Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Norvégiában tényleg megpróbálj...

Norvégiában tényleg megpróbálják az életfunkciókat fenntartani egy 12 hetesen elvetélt, de nem halott magzatnál?

Figyelt kérdés

Olvastam egy oldalon, és nem hittem a szememnek. Mi értelme van mikor teljesen egyértelmű , hogy egy 12, de akár egy 20 hetes magzat nem életképes?

Más országokban, pl Brazília, az életbenntarthatóság határát a 28. hétben szabták meg,Magyarországon ez 24. hét, de ha előbb született magzat életjelenséget mutat, el kell látni. Egy 12 hetes magzat milyen életjelenséget mutathat az anyja testén kívül?



2013. márc. 10. 22:16
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
71%
Jézusom, megnéztem azt a norvégiai videót és a végén az abortusz utáni képeket. Jesszus, így néz ki az abortusz után a picike?? Ilyenre képesek emberek? Egyszerűen nem térek magamhoz. Bár sosem foglalkoztatott a téma, nem jártam utána, tudtam van abortusz de nem gondoltam bele, hogy egy ennyire kifejlett kis emberkét gyilkolnak meg. Nem térek magamhoz. :(
2013. márc. 11. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Valószínű tényleg elírás lehet. Én is úgy olvastam hogy ha életjelenséget mutat meg kell próbálni fenntartani az életfunkciókat, terhességi hetek és a súlyhatár nélkül.

Ezzel szemben volt rá példa, hogy egy 24 hetes szülés után nem vizsgálták meg a babát és a vesetálban sírt fel, élt pár napot, de nem lehet tudni ha orvos várja és megfelelő felszerelés életben maradt volna-e. Ez Mao-n volt, volt is ebből azt hiszem hír is. Ez nem egyedi eset, mert van hogy úgy készülnek egy 22 hetesen beindult szülésre hogy nem várja a babát gyerekorvos és megfelelő műszerese segítség ,arra az esetre ha életképes lenne, aztán meg kapkodnak ezerrel ha mozog a gyerek.

Az abortusztúlélőről én is olvastam, megrendítő, de nem kellett volna megtudnia, ez örökre seb marad neki, és igencsak befolyásolhatja a lelkivilágát egész életre.

Olvastam a 16 hét utáni abortuszokról is, és nem hittem a szememnek ismét! Sóoldat tényleg, ami felmarja abőrét és kínok közt hal meg...nem értem , nem lehetne az anyukának valami olyan gyógyszert beadni amitől ő maximum kiüti magát pár órára a gyerek meg szépen elalszik? Vagy mint az amnionál egy kis tűvel valamit a szervezetébe jutattni, vagy valahogy máshogy megoldani? Főleg ha betegség miatt veteti el az anya, milyen érzés lehet a ha tudja hogy mi történik a gyerekkel?

Egyszer valahol én is belebotlottam vetélés címszó alatt képekben, megrázó volt, nem is nagyon tudtam megnézni őket..

2013. márc. 11. 09:34
 13/21 A kérdező kommentje:

Kedves PIC-es


Lehetne egy személyes kérdésem? Véleményed szerint melyik terhességi héttől kezdve kevés az esély egy egyébként egészséges koraszülöttnél, hogy maradandó károsodása, vagy bármilyen komolyabb problémája legyen a koraszülöttségéből fakadóan, persze a kis súlyt nem számítva?

Tudom hogy 36. hét a határ, és azt is gondolom hogy az igazán biztonságos az a 38.hét. ( a két nagyobb gyerekem 800grammokat szedett fel 36-38 hét közt, és a fejük is akkor nőtt sokat)

Most a 27. hetet betöltöttem, és a 22 hét óta görcsölök, keményedek, fekszem, szednem kell nyugtató-izomlazítót, Mg-ot, egy ujjnyira kinyílt a külső, és a görcsök miatt veszélyes ez most, és nagyon félek. Mi az a határ amit kitűzzek magam elé hogy akkora már egy egészséges csak kicsi babám születhet?

Ezért is ástam bele magam ebbe a témába :-) Köszi!

2013. márc. 11. 09:45
 14/21 anonim ***** válasza:
100%
A PIC-es vagyok :) Van a munkámon kívül személyes élményem, ugyanis 2004-ben és 2006-ban születtek a kisöcséim, mindkettő koraszülötten (nagyobbik 24 hétre, kisebbik 29 hétre). A kisebbiknek az égvilágon kutyabaja, a nagyobbik epilepsziás lett, de nem a koraszülés, hanem a szakszerűtlen ellátás miatt (túl hamar szállították olyan osztályra, ahol nincs lélegeztetőgép, és az oxigénhiány miatt alakult ki). Az a tapasztalatom, hogy a 24-25 hetes magzatoknak manapság már van esélyük, 27-28 hét felett pedig károsodás nélkül is megúszhatja elég nagy valószínűséggel! Csak ha beindul a koraszülés, érdemes olyan kórházba menni, ahol van PIC, és nem kell a mentővel döcögnie egy másik kórházba, ez megnöveli az esélyeket!
2013. márc. 11. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

Szia PIC-es!


