Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Hány kémiai terhesség normális...

Hány kémiai terhesség normális egy nő életében? Mennyi alkalom után kell további kivizsgálás?

Figyelt kérdés

Úgy tudom, sok babát tervező nővel előfordul ilyen élete során, akár többször is. Van olyan, hogy észre sem veszi a nő, mivel tesztet nem csinál, csak később jön meg a menstruáció.


Velem 2 ilyen eset fordult elő, pozitív terhességi teszt, majd megjött a menstruáció. Mennyi idő után kell ilyen esetben további kivizsgálás?


Mi okozhatja tulajdonképpen ezt? A nyilvánvaló genetikai eltérésen és progeszteronhiányon kívül.


Köszönöm a válaszokat!



2023. ápr. 28. 14:02
 1/10 A kérdező kommentje:
Nyilván egy sem normális, kicsit félreérthető a kérdés. Úgy értettem, hogy mennyi alkalom nem tekinthető kórosnak.
2023. ápr. 28. 14:21
 2/10 anonim ***** válasza:
76%
2 után én azért már utánanéznék. A progeszteronhiány ki lett zárva?
2023. ápr. 28. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Második alkalommal rögtön elmentem dokihoz és írt ki progeszteront, de addigra már lecsökkent a hcg is a szervezetben, szóval késő volt.


Ez ugye azt is jelenti, hogy nagyon korai kémiai terhesség volt. A doki ezt nem is tekintette annak. Viszont több teszt pozitív lett, és NEM extra halványan.

2023. ápr. 28. 14:33
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Én utána járnék, a korai vesztésnél gyakran a sperma a baj.
2023. ápr. 28. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
80%

Nekem 2 volt, mielőtt kivizsgáltattuk magunkat.

Progeszteron hiányom és trombózis hajlamom derült ki, mind kettőre kaptam a pozitív teszt után azonnal megoldást (utrogestan kúp, vérhigító) és már egy éves a kisfiam, minden rendben vele. Most jön a kistesó, és vele pl nem kell progeszteront pótolni, a szurit sajna muszáj az "nem gyógyult meg" és nem is fog ugyebár, de a szülés a hormonjaimnak jót tett, a menzeszemkor sem görcsöltem utána, pedig előtte még gyógyszer is kellett és 2 nap pihi annyira fájt.


Ezeket mindenképp nézessétek meg, a spermavizsgálattal együtt. A kémiaiakért ezek is felelhetnek illetve sokszor genetikai gond, amit ugye nem lehet olyan előre tudni.

2023. ápr. 28. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Azt nem írtam, hogy van már egy gyerekünk, egészséges, gondtalan terhességgel, szüléssel.


Természetesen tudom, hogy ettől még változhattak a dolgok.

2023. ápr. 28. 22:29
 7/10 A kérdező kommentje:

Mivel a doki a második esetet nem tekintette terhességnek, így semmilyen vizsgálatot nem szorgalmazott. Az elsőt elismerte, de arra is csak legyintett, hogy nagyon korai volt.


Igazából úgy érzem, nem veszi komolyan. Orvost fogok váltani valószínű.

2023. ápr. 29. 16:46
 8/10 anonim ***** válasza:
92%

A kémiai terhesség orvosi szempontból nem számít semminek. Pont olyan semmi mint amikor próbálkoztok és simán megjön.

1 év sikertelen próbálkozás után javasolt a kivizsgálás (35 év felett fél év), az mindegy hogy ez alatt mindig csak simán megjött vagy volt 12 kémiai terhesség, a kettő ugyanannak számít.

2023. ápr. 30. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Úgy látom, megoszlanak a vélemények.


2,4,5: a ti orvosotok ilyen esetben figyelmet szentel/ne 2 alkalomra? Mert hogy írjátok, hogy ezután már utánajárnátok.

2023. máj. 1. 13:23
 10/10 anonim ***** válasza:

Nekem egy 8. heti missed ab után volt kémiai (más miatt voltam vérvételen, de 15 felett volt a hcg, nem tudom, hogy akkor még felfelé ment vagy már csökkent,kicsit összevissza volt a ciklusom is).

A dokim nem foglalkozott az egésszel túlzottan, pedig én elkönyveltem, hogy biztos nem tud normálisan fejlődni így bennem (már az elsőnél is 35 körül voltam...).

A dokinak lett igaza, a harmadik terhességből megszületett a kisfiam :)

Igaz, hogy harmadjára progeszteront írt fel egyből, amint pozitív lett a tesztem.

Szóval szerintem várj még, de ha ideges vagy emiatt, úgysem tud senki megnyugtatni, szóval majd meglátod.

Sok sikert kívánok nektek!

2023. máj. 3. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!