Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Okozott valakinél vetélést a...

Blonde86 kérdése:

Okozott valakinél vetélést a favipiravir tabletta?

Figyelt kérdés
Szép estét. Tudom érdekes a kérdés, de rövid történetem a következő. Ma este a női megérzésem azt sugallta, csináljak egy terhességi tesztet. Menstruációm nem késik még. Ugyan az az érzés fogott el, mint annó a fiammal 13évvel ezelőtt, ezért csináltam a tesztet is. Viszont 10napos karanténba kerültünk a fiammal, a házi orvos kiírta 5nappal ezelőtt a favipiravir tablettát. Beszedtem. De ma a terhességi teszt pozitív lett, nem az olcsobbik fajtát választottam, a fogantatás a kicsi kijelző szerint 1-2hét. A nőgyógyászommal holnap tudok egyeztetni. De.... Félek. A gyógyszer magzat károsító hatása bizonyított. De vetélést is okozhat? Kérem a negatív kommentek kíméljenek. Köszönöm a válaszokat előre is.

2021. dec. 21. 17:15
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Covid teszted pozitív? Vagy csak úgy kiírták a Favipiravirt? Amúgy, ha még rá is van írva, hogy bizonyított a magzatkárosító hatás, az nem túl jó. Viszont, ha még nem is késik, és 5 nappal ezelőtt vetted be a tablettát, lehet még nem tett kárt a magzatban.
2021. dec. 21. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
A férfi várandós nővel még csak nem is lehet együtt, ha ezt szedi. Én most beszélnék a nőgyógyászommal ilyen esetben... Hogy vetélést okoz e azt nem tudom.
2021. dec. 21. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
1/2 anonim kérdező. 5nappal ezelőtt a pcr teszt lett pozitív, így kaptuk meg a karantén kötelezettséget.
2021. dec. 21. 18:54
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Hu ez nagyon aggasztó, de lehet, hogy ilyen kicsi magzati korban még nincs összekötés a magzattal, szóval van ra esély, hogy nem tudja karositani. Minél előbb kérj tanácsot hozzáértőtől. Lehet, hogy gyógyszerész, vagy toxikológiai ügyelet jobban tud segíteni, mint a nőgyógyász, de mindenképp mielőbb járj utána.
2021. dec. 21. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Ez orvosra tartozik mindenképp.
2021. dec. 21. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Mindenképpen a holnapi nap folyamán orvost hívom,az ügyelet érdemben nem tudott választ adni a kérdésemre. Forgalomban van egy ilyen készítmény..... kérdem én, hogy merik ezt így oda adni az embereknek, akik fogamzó képesek mindegy ffi vagy nő? Magyarul ezt a gyógyszert menopauza illetve 60 éves kor felett lehetne kiadni. Hiszen vannak azért páran akik a nemzedéket gyarapítani szeretnénk, erre van ez a gyógyszer ami igazából ha termékeny vagy, ne használd, ha nem tudod még hogy kismama vagy ne használd, ha kismama vagy, ne használd, ha szopiztatod a gyermekedet ne használd, ha szeretnél gyermeket, akkor se használd. Ördögi kör. És milyen károsító hatása lehet vajon egy magzatra ez a gyógyszer?! Erről miért nem adnak ki közleményt?! ( Költői a kérdés, de ha tud nekem valaki erre választ adni, sokan hálásak lennénk érte).
2021. dec. 21. 21:02
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Rengeteg gyogyszer van, ami magzatkarosito hatasu, ellenben nagyon jol hasznalhato bizonyos betegsegek eseten, ez van. De ilyenkor az orvosok is fogyelmeztetnek (jo esetben), a betegtajekoztatoban is le van irva, azt is mindig el kell olvasni.


Mondjuk szamomra akkor az is logikus, hogyha nem annyira sulyos az eset es nem muszaj a gyogyszer, akkor rakerdez arra is, hogy probalkoztatok-e abban a honapban es ha igen, fel se irja, ha valoban annyira mergezo.

Inkabb ez a szomoru, hogy nem figyelnek elegge.

2021. dec. 21. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

De hát világosan le írják a tájékoztatón,hogy nem szabad a szedése alatt teherbe esni.

Ezt más gyógyszerekhez is le van írva!

2021. dec. 21. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
79%
Tudom, hogy nagyon aggódsz kérdező, de ebben most nincs teljesen igazad. Bizony szintig az ember felelőséggel tartozik saját maga iránt. Ha tudom, hogy gyermeket szeretnék és bármikor terhes lehetek, akkor 5x átgondolom és tájékozódok, hogy ha egy új gyógyszert veszek be, hogy szabad-e szedni terhesen.
2021. dec. 22. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Csak hogy egy kicsit tisztán lássunk. Párommal védekeztünk, én gyógyszert szedek. Tehát a babán még nem gondolkodunk. 2hete még közelben sem volt úgy mond, hogy én Covidos lehetek. Hiszen tünet mentes voltam. Majd vese medence gyulladás miatt a kórházba kerültem, ahol a gyorsteszt kimutatta a vírus jelenlétét. Majd itthon a karantén, és jött a megérzés mint annó a fiamnál....ekkor már az 5 napos Favipiravir tablettákat bevettem, de a terhességi teszt pozitív lett.Ma egyeztettek az orvosaimmal. A karantén letelte után azonnali genetika vizsgálaton kell részt vennem, de valószínűleg a magzat nem lesz élet képtelen. Jelzem, két oltáson már túl vagyok, ellenben a magzatra károsító hatása van a gyógyszernek, tehát valószínűleg a természet ilyen pici magzati korban elkezdi kilökni a szervezetemből a picit. Lelkileg jelenleg megvisel, hiszen persze idővel szerettem volna még egy gyermeket vállalni, de nem most, ezért is védekezem gyógyszeresen. Jelzem, nem érzem felelősnek jelen helyzetben magam, hiszen a védekezés megtörtént.
2021. dec. 22. 11:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!