Köszönöm válaszod egy kis kő leesett a szívemről, és minden héttel potyog le a többi a nagy sziklából! :-)

Hiába szültem kétszer, mindkettőnél más-más görcstípus volt, most az volt csak a furcsa hogy menstruációs görcsök csak az elején és az utolsó két hétben voltak, a 22 hetén korainak tartottam, és joggal sajnos!

Attól viszont tartok hogy ha begörcsölök és bemegyek a kórházba, időt adnak hogy hátha múlik, és a végén meg ott szülök meg mert későn jönnek rá hogy ebből szülés lesz. Szegedre vinnének, Csongrád megyei kis kórház az itteni, asszem a 32.héttől látják el itt a korababákat.

Gratulálok az öccseidhez, igazi küzdőtípusok! :-) Azok a korababák akik 32-35 héten születnek és gondok vannak velük, ők valószínű terminus után is küzdenének valami bajjal? Tehát egy egészséges baba nem kerülhet kritikus állapotba a 32.hét után, megfelelő körülmények közt?

2013. márc. 11. 11:47
 16/21 anonim ***** válasza:
Nagyon sok tényező függvénye. Ahol én vagyok, ott szokott lenni több időre született baba is, akik méhen belüli fertőzést kaptak vagy valami gond volt a szülés körül. Ők ugye eredendően egészségesek lennének. Sokszor egyébként az ilyen babák rosszabbul reagálnak a kezelésre, mint a kisebbek. Mindenesetre nyugalom, pihenj sokat, és ha nagyon görcsölsz, akkor mindenképpen intenzíves kórházba menj! Én drukkolok nektek nagyon :)
2013. márc. 11. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a drukkot és az infókat!

Megpróbálok nem aggodalmaskodni, de tudod hogy megy ez...van hogy napokig semmi bajom, aztán egyszer csak úgy vonszolom magam annyira görcsöl, ilyenkor nem könnyű gondolkodni! Neked is minden jót és sok sikert a munkádban!

:-)

2013. márc. 11. 19:39
 18/21 anonim ***** válasza:
Melyik az a norvég videó? Én nem találtam!
2013. máj. 17. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
49%

hollandiaban 24 het a hatar elotte meg ha elve szuletik is a baba nem latjuk el.ez a torveny 24 het korul is a tulelesi egeszseges elet remenye nagyon nagyon kicsi.

Ha itt egy baba 23 hetessen szuletik es eletjelet mutat szepen odadajuk anyukajanak es az anya karjaiban hal meg igy a szuloknek van idejuk elbucsuzni es megismerkedni vele csovek gepek fajdalmas beavatkozasok nelkul. 23 eht korul a koraszulesek leggyakoribb oka a mehen beluli fertozes igy a tulelesi esely egy lazas anyatol suzletve elenyeszo nem kinozzak foloslegessen oket.

Nemreg egy 18 hetes magzat tobb mint 2 orat ,elt,szuletese utan szive dobogott probalt levegot venni anyukaja sirva olelte magahoz es fenykepek keszultek a babarol mamarol. Vegul a gyerekorvost kellett megkerni hogy egy kis morfiumot adjon a babanak.Lathatoan nem szenvedett a baba anyukaja olelte magahoz es beszelt hozza latni lehetett a vekony boren at a szive vert.

Lehet embertelennek hangzik de inkabb igy mint hogy csovekkel infuzioval vervetellel kinozzak az eletkeptelen babat az annyatol elszakitva.sajnos a mama sulyos fertozest kapott magas lazzal ez okozta a vetelest.

2013. máj. 18. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:

Hát 19-es, most nagyon elérzékenyültem!

Nem, egyáltalán nem embertelen amit írsz, sőt...11 hetes volt a babám mikor elvetéltem, missed ab. műtét volt, pont a műtét napján kezdtem el vérezni, görcsölni és műtét után úgy éreztem elvették tőlem a búcsút, szerettem volna fájdalommal, tisztességesen kiadni magamból a babát, elbúcsúzni tőle, sokkal humánusabb lett volna mint hogy be az altatót majd felébred és hirtelen már nem vagyok terhes..ez nem ilyen, könnyebb lenne az elengedés!

A 18 hetes nyilván nem lenne soha életképes, és én is úgy gondolom hogy hiába kupáltak ki 23 sőt 22 hétre születetteket is 300 gr körül, azért ez a ritkább és főleg az hogy egészséges lesz.


Felkavaró olvasni amit írtál, engem is a vetélés, koraszülés fenyegetett a 23 héttől, ezért ástam magam bele a témába. Már a 38 héten járok, de annyira féltem a koraszüléstől hogy megrettenek minden görcstől, nem szeretném ha emiatt megakadna a szülés, de ez trauma marad míg egészséges babám nem születik.


Köszi hogy leírtad, keserű, megható de szeretet érződik benne!

2013. máj. 18. 17:45
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!