Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Rossz fog okozott valakinél...

Rossz fog okozott valakinél vetélést?

Figyelt kérdés

Egy hónapja volt műszeres befejezésem és nem tudtak semmit mondani, mi okozta a baba szívleállását. Első terhességem lett volna, nagyon sokára sikerült :(

9. Héten állt meg a fejlődésben.

Szeretném tudni hogy mi okozhatta, hogyha az “én hibám” akkor legközelebb ne fordulhasson elő ilyen. Olvastam hogy a rossz fog is okozhat vetélést és hát nekem van 2 rossz fogam+ most jött/jön 2 bölcsesség fogam is ferdén az ínyben. Szerintetek lehetett ez a gond?? Vagy van aki biztos abban hogy neki attól volt?


2023. nov. 21. 13:58
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A rossz fognak nagyon rossznak kell lennie ehhez, konkrétan hosszú ideig folyamatos gyulladásban kellne hogy legyen. Kizart hogy amiatt veteltel volna el. Ne keress okot rá, nincs értelme.
2023. nov. 21. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
81%
Sajnálom. Nem lehet biztosra mondani, hogy attól. Lehetett valami genetikai betegsége, vagy puszta véletlen is. Igen, a rossz fog növeli a vetélés és koraszülés esélyét, hiszen gyulladás van a szervezetben. De senki sem fogja tudni megmondani, hogy tuti az okozta. Sokaknak tragikus a fogazata, lyukas, fogköves ami egy baktérium telep, mégis szülnek (sokszor nem is egyet) gond nélkül, másnak lehet egy foggyulladás miatt beüt a baj. Kezeltesd a fogaidat, a bölcsesség fogak ha ferdén nőnek inkább vetesd ki, mert összetorlódnak a fogaid, ha nincs szerencséd ép fogad is megrepedhet a nyomástól és terhesség alatt vagy kisbabával nem olyan egyszerű már rendbehozatni.
2023. nov. 21. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
33%
Amúgy fejlődhetne már annyit az orvostudomány, hogy esetleg vizsgálják mitől vannak a vetélések. Amúgy is nehezen jön össze most már az emberek többségének a baba, erre fel még fele meg se marad. Így lassan tényleg kihal az emberiség
2023. nov. 21. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
82%

A terhessegek 25 % -a, azaz minden 4. vetelessel vegzodik az elso 12 hetben.

Ez biologia, genetikailag nem stimmelt valami, ezt soha az eletben meg nem fogod tudni, hogy mi. Es senki nem hibas. Szelektal a termeszet. Pont azert, hogy ne az legyen , hogy halva szuletik az eletkeptelen gyerek, vagy sulyos betegen stb.

Belegondolsz minden 4.be nem nehez beleesni. Legkozelebb nem lesz baj.

2023. nov. 21. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
89%
Igen 3-as, azért vagyunk már 8 milliárdan, és azért nő a Föld lakossága folyamatosan, mert a kihalás veszélye fenyeget minket.
2023. nov. 21. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
88%
Értem én a statisztikát, de ha megnézzük, hogy 75%esélyed van 1 év alatt teherbe esni és szintén 75% arra, hogy meg is marad. Azért mindkettőnél belefutni abba a 25%ba nem kellemes érzés
2023. nov. 21. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj, nekem 2. trimeszter legelején derült ki, hogy gyökérkezelt fogam gyökere gyulladt, mikor kiesett a tömés. Húzták, gyulladt volt a gyökere. Legalább 1 éven keresztül tartó vállfájdalmam már másnapra megszűnt, nem hiszem, hogy véletlen egybeesés lenne. Na de a babának nem lett baja a gyulladt foggyökér miatt, megszületett azóta.


Sajnálom. Nincs értelme okokat keresni egy vetélés után, elég gyakori. Korábban volt vetélésem is, de nekem az orvos azt mondta nincs értelme vizsgálatoknak 1 vetélés miatt.

2023. nov. 21. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem valószínű hogy ez okozta. Ahhoz masszív elhúzódó gyulladás kell szerintem.

Sokkal gyakoribb a vetélés mint azt gondolnánk, csak ritkán beszélünk róla.

Sajnos benne van a pakliban a fejlődési rendellenesség, nem te tehetsz róla.

2023. nov. 21. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Teljesen természetes, a legtöbb vetélés 8-11. héten történik.
2023. nov. 23. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!