Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Mikor érdemes újra próbálkozni?

Mikor érdemes újra próbálkozni?

Figyelt kérdés
Lassan 5 hete volt terhesség megszakításom. Voltam ma dokinál kontrollon, aki azt mondta, zöld utat kapunk, első mensi után mehet a próbálkozás. Viszont felmerült bennem a kérdés, hogy nem lesz esélyesebb, hogy megmarad a terhesség, ha pár hónapig hagyom "kitisztulni" magam? Bár a doki szerint simán mehet jövő hónaptól, nekem ez olyan gyorsnak tűnik. 20 hetesen lett megszakítva a terhesség, szülés volt. Tényleg elég ennyi a testnek, hogy újra ugyanúgy képes legyen egészséges terhességre? Persze tudom, amit a doki mondd az tutibiztos, de nem lesz semmi hátránya, ha esetleg rögtön teherbeesek az első mensi után? Nem nagyobb így az esélye a korai vetélésnek? (Bár tudom erre azért kevés az esély, hogy rögtön összejön) Köszi, ha válaszolsz. Sajnos ezután a terhesség után eléggé parás lettem, nem merek egyszerűen csakúgy belevágni.

2023. jan. 10. 09:08
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sajnálom ami veletek történt! Minden doki mást mond. A lényeg hogy legyen meg a 6 hetes kontroll, ha akkor minden rendben van utána próbálkozhattok. Fizikailag addigra rendben vagy, és nem kockázatosabb egy következő terhesség. De! ami nagyon fontos, hogy ha úgy érzed hogy te többet szeretnél várni, akkor várjatok. Nyilván ezt a dolgot fel kell dolgoznotok, gyászolni. Hiába állsz készen fizikailag, ha mentálisan még nem vagy ott.
2023. jan. 10. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönjük! Igazából lelkileg szerintem készen állnánk rá, várjuk hogy ismét megtörténjen velünk ez a csoda. Csak annyi olyat olvasok, hogy ilyen megszakítás után hamar összejött a baba, de pár hétre rá el is vetélt. Nem biztos, hogy van összefüggés. Csak félek nagyon, hogy az újabb terhesség rosszul végződik ismét, ezért próbálok mindent úgy csinálni ahogy a legjobb.
2023. jan. 10. 09:37
 3/7 anonim ***** válasza:
84%

Nekem 2021ben volt művi befejezésem. Igaz "csak" 10 hetesen halt el, 12 hetesen műtöttek engem, nem kellett megszülnöm.

A doki azt ajánlotta, a vérzés elmúlását várjuk meg, utána mehet is a próbálkozás.

A műtét utáni 3 hónapban nagyobb az esélye egy újabb terhességnek.


Az első mensim megjött, de a 2.már nem.

Azot 1 éves a lányom

2023. jan. 10. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

A fiam egy vetéles után maradt meg azt mondják nagyobb az esélye egy újjabb terhességnek vetélés után, mert a hormonok még segítenek az előző terhességből.

Májusban volt missedem és augban lett + a tesztem, zavartalan terhességem volt.

14 hetes megszakítás után is azt mondta a dokim 1 vérzés után már próbálkozhatunk.

2023. jan. 10. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, ez biztató. Akkor talán nem lesz gond, ha 1-2 hónap múlva elkezdünk próbálkozni.
2023. jan. 10. 15:26
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Bár nekem inszemek voltak,de én is válaszolok. 1. inszem 8 hetesen elhalt. Műtét után 5 hétre jött meg. A dokim akkor azt mondta,ne rágódjunk a múlton,nézzünk előre,peteéréskor jöhet a köv. inszem. Korainak tartottam,de belevágtunk. Karácsonykor töltötte a 2 évet a nagylegény😁
2023. jan. 10. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! :) Bárcsak sikerülne hamar. Remélem nem lesz gond.
2023. jan. 11. 15:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!