Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Ennyivel lezárulhatott a vetélés?

Ennyivel lezárulhatott a vetélés?

Figyelt kérdés
A nemvárt napján már halvány pozitiv tesztem volt ami napról napra szépen erősödött. 1 héttel később lett egy kevés barnás folyásom (kb. napi 5 csepp) majd 2. napon este elkezdtem vérezni ami kb. 1-2 órán át tartott, de nem mondom intenzívnek, egy betét is sok volt hozzá. Azóta se görcs, se barnás se pirosas vérzés. Azért tudom, hogy vége a terhességnek, mert az első barnázás napján dupla annyi volt a hcg szintem, mint rá 2 napra, amit az orvos vizelet alapján állapított meg. Kérdésem, hogy “csak” ennyivel lezárulhatott a vetélés vagy mire számítsak? Esetleg valaki járt már hasonlóan?

2023. máj. 13. 16:56
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Még valószínűleg megindul erősebben. Ez még kémiai terhességnek minősül, nem fognak semmit csinálni azonkívül, hogy ki kell várni a vérzést.
2023. máj. 13. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Azt tudom, hogy nem csinálnak semmit, csak attól félek, hogy nem “ürült ki” teljesen. Illetve érdekel, hogy ki mennyit várt, amég újra probákozott.
2023. máj. 13. 17:09
 3/8 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem leírni, hogy a vérzés óta 2 nap telt el.
2023. máj. 13. 17:17
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Én pont így jártam, úgyhogy tudom. Megindult aztán maximum egy hétre rá. Utána rögtön lehet próbálkozni, ha szeretnétek.


Mi úgy döntöttünk, nyárig várunk.

2023. máj. 13. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Én 5+2-nél vetéltem el. Nekem akkor már megállapított terhesség volt, ezért kaptam progreszteront. Ezt azért írom, mert nálam emiatt nem jöhetett meg rendesen. A vetélés napjáig nőtt a hcg. Aznap (és előtte se) volt darabos vér. Akkor tiszta vérrel távozott a petezsák. Ellenőriztek, hogy valóban vetélés és beküldött az orvos műtétre. Ott is megnéztek, ugyanazt látták, terhesség már nincs, a vastag nyálkahártya van, tehát távoznia kell, ha abbahagyom a progit. Aznap abbahagytam, a vérzés elállt, 2nappal később indult a menstruáció. Elvileg erősebbnek kellett volna lennie, de gyengébb volt a szokottnál. Kontrollon viszont mindent rendben találtak.

Szerintem még számíthatsz vérzésre, mert az endometrium nem szívódik fel, előbb-utóbb távoznia kell. Kontrollra mindenképpen menj, mert máshogy nem fogod tudni megállapítani, hogy rendben van-e.

Nekem azt mondta a doki, így, hogy nem volt műtét, hogy a következő rendes menstruációt kell megvárni a próbálkozással. (A mostani vérzésed még nem az.)

2023. máj. 13. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

5: én úgy szűrtem le, hogy a kérdezőnél nem volt megállapított terhesség, csak a hcg mutatta, hogy megindult a folyamat.


Mint nálam. Az uh semmit nem mutatott, így kémiai terhességnek minősült. Ha lecsökken a hcg, nincs más teendő, ugyanis máshogy nem tudják ezt az orvosok sem kivizsgálni (hiszen uh-n nem látszódik).

2023. máj. 13. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Uh-n egy 3,5 mm-es felritkult terület látszódott, ami valószinűleg a petezsák, de nem volt teljesen megállapitott terhesség.
2023. máj. 13. 17:47
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

#6! Persze, én azt értem, de méhnyálkahártya volt,aminek a menstruációval le kell válnia, de pár csepp vérrel ez valószínűleg még nem történt meg.

#5

2023. máj. 13. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!