Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Szerintetek az állómunkától...

Szerintetek az állómunkától el lehet vetélni?

Figyelt kérdés

Nyilván minden szervezet különböző, így egyik ilyen típusú kérdésre sem lehet egyértelműen válaszolni.

Nekem sajnos régebben volt már vetélésem, viszont még legalább másfél hónapig dolgoznom kellene. 12 órázni szoktam, állómunkát végzek heti 4 napban, viszont csak könnyű fizikai terhelésnek vagyok alávetve. Egyelőre nem szeretném elmondani a munkahelyen a terhességet, mert nagyon az elején vagyok, ezért a rövid műszakokat nem lehet megoldani. Viszont meg kb egy-másfél hét van az első ultrahangig, és valamiért teljesen beparáztam, hogy addig elmegy a magzat a terheléstől. Szerintetek van alapja, vagy csak magamat idegesítem?



2023. jan. 20. 20:44
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha az állómunkától elmegy, akkor bármitől 😔 egy egészséges terhesség megmarad. Az elsőnél én is álló fizikai munkát végeztem, és nem történt semmi baj.
2023. jan. 20. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha az állástól mindenki elvetélne, már kihaltunk volna.

Egészséges terhességnek nem árt.

2023. jan. 20. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
82%
Nekem nagyon fájt a derekam, Táppénzre mentem nem tudtam dolgozni, 4 napra rá pozitívat teszteltem. Az orvosom tovább vitte a Táppénzt ugyanúgy derékfájás ügyén otthon maradtam. Nem akartam kockáztatni. 9 hetes vagyok, most vett át csak a nőgyógyász.
2023. jan. 20. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Huhh, köszönöm, igen valahogy gondoltam, hogy túlreagálom. Csak néha teljesen elfog az érzés, hogy akármikor véget érhet, mint előzőleg:( nagyon köszönöm, most megnyugodtam!:)
2023. jan. 20. 20:54
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Van aki edz, terhesség alatt, fut, tornazik. Szerintem próbald magad a munkahelyen ha lehet kímelni, lassabban dolgozni, de ha ennyitől elmegy, ahogy az első írta, akkor valószínű a terhesség nem volt egészséges. Egy normál nem veszélyeztetett terhesseggel nem kéne h probléma legyen.
2023. jan. 20. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
83%

Nem


Főleg, hogy ezt szoktad meg.



2 terhességgel nagyon terhelve voltam..


2.-nál szinte végig cipeltem a nagyot, kertet àstam.kapàltam, 2000nm füvet vágtam 4 naponta..


Végig nemi életet éltünk



Most a 3. Esetben

Edzettem napi szinten stb. 2 pici van itthon. Most a kert nincs így télen.


Ezzel nem összefüggően lett problémám.

2 hét kórház.

Innen gyerekeket tilos emelni

Amennyit tudok feküdni.

Csak könnyű főzés, nem 3 fogás

Minden nap se főzzek.. ezt kiemelték.


1 hónapig 1,5 kg volt a maximum, amit emelhettem.

11. Hèttől no sex


De nekem most nem egy normál terhessègem van.

Kifejezetten veszélyeztetett vagyok, foylamatos orvosi ellenőrzés alatt.


Valószínűleg a 34. Héten kórház a szülésig, ha addig kihúzzuk.


Tehát nekem egy könnyű álló munka is sok volna


De 2 esetben sokkal nagyobb terhelést is bírtam

Terminustúllépéssel szültem 2-szer is.

2023. jan. 20. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Mindig annyit bír a szervezet amennyihez hozzá szoktatod!


Én nehéz fizikai munkát végeztem, bár a pozitív tesztel abba hagytam a munkát, viszont továbbra is nehezeket emeltem hajolgam mert költöztünk mégis semmi bajunk nem lett.

2023. jan. 20. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Sőt, sajnos arra is vannak vizsgálatok, hogy pl az ágynyugalom és fekvés még valamilyen indokoltnak tűnő esetben sem előzi meg a vetélést vagy koraszülést. Feleslegesen stresszelsz rajta, nem lesz baj.
2023. jan. 21. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

8 bizony..

Az én problémámmal is a 2 hét ágynyugalom után fokozatosan a kímélt élethez vissza kell állni.

Azt a terhelést nem engedhetem meg magamnak, mint korábban, de egy általánosat igen..

Pl a nemi életről majd a 20. Hét után újra beszélhetünk..


Attól veszélyeztetett a terhesssêgem, csak a fenyegető vetélés megszűnik.

( levált a méhlepényem egy szakaszon egyébként egy bevérzés miatt)



De hangsúlyozom a kérdezőnek, hogy ez nem a terheléstől történik.


Egy normál terhességben ilyen nagyon ritkán van.



6

2023. jan. 21. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!