Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Több vetélés után spontán...

Több vetélés után spontán egészséges várandósság?

Figyelt kérdés

Van itt olyan, aki több vetélés után spontán teherbe esett és szült?

2020ban szültem a lányom, tankönyvi várandósság és szülés volt, tényleg mint a mesében.

Tavaly gondoltuk jöhet a kistesó. Hát ő nem gondolta, 7 hetesen elkezdtem barnázni, 1 hét múlva elvetéltem. Ez volt tavaly április végén.

Most megpróbáltuk megint, 7 hetes vagyok és péntek óta barnázok, ma már pirosas és görcsölök, mint amikor megjön. Gondolom akkor ez is ennyi volt.

Félve gondolok már most a harmadik próbálkozásra. Létezik, hogy ezek után lesz még spontán gyerekem? Van akinek sikerült?

Ha ő most tényleg elmegy, akkor elmegyek magánorvoshoz, mert a kórházban csak vonogatják a vállukat, hogy hát van ilyen… köszi…

Szóval tapasztalatok érdekelnek, egy kis bátorítás h nem veszett ügy, vagy mittudomén. Köszi!



2022. márc. 31. 16:39
1 2
 1/19 anonim válasza:
76%
Kellene egy átfogó kivizsgálás. Nálam leiden mutáció állt a háttérben. Szintén tankönyvbe illő első terhesség után 3 vetélés… szúrtam magam végig a terhesség alatt a negyediknél és nem lett baj.
2022. márc. 31. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
51%

"mert a kórházban csak vonogatják a vállukat, hogy hát van ilyen… köszi…"


Elhiszem, hogy téged ez nem nyugtat, de attól még igazuk van. Egy vetélés után nem vizsgálnak, mert egyszerűen annyira gyakori (a korai terhességek akár 30-40%-a!), hogy ha egy vetélés után mindenki komplett kivizsgálást kapna, az összes TB finanszírozást rá lehetne költeni. És az esetek nagy részében ki se derülne semmi, vagy mire befejeződne a kivizsgálás, megint terhes lenne az illető..


Egyelőre ezt a terhességet sem kell eltemetni szerintem.

2022. márc. 31. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Nekem volt vetélésem 2016-ban,azután két évig nem jött a baba.Majd teherbe estem 2018 oktoberben,november elsején megjött,kémiai volt.Decemberbe terhes lettem ismét,januárban elvetéltem ,8 hetesen.Aztán teherbe estem májusban a kislányommal.Ő meg maradt,de koraszülött lett.Tavaly nyáron eldöntöttük ,hogy akarunk egy kis testvért neki,össze is jött hamar,de missed ab lett a vége.A lányommal is véreztem 6 illetve 12 hetesen,de minden rendbe volt vele.Az még nem biztos hogy ennyi volt neked!
2022. márc. 31. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Dolgoztam együtt olyan csajjal, akinek a kisfia elsőre összejött, de a kistesó már nem akart. 6 vagy 7 vetélése volt neki, semmi rendellebességet nem találtak nála. Már teljesen lemondott róla, hogy lesz még egy gyerek, mikor megint terhes lett és már 6 éves a kislánya.
2022. márc. 31. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Ki kellene vizsgálni. Már akkor orvoshoz kellett volna fordulnod, amikor megint elkezdtél barnázni 7 hetesen terhesen. Én a helyedben most minél előbb felkeresném az orvost.
2022. márc. 31. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Minel elobb doki, hatha a progeszteronpotlas segitene. Vagy szeded amugyis?
2022. márc. 31. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Szedem a progeszteront, igen. Múlt hèt péntekre volt eleve időpontom az első vizsgálatra, pont aznap kezdtem barnázni, úgyhogy akkor fel is írták, azóta szedem.
2022. márc. 31. 19:11
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Nekem két korai vetélés után lett egy egészséges lányom. Most egy korai vetélés után következő ciklusból megmaradt a baba, már félidős múltam vele. Nem volt értelme hogy kivizsgáltassam magam, nagyon sok korai vetélés van, de van aki észre sem veszi.
2022. márc. 31. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek, akkor nem ásom még el magam.

Voltunk most amúgy az ügyeleten, megnéztek mindenhogyan. Szívhang még mindig nincs, de amúgy semmi rendelleneset nem látott, pihenjek, szedjem a progit, igyak sokat és szerdán megyek megint, akkor megnézik h van-e végre szívhang. Azt mondta amíg nem több a vérzés, mint egy menstruáció, addig ne menjek, felesleges.

2022. márc. 31. 19:57
 10/19 anonim ***** válasza:

Szia! Teljesen megértelek, ugyanebben a cipőben vagyok :( 2020-ban született a kislányunk, tavaly augusztusban missed ab, és most is az lett a vége, hétfőn műtenek :( Mindkét esetben nem volt szívhang a 8. héten sem és az embrió is felszívódott. Én az első vetélés után kivizsgáltattam magam, cukor, pajzsmirigy, szúrtam a Clexant is, szedtem a progit is, mégsem sikerült :(

Most teljesen kivagyok én is, merre, hogyan tovább.

2022. ápr. 1. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!