Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Hogy "kell" meggyászolni,...

Hogy "kell" meggyászolni, feldolgozni a babák elvesztését?

Figyelt kérdés
Második babámmal vetéltem el. Igaz, még nagyon korai volt a terhesség, nyilván nem lehet összehasonlítani olyanokkal, akiknél már a babóca is ott van és dobog a kis szívecskéje, de nagyon fáj a dolog. az első vetélést éveken keresztül próbáltam feldolgozni, nem ment, aztán megszületett a kislányom, könnyebb lett, de most megint elment egy babuka és borzasztó érzés :( Már egy hete tart a folyamat ( a vérzés ) de most ütött szíven az egész. Kaptam fényképet is a kicsiről mikor uh-n voltam, nem is értettem miért, de most csak ülök itt és nézegetem a fényképet és nem tudom, mit kéne tennem, hogyan kéne viselkednem ilyen helyzetben :(
2013. jún. 30. 09:19
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én is két vetélésen vagyok túl, az egyik tavaly júliusban volt a másik pedig szeptemberben..

Azt hittem belehalok, pedig nekem is nagyon korán történt... az első 7 hetesen és műtéttel zárult, a második meg még a 6 hetes tiltás alatt fogant és 4 hetesen vetéltem el spontán..

Minden este sírva aludtam el, mert rájuk gondoltam...

Őszinte leszek, mert soha nem is fogom elfelejteni, az idő csak kicsit enyhít a bajon, de amivel végül megszűnt a bánatom, hogy harmadjára is terhes lettem, és itt van a pocimban az én életem...

November 1-jén gyújtottam gyertyát értük, és úgy éreztem, hogy akkor tudtam őket elengedni, de még akkor is zokogtam egy sort... Magamban imádkoztam a kis lelkükért...


Idő kell, amíg meg tudod őket gyászolni, először fel kell fognod, a gyász csak utána jön..


És bizony egy új kisbaba elfeledteti veled a bánatot! :)



35 hkm

2013. jún. 30. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Szia!


Köszönöm szépen a válaszodat, és, hogy megosztottad a történetedet. Részvétem a picikért :( És gratulálok a pocakbabához =)


Én is minden november elsején gyertyát gyújtottam az első babámért, és álmaimban sem gondoltam, hogy még egy gyertyát kell majd gyújtsak :(


Most persze itt van a kislányom aki miatt nem zuhanhatok nagyon meg, ő még egészen picike 9 hónapos.


Remélem, hogy egyszer még összejön egy babó nekünk, de azt hiszem most egy jó darabig nem fogunk próbálkozni, nagyon félek, hogy harmadjára is elmegy :(


Lehet tudni ilyenkor, hogy miért történnek ezek? =(

2013. jún. 30. 15:29
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem kiderült hogy hormonprobléma állt a háttérben, krónikus pajzsmirigy gyulladás... szóval én próbálkozhattam volna, nem sikerült volna... Egy kivizsgálás nem árthat!
2013. jún. 30. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én úgy képzelem ezt a dolgot, hogy a lélek választja a családot, ahova jönni akar, mi csak a tested adjuk. És a lélek nem akart maradni, "meggondolta" magát. Próbálok arra gondolni, hogy joga volt hozzá.

Annyira éreztem, hogy baj lesz, hogy még örülni sem mertem neki és nem mertem a sajátomnak érezni sem. Vártam a 12. hetet, hogy a genetikai uh után fellélegezhessek, de nem így lett.

Egyébként a doki szerint a természet okos, hogy szelektál. Mondjuk tényleg jobb, mint később elveszteni egy babát vagy betegen szülni, esetleg halva, de tul. képpen nehéz felfogni, hogy velem történik ez.

Nagyon el vagyok keseredve.

2013. júl. 2. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!