Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Missed ab utáni menstruációk...

Missed ab utáni menstruációk milyenek lettek?

Figyelt kérdés

Akiknek nem indult meg a vetélés, hanem műszeresen fejezték be a terhességet, és terhesség előtt gyenge menstruációjuk volt, hogyan változott a műtét utáni hónapokban? Erősebb lett? Görcsösebb? Hány napra jött meg műtét után? Beállt az eredeti ciklusotok utána?

Műtét napján véreztem csak, utána nem. Az első menstruációt még várom, csak nem tudom mire készüljek. Műtéthez vettem mindenféle vastag inkontinencia cuccokat, mert mindenki azt mondta, dőlni fog a vérem. Ehhez képest elég lett volna sima éjszakai eü betét is. Ugyanez van a műtétet követő ciklusok vérzéseinél is, amit olvasok, hogy nagyon bő, stb. Szóval elajándékozhatom az inkontinencia cuccokat, vagy szükségem lesz még rájuk? Kifejezetten azokra lennék kiváncsi, akiknek a terhesség előtt sem volt niagara.


2022. márc. 11. 13:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Szia. Nem indult be, egyáltalán. Műtét után nekem is csak egy napig volt, utána 40 valahány napra jött meg, ugyan úgy ahogy szokott, nem erősebben se gyengébben (átlagos volt elötte is). De kellett 3 ciklus, mire a rendszer is beállt, mert kicsit kitolódott, hogy a terhesség miatt (amit elvesztettem) vagy a műtét kavart be azt nem tudom. De kellett 3 hónap mire visszarendeződött.
2022. márc. 11. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Nekem 3 missed ab (befejezetlen vetélés) volt, mindnek műtét lett a vége. Műtét után 6 héttel rá jött meg a mestruációm első 2-nél. A legutolsónál 7 hét volt, de kaptam pfizer oltást, valószínűleg az zavart be.

Nekem ugyanolyan a menstruációm mint előtte. Sose volt erős vérzésem, viszont görcsölés az mindig is erős volt. Pcos van nálam, így a ciklusom is össze-visszaság.

2022. márc. 11. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Nekem a műtét előtt átlagos 5 napos menstruációim voltak 2ik-3ik nap görcsölgetéssel. A műtét után én 10 napig véreztem, de nem volt bő egyáltalán, és napról-napra kevesebb lett. Utána az első menstruációm 6 hétre jött meg. Teljesen ugyanolyan volt, mint előtte és nekem vissza is állt rögtön a ciklus 29 napra, ahogy előtte is volt.

Szerintem nem lesz szükséged az extra nedvszívó cuccokra, még azért várd meg a első menstruációt, mert mindenki teste máshogy működik, de utána elajándékozhatod szerintem.

2022. márc. 11. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen Nektek! Akkor türelmesen várok, hogy megjöjjön, meg visszaálljon majd minden az eredetibe.
2022. márc. 12. 22:19
 5/13 anonim ***** válasza:
Szia műtét után én is csak maszatoltam max három négy napig, mutettol számított 29 napra megjött a havim nagyon erős volt a legnagyobb eü betét is óránként át ázott, kb 10-11 napig volt meg a verzesem, az átlagos 3-4 nap helyett ami átlagos erősségű verzes szokott lenni, viszont a következő már 28 napra jött meg és teljesen normális volt mint a terhesség előtt azóta is pontosan 28 napra jön meg és minden a régi, csak az első műtét utáni volt hosszú majdnem két hétig tartó nagyon erős verzes
2022. márc. 16. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem másfél hónapja volt a missed ab műtétem, a 9. héten pusztán megérzésből mentem ultrahangra. Előtte többször is néztek barnázás miatt, aminek az okát nem látták, megnyugtattak, hogy van ilyen. A harmadik doki volt hajlandó progeszteront felírni, ez már a 10.napon volt, amint elkezdtem használni, el is múlt a barnázás. Viszont rossz érzésem volt rá egy hétre, a baba már korábban is egy hét lemaradásban volt (erre is azt mondták, hogy van ilyen, hiába tudtam pontosan az ovut) , és hiába volt erős szívműködés, végül beigazolódott a félelmem. :( 9.héten már nem volt szívhang, kb másfél hete lehetett így, a progeszteron miatt nem indult be vetélés. Ironikuy, hogy amikor minden rosszra utaló tünetem elmúlt, pont bekövetkezett a legrosszabb. :(


A missed ab után picit maszatoltam, majd a 4.napon volt még vérzésem, aztán elmúlt, és 28.napra jött meg. Nekem terhesség előtt kevéske volt a vérzésem, 4.napra már tisztasági is elég volt. Most az első menstruációm teljesen normális volt 5-6 napos, nem túl erős, nem is túl kevés, görcs nélkül.

2022. márc. 17. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Sajnálom a Te esetedet is. Kb mint az enyém. 7 hetesen minden ok, erős szívhang, igaz egy héttel kisebb, de nem gond. Mondjuk én nem is tudom mikor fogant. 10 hetesen szinten minden rendben, már volt kis keze, lába, mocorgott, aludt, felébredt. Nőtt amennyit kellett neki, 9 hetes, tartja végig a kisebbet egy héttel. Majd 1,5 hét múlva barnázás, orvos, nincs szívhang. Két nappal nagyobb, mint az utolsó ultrahang szerint… Műtét. Vetélés nem indult meg. 12 hetes voltam mikor műtöttek. A szívemet mintha kitépték volna.

A műtéthez képest 2 héttel lett negatív a tesztem.

Annak mondjuk örülnék, ha több lenne a vérzésem ezek után, mert már-már ijesztően kevés volt terhesség előtti években, nem értem miért.

2022. márc. 20. 10:21
 8/13 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, nagyon sajnálom az eseted, tényleg nagyon hasonló dolgokon mentünk keresztül. :( Neked tudtak mondani valamit, hogy mi okozhatta? Javasoltak utána valamilyen kivizsgálást?


Nekem nem, viszont most voltam trombózis panelen magánban, ezt javasolták sorstársak. Egyelőre várom az összes eredményt, de egy kettő már megérkezett, és véralvadási rendellenességet mutatott ki. Még megyek vissza dokihoz, ha minden megjött, de bízom abban, reménykedem abban, hogy ez volt a gond, és ha ezt orvosoljuk, a következő alkalommal nem lesz baj.


Ami a menstruációt illeti, remélem neked is úgy alakul, mint nekem, előtte már dokinál voltam, hogy ez a kevés nem normális, de most sokkal inkább annak érződött.

2022. márc. 21. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Csak a “szokásos” biztos beteg lett volna, vagy ilyesmi.


Remélem neked megoldódik majd a gond. Trombózis hajlamot anno néztek, mikor elkezdtem fogamzásgátlót szedni, és nincsen.


Az utolsó mondatoddal azt akarod mondani, hogy neked a műtét óta több lett a menstruációd? Sokkal normálisabb lett?

2022. márc. 21. 21:57
 10/13 anonim ***** válasza:
Igen igen, amikor megjött 28.napra, olyan volt, mint anno régen, mielőtt fogamzásgátlót szedtem volna, normális mennyiség, 5 napig tartott, nem sok, de nem túl kevés. A következő másfél hét múlva esedékes, remélem az is hasonló lesz! :)
2022. márc. 22. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!