Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Iden juniusban lenne 2 eve,hog...

Iden juniusban lenne 2 eve,hogy a Missee fogamzasgatlot szedem. 2021.04.22 kellett volna a megvonasos verzesemnek jelentkeznie,de nem igy lett. 2021.04.17ig szedtem a gyogyszert rendszeresen,kihagyas nelkul (?)

Figyelt kérdés
2021.05.03 voltam orvosnal,aki megallapitotta,hogy 5hetes terhes vagyok,mehen belul,ures petezsak. Problemamentes leszeke 3 het mulva kontroll,hogy normalisan fejlodik e a gyogyszer miatt vagy meg e marad egyatalan a terhesseg. 2021.05.05en a semmibol pisiles kozben elkezdtem verezni. Friss ver,darabos volt es ezek a darabkak nyalkasak,sotet voros szinuek,hosszukasak. Fogalmam sincs mi es mennyi urult ki belolem mert a wc felett tortent. Ez az egesz par percig tartott csak es azota a mai napig hol barnasat,hol friss ver urul ki belolem,de keves. Betet nem kell hozza mert csak pisiles utan szoktam latni a papiron. Mindezek elott emlitettem az orvosnak,hogy 3 hete szur,faj,gorcsol a hasam,szur a derekam es nagyon rosszul erzem magamat,de nem igazan erdekelte. Minden terhesseg mas szofordulatot hasznalta. Verzes elott,kozben es utan is fajt,gorcsolf es szurt a hasam. Tortentek utan kb fel oraval ugy fajt a derekam,hogy allni alig birtam. Hozzateszem a mai napig gorcsolok. Persze ez eset utan azonnal telefonaltam neki,hogy ki tortent. Azt mondta,ha nem verzek nagyon akkor 3 het mulva kontroll.... Sajnos en azota is varok mert csak hetfonkent rendel es ugye ma Punkosd miatt nincs rendeles,szoval 31.en kell mennem. Mas orvos nincs a kozelben mert az itteni sztkbol oltopontot csinaltak es abbol a korhazbol is,ahova tartozunk. Mas orvosra nincsen penzem,mivel ezt is nyogvenyelosen tudom finnaszirozni. Kerdesem az lenne,hogy most akkor valoszinuleg elveteltem? Bocsanat,ha hosszura sikeredett,valaszokat elore koszonom!

2021. máj. 24. 18:34
 1/6 anonim ***** válasza:
Igen, nagyon valószínű, hogy elvetéltél. Az ottani kórházban nincs ügyelet sem? Az itteni kórház is covid kórház, de attól függetlenül a terhes nőket és sürgős eseteket ellátják, sőt néhány szakrendelés is működik. Én holnap telefonálnék, hogy valószínűleg elvetéltél és továbbra is görcsölsz ezért szeretnéd, ha rádnézne egy nőgyógyász.
2021. máj. 24. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Rendben,felhivom oket,hogy fogadnak ezzel a problemaval vagy nem. Koszonom!
2021. máj. 25. 08:31
 3/6 anonim ***** válasza:
Majd írd meg, hogy sikerült-e bejutni.
2021. máj. 25. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nem igazan voltak segitokeszek a telefonban igy anyum beszelt egy baratnojevel aki ott dolgozik es megkeresett nekem egy nogyogyaszt. Telefonon beszeltem vele. Igazabol a lenyeg az volt,hogyha nem verzek nagyon,nincs hanyingerem,nincsen lazam akkor raerek hetfon visszamenni a dokihoz. Mondta az sem biztos,hogy fogadnanak mivel ez mar nem most tortent,mondanam,hogy van orvosom igy lehet elkuldenenek es ok is azt mondanak varjam ki a hetfot.....
2021. máj. 26. 13:18
 5/6 anonim ***** válasza:
Vetélés után mindenképpen kell a kontroll, hogy ellenőrizzék, minden távozott-e. Nekem 2 vetélésem volt sajnos, mindkettő itthon. Az első nagyon durva volt, azt hittem megpusztulok. Én is a wc-n ültem és csak jöttek és jöttek az alvadt vérdarabkák több órán keresztül. Azután már javában "csak" véreztem, de kb. 2,5 hét volt mire teljesen elállt a vérzés és az utolsó napokban már nekem is csak maszatolás volt, mint neked a wc papíron. A második vetélésem egy erős menstruációhoz hasonlítanám, ott folyamatosan jöttek kifelé a dolgot, tehát ott nem ültem a wc-n órákig, de nagyon fájt a hasam pár napig. Addig kínoz igazából, míg ki nem jön a petezsák. Utána persze még jelen van a vérzés, hisz tisztulsz, minden pici vérdarabnak ki kell jönni. Emiatt is fontos a kontroll, nekem mindkettő után volt, jól meg is "nyomogott" az ultrahangos, de azt mondta muszáj jól megnéznie. Szóval mindenképp menj el ultrahangra. Nekem azt mondták akkor kell, mikor teljesen elállt minden vérzés, maszatolás. Csak azért írtam le, hogy bár gyomorforgató ami történ (t)ik, sajnos nagyon is 'normális' a helyzetünkben, az a folyamata a vetélésnek. Kitartást kívánok! 😊👍
2021. máj. 27. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Igen,telefonban is mondtak,hogy megkell varni mig elall a verzes. Tegnap ota veszem eszre,hogy mar nincsen maszatolas. Hetfon mindenkepp megyek orvoshoz akkor van idopontom es nagyon kivancsi leszek mit mondd. Nagyon sajnalom,ami veled tortent!

Sokan mondtak es olvastam is az interneten,hogy orakig tartott mindenkinek. Nekem kb 2-3p alatt megtortent,lehet azert mert meg kicsi volt a terhesseg.

Koszonom!

2021. máj. 28. 12:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!