségire mentünk be, igen altatásban zajlott, de kb 15 perc volt az egész. Ha van még kérdésed írj, nekem még friss az élmény.
2021. ápr. 21. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Utána táppénzre leszek kiírva, vagy másnap elméletileg már lehet menni dolgozni? Nem mintha nagyon szeretnék, de az osztályom pont most fog érettségizni, így nekem is be kéne mennem
2021. ápr. 21. 15:18
 3/15 anonim ***** válasza:

Én speciel 1 hétig pihentem, de egyébként tudsz menni, mozogni, akár dolgozni is. Én irodában dolgozok, de én szerencsére megtehettem hogy pihenjek, ha nagyon kellett volna egyébként tudtam volna dolgozni. Egyébként a műtét nem fáj (hisz altatásban történik), utána sem fájt semmim, érzékenyebb volt azon az oldalt minden, tehát éreztem hogy történt valami de ez lelkileg nehezebb nem testileg. 2 hétig ne emelj, és ne hajolj, ezt azért érdemes betartani, illetve 6 hétig nem ajánlott összebújni a pároddal (legalábbis nekem ezt mondták ismerősök, mert a kórházba én sem kaptam tájékoztatást).


A feldolgozásra visszatérve: megviselt, kisírtam magam, a műtét után megint a hangulatom nem volt az igazi, de mostmár nekem pénteken lesz hogy 3 hete volt a műtét, várom hogy megjöjjön, és alig várom hogy ezután újra próbálkozhassunk :)


Egyénként keddig neked is beindulhat.. nekem is megállapították, akkor már menstruáció szerint 10+6 naposan voltam, és menstruáció szerint 11+2 naposan beindult.

#1es voltam.

2021. ápr. 21. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Nekem tavaly novemberben volt missed ab műtétem. Első baba lett volna, féltem tőle, de annyival könnyebb volt, hogy mivel már egy hónapja nem sok jóval kecsegtetett a doki, de kivart, hátha csak később fogant, stb, plusz vártuk, hogy magától beinduljon a vetélés, de nem indult be, így egy pszichésen nagyon megterhelo és fájdalmas hónap után úgy tekintettem a műtétre, hogy így vegre könnyebb lesz tultennem magam rajta és lezarni a történeteket.


Lehet szerencsém volt, de a nővérkek és mindenki nagyon kedvesek voltak, nem is sajnalkoztak felettünk, minden gyorsan zajlott, így időm se volt gondolkodni, a felvétel után épphogy atoltoztem, már vittek is a mutobe, ott elaltatnak rövid időre, utána a szobán ébredsz, nekem kicsit fájt az alhasam amikor felebredtem, de azt mondták elmulik, és valóban kis idő múlva elmúlt gyógyszer nélkül. Pár óra múlva lezuhanyoztam és mehettem haza. Én egy nap pihenőt vettem ki utána, fizikailag rendben leszel, már másnap mehetsz dolgozni akar, de a szobatarsnom pl 1 hónap tappenzre ment utána, inkább pszichés okokból, neki a második vesztese volt.


Amíg meg nem jön a menzid a házasélet tilos, azt hogy mikor probalkozhattok, minden doki mást mond, majd kérdezd meg a tiédet.


Jobbulast kívánok és mihamarabbi gyermekaldast!

2021. ápr. 21. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Kb ugyan ezt éltem át énis 4-es válaszoló, engem sem kecsegtettek jóval, és kicsit még ha csúnyán is hangzik, megkönnyebbülés volt lezárni, és nem pedig stresszben élni. (megint 1-es voltam)
2021. ápr. 21. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Nekem tavaly októberben volt missed ab miatti műtétem. 9 hetesen megállt a fejlődésben, első baba lett volna.

Megállapítást követően csináltak egy vérvételt és covid tesztet.

1 hét múlva kellett mennem reggel.

Mivel a nőgyógyászom nagyon korrekt mi egy utolsó ultrahanggal kezdtünk (szerintem ezzel leginkább a lelkemnek akart segíteni).

Utána felhelyezett a dokim egy méhszáj tágító pálcát. Mit ne mondjak nem volt kellemes, de teljesen kibirható.

Ez kb. 2-2,5 órát volt fent utána felkisértek a műtőbe. Elaltattak és kb 15 perc múlva már a szobában ébredtem.

Utána már lehetett egy pár kortyot inni.

Kb. 1,5 órát pihentem még, mire a nővérke mondta, hogy mostmár aki éhes ehet is, valamint hogy lassan el kell menni pisilni.Itt (Debrecen) addig senkit sem engedtek haza.

Elmentem a mosdóba, ahol még elég erős vérzés volt (betétet kapsz már amint a műtőből kihoznak).

Aztán bejött a dokim, megkérdezte hogy vagyok és délután 3kor jöhettem is haza.

4 hétig nem lehetett házas életet élni, kádban fürödni és emelgetni, hajolni. Én irodában dolgoztam csak 1 napot maradtam itthon. Nem volt semmi probléma.

Lelkileg viszont nagyon megviselt, most kezdtünk el újra próbálkozni és nagyon félek hogy nehogy megint baj legyen. De bizakodó vagyok hogy most velünk marad majd.

Ha van még bármilyen kérdésed vagy csak beszélnél valakivel írj privátban!

2021. ápr. 21. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Engem is Debrecenbe műtöttek (klinika), de nekem azt mondták 2 óráig nem ihatok, 4 óráig nem ehetek. Én annyira szomjas voltam hogy nem igaz, de kibírtam 😃
2021. ápr. 21. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Engem is a szomjaztatással lehet a sírba kergetni. Én amint észhez tértem azt kérdeztem ihatok-e már. Akkor engedtek pár kortyot, rá egy órára viszont már simán ihattam. Kenézyben volt.

(6-os voltam)

2021. ápr. 21. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

4-es vagyok, a vérzés utána változó, én pl műtét után közvetlenül alig v éreztem, inkább csak pecsételés volt, pár nap múlva kicsit erősebb barnazas /max 4 betétet használtam el egy nap/, utána megint enyhult a barnazas, viszont nálam ez eltartott jó 3-4hetig. A menzim 6 héttel a műtét után jött meg.


Mi egyébként 2 ciklust vártunk a babával (ami aztán az oltás miatt 3 lett). Még nem sikerült, de reménykedem, hogy másodszorra minden rendben lesz.


Meg annyi, hogy tagito pálcát pl nálunk nem hasznalnak, csak mész a mutobe.

2021. ápr. 21. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Hát nálam nem kellett tágító pálca, nekem egy egész napos görcsölés és pecsételés volt az előzmény, majd estére már konkrét fájásaim voltak, a kocsiba kizúdult belőlem egy jó adag vér is, és mire beértünk 1 ujjnyira nyitva voltam. Ja meg 2 percenként wc-zési ingerem volt, szóval anya azt mondta ilyen lesz a normál vajúdás is. (1-es)
2021. ápr. 22. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!