Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Sportosabb jellegű (tehát nem...

Sportosabb jellegű (tehát nem muszáj sportautónak lennie) amerikai autók voltak a 60-as évek legelejéről (ami nem C1-es Corvette)?

Figyelt kérdés
Mint pl. a Ford Fairlane az 50-esek végéről.
2019. márc. 6. 12:47
 1/8 anonim ***** válasza:
Camaro?
2019. márc. 6. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Mansour válasza:
100%
Igazából a hatvanas évek közepétől kezdett bejönni a "muscle car" a divatba az olyan modellekkel, mint a Ford Mustang, Pontiac GTO, Plymouth Barracuda és kicsivel később az Oldsmobile Tornado és a Chevrolet Camaro, és innentől gyakorlatilag minden márka csinált ilyen jellegű modellt. De korábban is voltak sportos jellegű autók, pl. kifejezetten ilyen a Chevrolet Corvette 1953-tól és a Ford Thunderbird 1955-től, vagy pl. 1959-től a Plymouth Furynak volt egy "Sport" változata. És voltak még viszonylag sportos jellegű autók, mondjuk a Buick Riviera, már az 50-es évek elejétől, a Studebakerekről nem is beszélve. Ha nagyon beleássa magát az ember, elég sok olyan autót lehetne találni az 50-es, 60-as évekből, ami nem kifejezetten sportautónak készült, de sportos jellegű.
2019. márc. 6. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Mansour válasza:

Még két legendás, de már majdnem elfelejtett sportkocsi:

[link]

[link]

2019. márc. 6. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Legális Technocol ***** válasza:
A mai értelemben vett sportosság akkoriban slamposnak számított volna, nem foglalkoztak vele gyártók - a hotrodok és társaikat a városszéli brigantikkal meg maszek autószerelőkkel azonosították. Ha valaki menő autót akart venni, az vagy egy kabrió volt (Thunderbird) vagy egy nagy luxustepsi (el Dorado).
2019. márc. 6. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Minek írok bármit, ha úgysem olvassák el?


De akkor újra:


SPORTOSABB JELLEGŰ autókat keresek.


Nem C1-eshez hasonló sportautókat.


Másik idézet:


Mint a Ford Fairlane az 50-es évekből.


Tehát az Eldorado-d jó példa volt. Mert az a Fairlane-he hasonlóan egy vagány kocsi! Remélem most már érthető, ilyen autókat keresek. :)

2019. márc. 7. 09:55
 6/8 anonim ***** válasza:
47%

Hazudsz, mert ezt nem írtad:

"Nem C1-eshez hasonló sportautókat."


Azt írtad, hogy: "ami nem C1-es Corvette"


Tehát amit a többiek írtak egyik sem C1 Corvette. Én hibáztam, mert a camarot csak 66-tól gyártják, ami ugye nem a 60-asok legeleje, de ezt nem tudtam.


Szóval mielött elkezdesz hisztizni, fogalmazz egyértelmüen, senki sem gondolatolvasó.

2019. márc. 7. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Mansour válasza:
73%

Nyugalom emberek, ez nem olyan téma, amin veszekedni kellene! Lehetne nyugodtan is tisztázni, hogy ki mire gondol!

Kérdező, nekem az nem világos még mindig, hogy most akkor konkrét modelleket szeretnél, vagy valami általánosabb választ, hogy pl. ennek meg ennek a márkának voltak sportosabb modelljei. Meg az sem 100%-ig világos, hogy akkor a Corvette-t és a Thunderbirdöt kifejezetten sportkocsinak tekinted, és nem ilyeneket keresel, hanem "köznapibb" autókat némi sportos beütéssel?

A Ford Fairlane az 50-es évek második felében azért volt sportosabb megjelenésű egyébként, mert a Thunderbird sikerén felbuzdulva ennek is kicsit "thunerbirdösre" vették a dizájnját. A hatvanas évek elejétől viszont egy sokkal szolidabb, "kockább" formát kapott.

Amúgy nagyjából az 50-es évek végéig nem igazán vált szét a sportos és az elegáns jelleg. A fogyasztás nem igazán számított, a minél nagyobb teljesítményt hajszolták az elegánsnak szánt modellek is, és a sugárhajtású repülők elterjedésével és az űrkorszak kezdetével divattá vált ez a futurisztikus, repülőre vagy űrhajóra emlékeztető dizájn, ami azért eléggé sportos jelleget adott az autóknak szerintem. Akkoriban mindenki ebbe az irányba ment el, még az olcsóbb modelleken is megjelent ez a törekvés, tehát ebben a korszakban szerintem az amerikai autók többsége simán sportos jellegűnek tekinthető.

Aztán az 50-es évek végén bejött egy kisebb válság, csökkent a kereslet a nagy luxusautókra, és megjelent az igény a kisebb, gazdaságosabb autókra. És itt megtört az "űrkorszaki" divathullám is, a nagyobb luxusautók is egyre szögletesebbek és kevésbé extravagánsak lettek. A 60-as évek közepétől aztán az olyan modellekkel, mint a Ford Mustang és a Chevrolet Camaro, visszajött a sportosság, csak már kisebb méretekben. És itt valahol vált el teljesen a sportos és az elegáns megjelenés, ami a 2000-es évekig így is maradt.

2019. márc. 7. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Legális Technocol ***** válasza:

Oké, akkor én meg leírom, hogy sportos viseletnek ekkor az USA-ban a golfnadrág számított zsakettel, nem pedig a Nike cipő melegítővel - érted, ugye?

Sportos emberek a '60-as évek elejéről:

[link]

Ne a mai divat eszméknek megfelelő járműveket keress ebből a korból, mert akkor csalódni fogsz.

2019. márc. 7. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!