Mi okozhatott vetelest?

Figyelt kérdés

Novemberbe hagytam abba a fogamzasgatlot majd decemberbe megfogant a baba.. 7 hetes vagyok. Vérzek. Most voltam a kórházba. Az orvos azt mondta készüljek fel. Vetéles lesz. Azt elfelejtettem meg kérdezni hogy fogamzásgátló okozhatta e.

Lehet hogy várni kellet volna par hónapot?

Teljesen osszetortem nem tudom mitcsinaljak. Mire gondoljak😞😓


2023. jan. 27. 19:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
93%
Semmi köze hozzá, nagyon sajnálom :(
2023. jan. 27. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

A vetélések elsöprő többsége a természet zsákutcája, egyszerű genetikai hiba. Nincs különösebb oka és nem is a te hibád, a nők többségével legalább egyszer előfordul, sokszor észre sem veszik!


Kitartást!

2023. jan. 27. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
91%
Nem, dehogy. A legtöbbször az ilyen korai vetélés azért van, mert valami genetikailag nem stimmel az embrióval és a természet nem hagyja tovabb növekedni. Ez teljesen random, valószínűleg nem tehetsz róla. Sajnálom. Ezen moat túlleszel es reménykedjünk, hogy a következő egy eletképes terhesség lesz.
2023. jan. 27. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
84%
Vigasztaljon a tudat, hogy ez még mindig sokkal jobb mintha genetikain derül ki, hogy valami nagy a gond. Sajnálom de erről nem tehetsz.
2023. jan. 27. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
És az mit jelent hogy genetikailag nem stimmel valami? Az én családomban nincs semmilyen betegség és a párom családja is egészséges. Vagy pl fertőzéstől is lehet?
2023. jan. 27. 19:38
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Sajnalom.


Erre nem lehet valaszolni.

A terhessegek 25 %-a, azaz minden 4. (!)terhesseg vetelessel vegzodik az elso 12 hetben. 12. het utan ez a szam 3 %-ra csokken.


Ez teljesen normalis, nem jelent betegseget, problemat, azert van, mert az embrio nem volt eletkepes. Igy szelektal a termeszet.

HA ez harom alkalommal elofordul egymas utan, akkor erdemes kivizsgalasra menni.


A fogamzasgatlonak semmi koze hozza.

Eletkeptelen volt.


" jo hir ", hogy veteles utan nagyobb az ujabb teherbeeses eselye.

2023. jan. 27. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerűen vagy sérült volt a spermium, vagy dosszul 8ndult meg az osztódás.. nagyon sok dolog leget, ez csak 1-2 példa.

Ehhez nem kell kórelőzmény is.


Terhespatológián jartam nemrég egy hosszabb időt.


Ott azt mondták, egy vetélés mindennapos, 2. vetélés véletlen. 3. Után kivizsgálni érdemes.


Szóbal ez ilyen gyakori.


10 nap alatt 6 esetet is láttam. Nem egy nagy kórházban.

2023. jan. 27. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

"És az mit jelent hogy genetikailag nem stimmel valami? Az én családomban nincs semmilyen betegség és a párom családja is egészséges."


Nem, semmi komoly probléma sincs, ez nagyon gyakori dolog, átlagban minden 4-5. terhesség így végzödik, ez csak véletlen. Egyszerüen elöfordul, hogy valami nem optimális, minden genetikai háttér nélkül.

Régebben - ezelött 50 évvel vagy régebben - nem volt annyira feltünö, mert nem voltak otthoni tesztek, orvoshoz meg általában csak akkor mentek, ha a 2. menzesz is kimaradt. Ha közben történt ilyen vetélés, azt megkésett vérzésnek tartották, és nem is gondoltak arra, hogy terhesek voltak.


Szóval emiatt nem idegesítsd magad külön, általában a következö esetben nem lesz semmi probléma.

Ha netán 3 korai vetélese van valakinek, akkor érdemes kivizsgáltatni, mert lehet orvosi, a legtöbbször kezelhetö oka is.

2023. jan. 27. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Egy éve hüvelygyulladással küzdök. Ami nem mindig volt jól kikezelve. És mindig vissza jött.

Kérdeztem az orvost hogy ez lehet e az oka.

Azt mondta nem. Ahoz nagyon fel kell szállnia a fertőzésnek. De én érzem hogy ez miatt van. És magamat hibaztatom. Az én hibam😞😞😞

2023. jan. 27. 20:14
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Oké, ha neked csak így jó, akkor mártírkodj, ostorozd magad. Erre már nem lehet mit írni...
2023. jan. 27. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!