Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Betöltött 8.héten tehát...

Betöltött 8.héten tehát 9hetes 1 naposan el lehet a legelejéről kezdve intézni az abortuszt vagy már nem?

Figyelt kérdés
Tudom hogy kell vérvétel, talán védőnő is, meg mire a kórházba kerülnék.
2021. nov. 3. 20:49
 1/9 anonim ***** válasza:
87%

Igen

Az orvosnak jelezd első sorban és minél hamarabb hogy mit szeretnél aztán majd ő tovább küld altató orvoshoz, adják a csekket stb stb

2021. nov. 3. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Betöltött 8. hétben 8 hetes +x napos vagy nem 9. Valamelyik szamot leírtad? Abortusznál nem mindegy az az egy hét.
2021. nov. 3. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
9hét 1 naposan kezdeném elintézni
2021. nov. 3. 21:07
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Lehet de azért sietni kell
2021. nov. 3. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
hétfőn 9+2 hetes lennék, akkor mennék ugye az orvsohoz, másnap elmennék a családsegítőbe, utána 3 napot várnom kéne, utána vissza menni így már 1 hétbe benne van, közben a vérvételt is megcsináltatnam. Időpontot a kórházba nekem kell kérni vagy a családsegítőből kérnek nekem? Azt lehet hogy egyik napról a másikra már adnak? Remélem éppen beleférek az időbe
2021. nov. 5. 09:53
 6/9 anonim ***** válasza:
Családsegítő mondja az időpontot a műtétre. Legalábbis nekem 13 éve így volt. Gondolom azóta se visszafelé fejlődött a dolog.
2021. nov. 5. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
77%

Ha mindezt a megalózó procdeúrát el ekarod kerülni. Akkor 12 hétig, legálisan, bécsi klinikán is megcsinálják. Nem akarják tudni mért döntöttél így, nem akarnak lebeszélni, nem kezelnek "gyilkosként". Nincs családsegítő meg ilyenek. Elfogadják hogy így döntesz, bár többször megkérdezik hogy biztos-e, mert nincs visszaút ha elkezdik.


8 hétig gyógyszeres megoldással, azon túl művivel. Kivizsgálnak és megmondják melyik lehetséges. Ha mehet a gyógyszeres ott kell bevenned az elsőt, és indulhattok is haza. A többit a vérzés függyvényében otthon nyugiban. Egy vetéléshez hasonló, erős görcsös állapot következik be. Utána itthon kell megvizsgáltatni magad hogy minden rendben kitisztult-e. Egyébként ezt a módszert világ legtöb országában használják... itthon nem.


Sajnos nekem már egy ismerőst kellett oda kísérnem személyesen. És egy másiktól is hallottam ismerősi körben hogy rákényszerült. Szomorú dolog. De mindketten azt mondták sokkal kíméletesebb volt mint a művi. Mind lelkileg mind testileg.


Illetve az egyik lány már kicsúszott a 8 hétből, ezért ott úgy tudom művi volt. De teljesen másképp csinálták mint itthon. Nincsen órákig tágítgatás, és valami vákumos eszközt használnak.


Ha jól emlékszem 2-3 olyan klinika is van ott, ahol magyarul is beszélnek. De nem olcsó nyilván (600-700 EUR). Magyar cikkek is vannak ezekről, keresd meg. Ha szeretnéd annak az elérhetősségéát amit én is ismerek, azt magánban megírhatom.


Természetesen senkit nem akarok abortuszra buzdítani, mert egy pici élet elvesztése is nagy veszteség. Ők meg akarnak születni, és 8 hetesen bizony már szívhangjuk is van! Mindig azon kell elgondolkodni hogy inkább hogyan lehetne megtartani. De ha mégis valaki rákényszerül, akkor ha már több módszer közül lehet választani akkor a legjobbat, legkíméltesebbet kell. Nehéz ügy...


Illetve én nem vagyok orvos! Csak tapasztalatot írtam le laikusként. Mindig tartsátok be az orvos előírásait, és azok tanácsai alapján döntsetek! És legyetek kürültekintőek!

2021. nov. 6. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
70%

#7, javítás:

De mindketten azt mondták sokkal kíméletesebb volt mint a magyarországi.

2021. nov. 6. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 1Léna ***** válasza:
64%

Szomorú.

Biztosan ezt akarod?

Egy csoda zajlik éppen a testedben.

Egy ajándékot kaptál.

Lehet, hogy újratervezést kíván az életutad.

Egy új élet kezdődik éppen.

Akár elveteted, akár megtartod emlékezni fogsz erre a döntésedre. Befolyásolni fogja a további döntéseidet.

Dönts jól! Dönts úgy, hogy a szíved békessége és öröme megmaradjon!

2021. nov. 7. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!