Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Állómunka! Ti mit tennétek a...

Állómunka! Ti mit tennétek a helyemben? Túlgondolom?

Figyelt kérdés

Ugye nyolc napja gyárban kezdtem el dolgozni (diákmunka), 8 órában, és ez volt a harmadik olyan alkalom hogy állómunkát kellett folyamatosan végeznem. Nap közben elkezdett fájni a térdem és egész nap ez ment, este meg aludni se tudtam miatta. Ma is elmentem dolgozni és úgy érzem rosszabbodott a helyzet hiszen ha behajlítom a lábam, eléggé fáj.

Hülyeség lenne vele elmennem orvoshoz? Kentem rá flector kenőcsöt és betekertem fáslival de nem használt semmit, és olyan mintha a térdem belseje folyamat lüktetne



2022. júl. 27. 17:53
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Inkább normális cipöre lenne szükséged, valószínüleg amiatt fáj a lábad/térded, mert nem legfelelö.
2022. júl. 27. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

az a baj ott csak azt a cipőt lehet hordani ami elő van írva. Eléggé vékonytalpú és kemény

Osztálytársamat megkérdeztem, neki nincs a térdére panasza

2022. júl. 27. 18:09
 3/6 anonim ***** válasza:
Gél talpbetétet rakhatsz bele? A gyógyszert a háziorvosoddal beszéld meg, lehet, hogy szájon át szedős kellene vagy másik kenőcs.
2022. júl. 27. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

szerintem lehet belerakni, igen.

ezért szeretnék holnap dokihoz menni, de félek felesleges lenne mert mamám annyival elintézte hogy gyenge a térdem azért van és ez elbizonytalanít abban hogy mi van ha tényleg felesleges lenne ezzel dokihoz menni

2022. júl. 27. 18:19
 5/6 anonim ***** válasza:
Hát semmiképpen sem felesleges. Ha rossz a lábtartásod, a háziorvos be tud utalni ortopédiára, ahol rendesen kivizsgálnak. A háziorvos tud felírni olyan fájdalomcsillapítót, amivel bírsz dolgozni és nem marja szét a gyomrodat. Ha meg sehogysem bírod a fizikai munkát, akkor mit fogsz dolgozni? A munkáltatót is megkérdezheted, hogy hátha van olyan szék vagy támaszkodó, amit használhatsz, hogy ne terheld túl a térdeidet. Meg is edződhetsz idővel. Vannak szuper térdvédők a gyógyászati segédeszköz boltokban, de amik érnek valamit, azoknak elég komoly áruk van.
2022. júl. 27. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
56%

Nem kenni kell és orvoshoz menni (persze mehetsz orvoshoz, de ez nem tartható). Tapasztalatból írom. Én is dolgoztam gyárban és az első néhány nap után a gerincem fájt, de a térdem is. Behajlítani én is nehezen bírtam. Ha ilyen hosszú ideig állsz, akkor a szervezeted rááll és emiatt nem tudod behajlítani. Emlékszem, volt egy lány, aki egyáltalán nem volt csúnya, csak a sok monoton munkától, (ami igen valószínű, hogy hónapok óta csak/javarészt csak abban a pozícióban volt) olyan púpot szedett magára és a nyakát előre tolta, hogy az undorító volt. Tehát a munka csúfította meg őt, pedig - még egyszer - nem egyáltalán nem volt csúnya.

Nem élet gyárban dolgozni, fáj ez meg az, bemerevedsz és munka után nem tudod használni, mert a regenerálási idő hosszabb. Ez tehát egy életvitel.

Néhány nap után a gerincfájdalmam elmúlt ugyan, de az állást nem bírtam. Én olyan soron dolgoztam, ahol még nem indult be a gyártás, teszteltünk, így rengggetegszer alkalom volt leguggolnom, sétálnom (takarítóeszközzel (moppal)), ami változatossá tette valamelyest a mozgásomat, de a gerincemet ki-kihúzogattam, meg a lábamat is tornáztattam (a guggoláson kívül).

Aztán emlékszem, hogy elkerültem arra a részre, ahol az említett lány dolgozott. Az asztal magasabban volt, minthogy az alkar és a felkar 90°-os szöget bezár (azaz a kényelmi szinten kívül esett). A kezemben nem volt elegendő vér, gyenge voltam.

Meg az a kevés szünet...Na, de ez már nem ide tartozik, hacsak nem úgy, hogy olyan kevés idő alatt nem lehet rendesen étkezni.


Ha tehát módodban van, akkor kerüld az ilyen jellegű munkát. A szervezeted okos és jelez neked. Ehhez nem alkalmazkodni kell, hanem kerülni.

2022. júl. 27. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!