Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Norvégiában tényleg megpróbálj...

Norvégiában tényleg megpróbálják az életfunkciókat fenntartani egy 12 hetesen elvetélt, de nem halott magzatnál?

Figyelt kérdés

Olvastam egy oldalon, és nem hittem a szememnek. Mi értelme van mikor teljesen egyértelmű , hogy egy 12, de akár egy 20 hetes magzat nem életképes?

Más országokban, pl Brazília, az életbenntarthatóság határát a 28. hétben szabták meg,Magyarországon ez 24. hét, de ha előbb született magzat életjelenséget mutat, el kell látni. Egy 12 hetes magzat milyen életjelenséget mutathat az anyja testén kívül?



2013. márc. 10. 22:16
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Ezt hol olvastad? :O
2013. márc. 10. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem hinném. Ez képtelenség. Ekkora magzatnál lehetetlen az életfunkciókat fenntartani, olyan picike és olyan fejletlen.
2013. márc. 10. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

Korán érkezett babák/ koloknet


Máshol is olvastam, de arra nem emlékszem. Szerintem is értelmetlen, de furcsa is volt hogy nem fejtették ki bővebben, de két helyről is ezt olvastam. Lehet hogy Norvégia hiper-szuper liberális és maximálisan megadja az esélyegyenlőséget mindenkinek, és talán papíron tényleg ez van, de nem tudom elképzelni hogy nekiállnak egy 14 hetes 10-15 centis magzatot lélegezetetni! Vagy csak annyi hogy meg kell figyelni mutat-e életjelenséget? Itt pl szerintem csak egyből a vesetálba, és rá sem néznek, ott talán dokumentálni kell mindent a magzat állapotáról.

Azért egy 20 hetes mutathat életjelenséget, de mi értelme van akkor is a drága kezelésbe belekezdeni ha nyilvánvaló hogy mi lesz a vége. Úgy olvastam hogy egy betöltött 22. hétre született a legfiatalabb baba aki életben maradt.

2013. márc. 10. 22:41
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Ha bármiféle életjelenséget mutat, akkor itthon is muszáj megpróbálniuk akár a 16 hetes magzatot is életben tartani. Más kérdés, hogy ez nagyon ritkán fordul elő, és akkor sem tart pár percnél tovább, mert az ennyire kicsik sajnos teljesen életképtelenek az orvostudomány mai állása szerint.

Üdv: egy PIC-es

2013. márc. 10. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Ez vagy egy mezei hírlapi kacsa, vagy félrefordítás, vagy olyan hoax, mint -pl- a Tesco-ban elrabolt gyerekek, akiknek kivették a veséjét. Bizonyos esetekben talán jó lenne, ha már itt tartana az orvostudomány. De valószínűleg soha nem fog itt tartani. Egy 12 hetes magzatnak, még nincsenek önálló létezésre képes életfunkciói, tehát nincs mit fenntartani. Ha kísérleti jelleggel megpróbálnák,(amit egyébként szerintem egyetlen ország törvényei sem engednének meg) valószínűleg sikertelen lenne a kísérlet, és rövid időn belül elveszítenék a súlyosan károsodott koramagzatot, akinek nem tudnak megfelelő körülményeket teremteni az életben maradásához. Az emlősöknél, (és köztük a főemlősnél:-)) sokkal bonyolultabb mindenféle szempontból a petesejttől, az érett, életképes utódig vezető út annál, semhogy azt valami emberre szabott "keltetőgépben" utánozni lehetne.

Különösebb értelme sem lenne, mert bármilyen fájdalmas is elveszíteni egy ilyen aprócska életet, a természet nem ok nélkül szelektál. Az egészséges életképes magzatokból 9 hónap elteltével újszülöttek lesznek. Amelyik bármi okból nem képes végigjárni ezt az utat, az elvetélődik. Tehát soha nem lenne képes egészséges újszülötté válni.

2013. márc. 10. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
Ez a törvény. Minden egyes élve született embert meg kell próbálni megmenteni. Bár a határt nem tudom, de talán ennél korábban már nem próbálkoznak.
2013. márc. 10. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
Elolvastam közben azt az oldalt, amire hivatkozol. Ez egy sajtóhiba szerintem. Véletlenül megfordítva írták le a 21-et, ami logikusan illeszkednék ebbe a sorba. Azt még csak el tudom képzelni, hogy ha egy 21 hetesen elvetélt magzat életjelenségeket mutat, akkor nem abortumként kezelik a norvégok, és megpróbálják életben tartani. Érdemes lenne egy statisztikát látni arról, hogy hány egészséges gyereket sikerült ilyen előzmények után "produkálniuk".
2013. márc. 10. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
Van fenn videó a youtube-on egy amerikai abortusz-túlélőről. Azt hiszem az ötödik hónapban döntött úgy az anyja, hogy elveteti. Beadták a sóoldatot, de nem halt bele. Pont akkor hozta George Bush ezt a törvényt, hogy mindenkit meg kell próbálni életben tartani. Előtte megfullasztották, vagy csak simán kidobták a nem kívánatos, de meg nem halt babákat. Érdekes ennek a nőnek a beszéde, fenn van magyar felirattal. Bár nem mindenben értek egyet vele, de nagyon sok igazságot mond.
2013. márc. 10. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
Persze ez Norvégiára nem tartozik, de gondolom hasonló helyzet lehet.
2013. márc. 10. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

Az orvostudomány határait mindig probálják böviteni de ez nyilván lehetetlen, ez egy álhír vagy elírás.

Igazából idősebb magzatoknál se biztos hogy probálkoznak mert valószinütlen hogy életképes lesz valaha és egy fogyatékos gyerek és környezete élete nem egy vidámpark.

2013. márc. 11. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!