Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Mennyi ideig várjak az abortus...

Mennyi ideig várjak az abortusszal, ha az orvosom szerint nem fejlődik bennem az embrió?

Figyelt kérdés
Június 9-én volt az utolsó menstruációm (feltűnően rövid, 2 napig tartott csak) és még mindig nem jött meg, a tesztek szerint terhes vagyok. Voltam orvosnál 2 hete és tegnap is. Azt mondta, hogy lát valamit (lemért valamit, ami 8,8 mm volt), de szerinte 10-20%, hogy ez elkezd fejlődni és baba lesz belőle. Azt mondta, várjunk 2 hetet, hogy hátha természetes úton elvetélek, mert ha nem, akkor abortuszt kell csinálni, amitől rettegek, mert nekem sajnos volt 13 éve és akkor én elájultam, amikor felhelyezték a lamináriát. Az orvos szerint 7 hetes vagyok, de szerintem csak 4-5. Van valakinek tapasztalata hasonló esetről?

2013. júl. 25. 11:41
 1/7 Kerria ***** válasza:

Egy kicsit off, emiatt ne haragudj!


Én elmennék egy másik nőgyógyászhoz is. Ha ő is ugyanezt mondja akkor rendben. Jelen esetben nem tudhatjuk pontosan, hogy mikor is fogant a pici. Ha a dátumot nézzük, akkor igaza van a mostani dokinak, akkor 7 hetes körüli vagy, de ebben az esetben már általában szokott lenni szívhang is, amit mindenképpen látni, hallani kellett volna.

Ha később fogant a baba, ahogy Te írod 4-5 hét, ott még akár lehet pici, és nincs kimutatható szívhang.


Nem jártam még így, és tapasztalatom sincs e téren, ezért is kértem elnézést az elején. Csak tudom, hogy mi mennyire vágytunk a gyermekünkre, emiatt én inkább több szakembert is megkérdeznék...

2013. júl. 25. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én is kérnék másik szakvéleményt feltétlenül. Lehet, hogy valóban később fogant a baba és ha így van, akkor teljesen normális, ha még nincs szívhang és hasonlók.

Menj el egy másik dokihoz is!

2013. júl. 25. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szerintem is menj másik dokihozis. Az a biztos.

Nekem 7 hetesen a petezsák már 40mm-es a baba 10mm-es volt.

De sajnos elhalt a 9.héten :'(

2013. júl. 25. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Nagyon nem mindegy, hány hetes vagy! Mindenképp másik doki véleményét is kérd ki, nehogy egy egészséges babát vetess el egy hiba miatt!

Ha nincs lehetőséged másikhoz menni, akkor is kérj pár hét gondolkodási időt, és közvetlen mielőtt bemész, csináltass még egy UH-ot, mert ha pl még 3 hetet vársz, akkor ha most 4-5 hetes vagy, 3 hét múlva már lesz szívhang, ha rendben van. De ha gond van, magától is elmehet addig, és elkerülsz egy beavatkozást.

2013. júl. 25. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Tegnap este el is mentem egy másik orvoshoz, aki azt mondta, hogy a petezsák szabályos 8,5 mm, szabályos szikhólyag és egy CRL 2,3 mm embrió látható. Szívcsőpulzáció sejthető.

Azt mondta, hogy teljesen biztosat 1 hét múlva tud mondani, mert valószínűleg még nagyon kicsi a terhesség.

Mégis, hogy történhet meg a mai világban ilyen? Hiszen mindkét orvos UH-t csinált. Most még izgulok 1 hetet azért, de nagyon örülök a hírnek.

2013. júl. 26. 08:32
 6/7 anonim ***** válasza:
Rendben lesz minden hidd el!!!!!!!
2013. júl. 26. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Kerria ***** válasza:
Tudom korai, de nagyon örülök... Drukkolok, kérlek írd majd meg akkor is az eredményt :) Türelmet és kitartást erre az időre.
2013. júl. 26. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!