Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Születési ekcéma : hogyan...

Születési ekcéma : hogyan kezeljem a helyzetet? Okozhatott ez személyiségi változást?

Figyelt kérdés

Lányom 9 hónapos jelenleg

Születése után ,hogy "letisztult" a bőre, a tarkóján tenyérnyi vörös folt volt.

Védőnő mondta hogy jaj de édes, tűzfolt, nincs vele teendő.

Fél éves korára már képes volt megvakarni, addig nem is tűnt fel úgy semmi ezzel kapcsolatban ,max hogy néha behúzta a nyakát.

Születése óta tápszer/anyatejes volt 2 hónapos koráig , egy ideig még anyatej-állomásról is kaptunk kiegészítést, de enyhe reflux miatt hipoallergen, antirefluxos tápszerre váltottunk.

Miután kiderült, hogy az a folt ekcéma,orvosi javaslatra hozzátáplálásból ehagytunk minden tejkészítményt.

Szteroidos krém egy hét alatt rendbe tette, azóta nem is használom azt neki rá.

De 6 hónapig az ott volt neki, viszketett és biztosan zavarta :(

De nem tudtuk.. nem szólt senki, máshol nem jelent meg rajta sehol.

Valakinek van tapasztalata ilyennel?

A természete kicsit olyan mintha ártott volna neki az a dolog, enyhén agresszív és hirtelen,de amúgy jó kedvű nagy, ügyes mozgású baba.

Olvasnék más tapasztalatát ilyennel,ilyesmivel kapcsolatban.



2021. jún. 8. 13:24
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
84%
Jézusom.
2021. jún. 8. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
90%
Max. nálad okozhatott idegrendszeri gondokat a gyereked ekcémája...
2021. jún. 8. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
88%
Mivan 🤔
2021. jún. 8. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Elég egy "szerintem nem" is, nem kell a vallásba belemenni, vagy a másikat bántani.

Nem is tudom ilyenkor nektek mi van a fejetekben...


Azóta 'ilyen' hogy elmúlt neki, ezért fordult meg a fejemben az ok és okozat.

2021. jún. 8. 13:52
 5/16 anonim ***** válasza:
86%
Huu de sok bajotok lesz még, ha ezen így fennakadsz
2021. jún. 8. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Én ekcémás voltam születésemtől kezdve és bőgtem is folyton, akkoriban nem is tudták jól kezelni az ekcémát és nem is egy kis folt volt rajtam, aztán igazából 20 éves korom után múlt el, már csak néha van könyökhajlatban, idegbeteg is vagyok, de sose gondoltam, hogy ettől lenne.
2021. jún. 8. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Az enyémek is voltak ekcémásak hol jobban, hol kevésbé, az egyik kinőtte ovira, a másik most még 7 évesen, de sosem vakarták vagy csak ritkán, és nem idegbetegek.
2021. jún. 8. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

6- nem tudom most komolyan gondoltad-e vagy sem, de ő sosem bőgött többet mint egyik-másik baba. Sőt,inkább csendben nézett maga elé sokszor.


5- fennakadásnak tűnik?

Egyszerű kérdés volt,amit reméltem normálisan lehet róla beszélni ,nem pedig ezeket kapom a ráérősöktől..

Nem sürgősebb téma mint pl a "mit egyen a gyerek ha nem tud kakilni" 🙄

Csak ez egy kérdezős-Válaszolós (🔑) oldal, nem?

2021. jún. 8. 14:26
 9/16 A kérdező kommentje:

Akinek ekcémás volt, azok is elhagyta a tejet? Vagy ez hogy működik?

Időközben ha kialakul, lehet tejallergia jele, de ez ugye születés óta volt neki.

Háziorvos nem firtatta sokáig, védőnő pedig még ilyen téren tapasztalatlan.

2021. jún. 8. 14:29
 10/16 anonim ***** válasza:
A tejet nem könnyű elhagyni egy csecsemönél, én csak akkor hagynám el ha ennél komolyabb tünetei lennének. Tápszer is tejalapu, de joghurtot is adnék neki, ha kijön az ekcéma, akkor abbahagynám. Fontos a tejtermék, tehéntejet magában viszont nem adnék, jobb a tejital, tápszer, tejtermék.
2021. jún. 8. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!