Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Húgyúti bakteriális fertőzés...

Húgyúti bakteriális fertőzés okozott valakinél vetélést, koraszülést(halva), egyéb komplikációt? Részletek lentebb.

Figyelt kérdés

16 hetes vagyok, és találtak baktériumot a vizeletemben. 12hét előtt nem akarták gyógyszerezni, mert szinte alig volt tünet.(kicsit csípett a pipi néha) Nem rég kaptam Morunal port rá, de csak rosszabb lett, ügyeletre is mennem kellett, durva alhasi fájdalmaim lettek a vizelést követően. Már szedek rá Zinnat-ot. De még azért fáj.

Menthető még a terhesség?

Hallottam, valakinél tragédiát okozott a felszálló fertőzés.

Nos reménykedhetek, hogy megmenekül a babám?

Vagy már durva alhasi fájdalomnál bukta van?

Tudtok ilyen esetet? Mennyire gyakori lehet? Tudom terhesen sok nőnek alakul ki ilyen felfazásos fertőzés.



2020. aug. 30. 00:08
 1/7 anonim ***** válasza:
85%
Ne aggódj, max a vesedhez szallhat fel, nem a méhedbe, de persze le leszek ugatva. Vegyél d-mannose-t, én terhesen is használtam, mindig elmulasztotta a panaszaimat. 2 kapszulát vegyél be egyszerre, a tünetek fennállásáig ismeteld 2-3 óránként, fél nap alatt jobb lesz.
2020. aug. 30. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Van mannóz porom, meg tőzegádonya kapszulám. Sajna ez egy makacs nyavaja most. Szedek mindent, csak a babának ne legyen baja.

Ezt én sem értettem, hogy húgyúti fertőzés az másik útvonal, mégis hogyan okozhat gondot a méhnél.

Aztán utána néztem és úgy, hogy ha nagyon elburjánzik a bakteriális gyulladás, akkor medencén belül átterjedhet a gyulladás szövetről szövetre, akár egyik szervről a másikra. Aztán a méhet érintve a gyulladás szövetkárosodast okozhat, magzatvizet is elérheti.

Ezek orvosi tények.

De a kérdés, vagyon mennyirre lehet ez gyakori hogy ennyirre eldurvuljon egy ilyen fertőzés.

2020. aug. 30. 01:12
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nálam sajnos koraszülést okozott egy felszálló fertőzés, ami nem lett kezelve. Most ismét sikerült összeszednem valamit. A Zinnat nekem használt. 29 hkm
2020. aug. 30. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem szabad olvasgatni a netet terhesen! Sajnos én ezt tettem és végigizgultam a terhességet (jó, mondjuk volt egy vetélésem 8 hetesen korábban, ez némi okot adott+a koronavírus is épp betört tavasszal). De tényleg mindenen aggódtam. Nekem kis gombás fertőzésem lett+E-coli. Féltem, hogy majd biztos megreped a magzatburok a fertőzés miatt vagy a kapott kúp miatt..ugye mindig lehet rémtörténeteket olvasni. Szerencsére nem lett semmi és egészséges kisfiam lett.
2020. aug. 30. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

3mas,

kifejtenéd kicsit bővebben?

Miért nem lettél anno kezelve? Vagy csak későn?

Mennyi idő volt a lefolyása? Milyen tüneteid voltak?


Tudom sokszor nem érdenes összehasonlítani eseteket. De azért adhat némi támpontot.

Nekem is már 12hét előtt labor kimutatta a bacit, meg picit csípett néha, de csak nem túl rég lett Monurallal elkezdve a kezelés, ami után nagyon fájdalmassá vált a vitelés. És csak most kaptam antibiotikumot.

Szerencse eddig a veséimet még nem érzem fájni.

Anno neked milyen stádiumban okozott bajt ez a fertőzés?

2020. aug. 30. 04:45
 6/7 A kérdező kommentje:

4es,

sajnos nekem is van egy rémtörténetem előző babával kapcsolatban, őt én 39 héten vesztettem el, köldökzsinór tekeredés miatt. Van pár kérdésem itt már sajnos az aggodalom miatt.

Engem ha nem is megnyugtat, de kevésbé zavar ha némi nformációhoz jutok. Ha tudom mire számíthatok, mire figyeljek jobban esetleg. Nem csak a sötétben tapogatózva várni a fejleményeket.

Volt már itt olyan, hogy valakinek tök hátrányos szituból sikerült jól kikeveredni. Ugye ha ilyet oovas az ember, az reményt, derüt kelthet benne.

2020. aug. 30. 04:56
 7/7 anonim ***** válasza:
Személyes tapasztalom ezen a téren nincs de nagyon sokan szednek össze fertőzést terhesen, és csak kevés esetben okoz koraszülést, főleg ha már észrevették.
2020. aug. 30. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!