Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » PCOS-ok, Ti mikor hagytátok...

PCOS-ok, Ti mikor hagytátok abba a Metet, okozott valakinél gondott? (vetélésre gondolok)

Figyelt kérdés
Nekem a doki először (mikor még nem vártam babát) azt mondta hogy saját felelősségre szedhetem végig, azonban mikor teherbe estem a 12.héten leállított, még pár napig szedtem, de nem tudom mi lenne a jobb...folytatni, vagy inkább ne.
2012. jún. 6. 12:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Szia! Még nem tudom a kérdésedre a választ, de szombat délelőtt a párommal részt veszünk ezen a klub beszélgetésen, ha van időd, regisztrálj és gyere el (ingyenes), vagy írj privit vasárnap és elmesélem, mit tudtunk meg! :)


[link]

2012. jún. 6. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Milyen doki mondta ezt?

Megoszlik a vélemény.

Én az elsőt úgy hordtam ki, hogy nem szedtem. Állandóan véreztem, barnáztam egészen a 13. hétig. Majd koraszülött lett a kisfiam.

Nekem annak idején a dokim így magyarázta: A magas inzulinszint kihat a petefészkekre. Megvastagszik a kérge, megnagyobbodik és ciszták alakulnak ki rajta. Nem tudja megfelelően ellátni a feladatát ezek miatt. A terhesség első 12 hetében a petefészkek látják el a placenta feladatát, vagyis a hormontermelést. Ha nem megfelelő a hormontermelés, hamar bekövetkezhet a baj. A met az inzulinszint kordában tartása miatt kell. A 13. héttől a placenta átveszi a feladatát, onnantól kezdve nincs szükség a metre. Sokan szedik végig, mert félnek attól, mi lesz, ha nem szedik. Viszont angol kutatások bizonyították, hogy azoknál a nőknél, akik végig szedték a metet, 47%kal többen lettek toxémiásak.

Én az első fiammal is toxémiás lettem, pedig nem szedtem. Most szedtem a metet a 22. hétig, jobban félek a toxémiától. Tartom a diétát, mozgok, amennyit bírok. (séta) Az elsőnél már a 30. héten vizesedtem mindenfelé, most a 32. ben járok, semmi panaszom nincs.

32hkm

2012. jún. 6. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
A kisfiamnál egészen a 36. hétig szedtem a merckformit. MOst várjuk a kistesót. és éppen ma voltam dokinál, és azt mondta olyan jók a cukorterheléses eredményem, hogy már most kezdhetem lassan elhagyni a merckformint. 30. hétben vagyok, és 3x500mg merckformint szedek.
2012. jún. 6. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

én a 14. hétig szedtem, és az eddigi cukorterheléseim mind jók lettek (havonta járok).

31 hkm

2012. jún. 6. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Én szedem végig.

30 h km

2012. jún. 6. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Nekem a 12. héten kell elhagyni, most még szedem, ennek ellenére több mint egy hete vérzek. Az az érzésem, hogy ha elmegy a baba, akkor nem azért fog, mert szedem a gyógyszert vagy sem.
2012. jún. 6. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Érdekes, már csak azért is, mert nekem sosem nézték sem az inzulinom sem a cukrom...pedig már nem egy orvosnál jártam, de ahogy itt olvasom, nálam valamit nagyon nem jól csinálnak, illetve csak hasraütés szerűen.

Kedves utolsó!Mennyi idős terhes vagy? Mióta vérzel és mennyire?...csak mert én is vérzek, barnázok..

2012. jún. 6. 22:03
 8/13 anonim ***** válasza:
Nem szabad hasraütés szerűen szedni ezt a gyógyszert. Erős szer. Nálam rendszeres háromhavi cukorterhelés van, hárompontos, és néznek inzulint (és mellesleg minden hormont is)! Fontos az állandó kontroll a gyógyszer mellett. Ha sosem csináltak neked ilyet, akkor mi alapján kaptál gyógyszert? és honnan tudja a dokid, hogy hat? Valahogy nagyon nem jó helyen vagy, szerintem ... :$
2012. jún. 7. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

21.53-as vagyok.


8 hetes terhes vagyok, 10 napja vérzek, az elején 1-2 napig erősebben, majd úgy tűnt elmúlik a vérzés, de tegnapra meg olyan erős volt, hogy azt hiszem meg sem marad a baba. Mára enyhült, délután megyek dokihoz. Az elmúlt 10 napban kétszer voltam dokinál, baba szépen fejlődik a vérzés ellenére is. Te hogy vagy? mennyire erős a vérzésed? És mióta vérzel? A dokid mit mond rá?

2012. jún. 7. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Második vagyok.

Kérdező és válaszoló: Kaptatok a vérzésre gyógyszert? Nekem duphastont kellett szednem a 16. hétig az elsővel, meg ágynyugalom és rengeteg magnézium.

Ha már az elején van ilyen problémátok, szerintem szedjétek akár a végéig. Esetleg később, 30. hét után csökkentsetek. De mindenképpen orvossal beszélnék a helyetekben.

És igen, sokan nem tudják ezt a betegséget rendesen kezelni, nem tudják, hogy kell a rendszeres ellenőrzés, kontroll. Szomorú :(

32hkm

2012. jún. 7. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!