Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Elhalt magzat. Ti meddig...

Elhalt magzat. Ti meddig vártatok?

Figyelt kérdés
5+5 hetesen voltam először ultrahangon, 2 mm volt akkor a magzat, nem volt szívhang, 3 hét múlva lett volna a következő időpont. Sajnos pár nappal s kiírt időpont előtt barnás vérzésem volt este, reggel mentem is orvoshoz, aki megállapította kb a 6-7dik héten elhalt a magzat (4mm). Azt javasolta várjuk 1 hetet, de 1-2% esély van rá, hogy legyen szívhang, és a legjobb eset az lenne ha elindulna a vetélés magától. Ez 4 napja volt, azóta minden nap barnás vérzésem van, egyszer enyhe vérzés is. Ti mennyit vártatok a műtétig? Valaki kapott már vetélést beindító gyógyszert?
2021. ápr. 30. 13:42
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
1 hetet vártak nálam is. Igaz en az alatt nem véreztem, csak görcsöltem
2021. ápr. 30. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
83%
Nem tudok érdemben válaszolni, de nagyon sajnálom hogy ez történt :( Együtt érzek veled, kitartást! :(
2021. ápr. 30. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:

10 napot vártunk, miután abbahagytam a progeszteron szedeset. Miután nem indult be,a 11.napon megmutottek.


Kitartást!

2021. ápr. 30. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a biztató szavakat. Nagyon tartok a műtéttől, reménykedem, hátha beindul magától. Elmondhatom, hogy ez életem legszörnyűbb hete (közhelyes de így van sajnos) :(
2021. ápr. 30. 16:27
 5/20 anonim ***** válasza:

Ne félj a műtéttől. Végig altatva leszel, semmiről nem tudsz.

Ha felkelsz, akkor.meg olyan lesz mint egy sima mensi.


(Nemtudom szültél-e már. Ha igen, akkor reggel bemész, délután mehetsz is haza.

Ha nem, akkor nálunknelőző este fektetneknbe tágítani, majd masnap délutan haza.)

2021. ápr. 30. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Szia.. Nekem. Ugyanigy 4mmes halt el.. 11hetes voltam ido szerint mikor kiderult.. Tehat jo psr hetig volt ugy.. En nem mentem mutetre mert elindult.. 8napig barnas folyas.. Aztan 9.napon megindult a vetelesem es 8ora alatt lezajlott.. Igaz hogy nagyon nehez kemeny es fajdalmas volt de megcsinaltam.. Nem banom hogy nem mutottek.. Azota megjott az elso mensim is es rendben volt az uhn veteles utan! Ha gondolod irj privatot.. Kitartast
2021. máj. 1. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Nem rég velem is meg történt ez sajnos. És egyébként véreztem, de az orvosok nem is mondták, hogy megvárhatnánk azt, hogy esetleg magától távozik, rögtön műtétre küldtek. Nem volt életem legjobb élménye, bár leginkább a lelki része volt a fájdalmas. Én még nem szültem, ezért tágítani kellett. Előző nap befeküdtem és felhelyezték a lamináriát, ez volt egyébként a legfájdalmasabb rész számomra, de ez is ki írható volt. Utána nem nagyon szabadott mászkálni, nehogy kicsússzon, majd másnap reggel megműtöttek. Ebből más semmit nem éreztem, mert altatásban voltam. Utána pár óra múlva már mehettem is haza. Én nem is véreztem utána, egy nagyon minimális barna folyás volt aznap meg talán másnap, de ennyi...utána kímélő életmód szükséges, de semmi panaszom nem volt. Jövőhéten kell menjek 4 hetes kontrollra, remélem ott is minden rendben lesz. Ne aggódj, hamar túl leszel ezen az egészen. És kívánom, hogy ezután egy egészséges kisbabád szülessen. Nekem ez lebegett és lebeg is a szemem előtt. Kitartást!
2021. máj. 5. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Nagyon sajnálom :( milyen rossz látni, hogy ilyen sokan átéltük/átéljük ezt. Neked is kívánom, hogy minél hamarabb egészséges terhességed legyen!

Én ma voltam orvosnál, kaptam gyógyszert ami beindítja a vetélést, a hétvégén fogom bevenni a munkám miatt :( Felkészítettek, hogy akár sürgősség is lehet a vége, és mire kell figyelnem. Azért mindent odakészítek ha korház lesz a vége. De nagyon bízom benne, hogy nem, és túlleszek rajta itthon.

2021. máj. 5. 21:21
 9/20 anonim ***** válasza:
36%
Nagyon hasonló a menstruációhoz, ami történnni fog. Sajnos nekem volt két vetélésem, mindkettő itthon, természetes úton (orvosi tanács volt és folyamatosan jelentenem kellett a történteket). A különbség, hogy sokkal jobban fáj, hosszabb ideig és darabos (is) a vérzés. De én 7 és 8 hetes terhes voltam, egy 5 hetes terhesség nem lesz nagyon durva, sőt. Mármint a vetélés. Nagyon kicsi terhesség. A doki is tudja, emiatt nem akar téged műteni. Pikk-pakk rendbe jössz, ne aggódj. Kitartást kívánok! U.i.: Nyugodtan kérdezhsz tőlem, sajnos van tapasztalatom.
2021. máj. 10. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Igen, ezt mondta az orvosom is, hogy kicsi a terhesség és nem szeretné a műtétet ha nem muszáj, mivel azzal elég sokat tudnak ártani, jobb a természetes út. Mióta a kérdést feltettem átestem a vetélésen, ma második napja, szörnyű 3-3,5 óra volt, ömlött belőlem rendesen (gyógyszer indította be, amit az orvosomtól kaptam). Azóta vérzek elég erősen, valamivel durvább mint egy menstruáció első napja. Így mostmár remélem tényleg nem fog kelleni műtét. Utolsó: nagyon sajnálom ami veled is megtörtént :( a vetélések után sikerült teherbe esned? Mennyi időt kellett várnod?
2021. máj. 10. 18:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!