Vetélés jele lehet?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Néhány nap késés után délutáni teszt pozitív lett.

6 hetes vagyok jelenleg , 2 napja görcsölget a hasam alja , fáj a derekam , nem kimondottan erős, de folyamatos, tompa érzés.

Ezekkel egyidőben rózsaszínes , néha barnás nyák látható a betéten, illetve a wc papiron főképp pisilés után.

Orvos nem állapította még meg a terhességet, s ezért sem rohanok vele ügyeletre mert még nagyon az eleje.


jan. 29. 20:49
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Lehetséges, igen.
jan. 29. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
A görcsölés önmagában nem jelent rosszat, de ha társul mellé vérzés az nem a legjobb jel ilyen korai terhességnél. Nem feltétlenül lesz vetélés, de benne van sajnos.
jan. 29. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
31%

Pont azért kellet volna ügyeletre menned. Neked nem fontos ez a gyerek?

Lehet belőle vetélés igen, meg lehet más oka is, amit az orvos tud megmondani.

jan. 29. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
54%
#3 nemcsak buta de bunkó is vagy. Rossz párosítás
jan. 29. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
36%

Hú, de bunkó vagyok, mert terhesen görccsel és vérzéssel orvoshoz mennék! Kapaszkodj meg, mentem is, mint minden normális ember.

#3

jan. 29. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
35%

5# Nem vérzik... Vérzéssel én is mennék, de őszintén! Az ügyeleten csodát tesznek? Mert max írnak fel progeszteront és hazaküldenek, hogy várjál türelemmel. Ezért kár ott ülni 4+ órát és végignézni az unott pofákat, hogy maga minek jött ide!?

Az orvosodat hívd fel holnap, mondd el neki, hogy ez a helyzet, valószínű írni fog progit és ennyi.

A barna/rózsaszín folyás görcsökkel nem jelent túl jót sajnos.

jan. 29. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
61%

#6! Akkor mi az szerinted, málnaszörp? A rózsaszín is, a barna is VÉR.

Amikor arról van szó, hogy megmarad-e a gyerekem, a legutolsó, ami érdekel, hogy ki milyen unott pofát vág.

2terhességgel jártam így, az elsőn nem segített, a másodikon igen. Az összes orvos és a védőnő is megdicsért, hogy bementem. Ez után is menjek be, ha újra lesz vérzés, hiába tudjuk az okát. (Hematóma.)

#5

jan. 29. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a normális válaszokat mindenkinek!


Utolsó, téged pedig én is megdicsérlek......


Volt már vetélésem régen, igaz,nem így indult, de azonnal rohantam a kórházba ahol semmit! Nem tudtak tenni azon kívül hogy gyógyszert irtak fel, ami nem használt. Akkor ott annyit mondtak, hogy lehet menni orvoshoz ilyen kora terhesen vérzéssel, írhatnak fel gyógyszert de ha el akar menni,akkor azt semmi nem fogja visszatartani.

jan. 30. 06:14
 9/16 anonim ***** válasza:
54%

Nyilván ha genetikai okból indul be a vetélés, azzal semmit nem tudnak csinálni. Viszont manapság egyre gyakoribb a progeszteron hiány (sárgatetest elégtelenség), ami szintén vetéléshez vezet, az viszont gyógyszerrel megakadályozható. Ha nem voltál meddőségi vizsgálaton és nincsennek tisztában vele hogy megfelelő e a szinted, akkor persze hogy gyógyszerrel próbálkoznak hogy hátha csak annyi a probléma és megmenthető a terhesség...

Úgy gondolom hogy ha valaki akar babát és vérzik, kis áldozat elmenni az orvoshoz és megpróbálni a gyógyszeres segítséget, aztán ha nem segít nem segít, de legalább megtetted a maximumot.

Az meg hogy ki milyen pofát vág hozzá, saját dolga.

jan. 30. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
0%

#8! Ez így is van. HA el akar menni. De honnan tudnád, hogy el akar, ha nem voltál orvosnál? Így csak eldöntöd helyette.

Lehet, egy hematóma, amivel feküdnöd, kéne, hogy ne öntsön el a vér, ami elsodorja az embriót. Te meg bemész dolgozni és ez történik. Ügyelet után is mondhatod, hogy én ugyan nem fogok feküdni, nekem nem ér ennyit, de legalabb tudod, miből választhatsz.

Vagy progihiány. Nem, olyankor nem "akar" elmenni, csak nincs, ami megtartsa. Gyógyszerrel pedig simán pótolható.

És persze van olyan opció is, hogy "el akar", mert nem életképes,de te úgy teszel, mintha az egyetlen lenne.

Mondjuk engem nem érdekel, nem az én gyerekem, az enyém jól van, esze ágában se volt elmenni.

#8

jan. 30. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!