Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Spontán vetélésnél ugyanúgy a...

Spontán vetélésnél ugyanúgy a vérzés első napja az első ciklusnap?

Figyelt kérdés

8 napig véreztem, 2 napja már egyáltalán nem. Akkor ma ez ugyanúgy ahogy eddigis ez a 10. ciklusnapom?


Nekem mindig 5 napos volt a menzesz. Nyilván ez most más, erősebb is volt és tovább is tartott. Nem kellett befejezés.


Ugyanúgy várhatom 30 nap körül a következő menstruációt? Vagy ilyenkor megesik egy kis zavar?


Első vetélésem volt😔

2-3 ciklust kell várnunk.

Köszönöm, ha segítesz.


2023. jún. 17. 18:59
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanúgy a vérzés első napja a ciklus első napja,de kicsit tolódhat az ovuláció,így lehet hosszabb lesz ez a ciklus.


Nem kell várni. Közvetlenül vetélés után nagyobb az esély a terhességre.

2023. jún. 17. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
50%

Ez változó, mindenfélét hallottam már. Leírom, nekem hogy volt, de neked lehet tök máshogy. Terhesség alatt progit szedtem, a vetélés napján hagytam abba. Akkor még nem jött meg rögtön, mert ugye a progi nem hagyta, 2-3 nap múlva kezdődött a menstruációm. Ovu 2-3 nappal később volt, mint szokott(ovutesztet használok és akkor is teszteltem), így a ciklusom is pár nappal hosszabb lett a szokottnál.

Amúgy tényleg nem kell várni. Nekem azt mondta a doki, egy rendes menstruációt várjak meg(ami nem közvetlenül a vetélés utáni, hanem a következő) és abban a ciklusban már lehet próbálkozni. És igen, olyankor könnyebb a teherbeesés és, minél korábban sikerül, annál nagyobb eséllyel marad meg.

2023. jún. 17. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Engem napi 3 progi mellett öntött el a vér. A vetélés sajnos ígyis megtörtént. Ha már így alakult, akkor legalább annak örülök, hogy nem kellett kórházba mennem befejezésre, hanem otthon rendezte az élet.


Aki megállapította, hogy teljesen kitisztultam az az orvos azt mondta, hogy azért 2-3 hónap, hogy a szervezet tudjon regenerálódni rendesen. Az idő alatt menjek vérvételre.

Az én dokim, akit csak felhívtam, hogy sajnos mi történt azt mondta, hogy a vérvétel rendben van, de elég egy menstruációt megvárni.

Elkezdtem szedni újra a vitaminokat, de mostmár nem tudom mi tévő legyek az időben, főleg hogy ti is ezt írjátok, hogy elég 1 hónap, illetve a vetélés utáni első rendes menzesz. Sokat olvastam a témában, nagyon megoszlóak a vélemények, és az orvosi tanácsok is ebben.

2023. jún. 17. 21:58
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

#3! Engem is elöntött a vér, de az maga a vetélés volt! A méhnyálkahártya akkor nem vált le progi mellett. A menstruációt akadályozza meg, nem a vetélést. (Én is annak örültem, hogy nem kellett műtét.)

Nem akarlak befolyásolni, de a várni kell 3 hónapot, az az elavult nézet.

Műtét után kell várni, spontánnál nem. De ha józan ésszel belegondolsz, mire kéne várni? Kitisztultál, elkezdődik egy új ciklus, ha van ovu, akkor terhesség is lehet. Ha pedig van ovu, akkor a szervezet regenerálódott, hisz felkészült egy újabb terhességre. Mi az, ami bármit is akadályozna?

#2

2023. jún. 17. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!