Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » A TSH szintem 2,5 lehet ezért...

A TSH szintem 2,5 lehet ezért vetéltem el? Az orvos szerint ez jó érték, de több helyen olvastam, hogy ez magas.

Figyelt kérdés

2013. aug. 23. 16:09
 1/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem is magas a TSH szintem, nekem a doki azt mondta, hogy szeretnék gyermeket, akkor 1,2-ig le kell vinni, vagyis meg kell emelni az L-thiroxin (nem biztos, hogy jól írtam le a gyógyszer nevét) adagomat, most 75 mg-ot szedek.

Igen, sajnos, meg még sok minden más.

Nagyon sajnálom!!!!

2013. aug. 23. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
egyáltalán nem biztos, hogy ezért vetéltél el. rendellenesség is lehetett. a babák fele elvetél, csak a másik fele marad meg az első 12 hétben.
2013. aug. 23. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Én az orvosra hallgatnék a helyedben! Egyébként ez nem magas, 3,8 körül estem teherbe. A vetélések nagy része azért történik mert a baba nem életképes, szelekció.
2013. aug. 23. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

kedves utolsó! 3,8-as TSH-val meg is maradt a baba? Remélem nem volt semmi gond.

Bocs, h belekérdeztem, csak nekem is 3 feletti az értékem.

2013. aug. 23. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
3. vagyok, most vagyok 20 hetes, eddig minden rendben. A T3, T4 hormonjaim rendben, nem kell gyógyszert szednem.
2013. aug. 23. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:

ez nem magas, hanem alacsony, emelni kell, viszont ha alacsony, akkor pajzsmirigy túltengésed van, tehát gyógyszer az csak lejjebb vinné a tsh dat

ha alacsony akkor túltengsz és fogysz ha magas akkor lenne alulűködésed de akkor híznál vizesednél, nekem is ilyen bajom van, csak nekem magasabb, és minden évben emeltek eddig, de most ebben az évben csak már 4 edszer, vagy ötödször emeltek, és ugyanúgy felszökik a tsh m, hiábam ondom a dokinak ha több gyógyszert ír akkor nagyon fogyok, nem baj, csak legyen normális, alacsonyabb az értékem, szal én azért szedek bogyót h lejjebb menjen, 0 egész valamitől 3 ig jó, szal a tied normális, de inkább alacsony mint magas, de ettől függetlenül is lehetsz sovány, és maga a soványság nem tesz jót a terhességnek, de a pco meg a hízás sem, mondjuk én magasabb tsh van is vékony voltam, de így mégvékonyabb, meleg is van, ideges tipus is vagyok, bár nem cigizem, nincs étvágyam se nagyon, meg gyors az anyagcserém, rengeteget pisilek, de alig kell innim, cukrommal nmtom lehet e gond, aludnom nem kell sokat, szal április óta fogytam 58 kilóról 49 re, de most vagyok kb 51-52 és tartom, akaratom nélkül hirtelen fogytam, sok sok évvel ezelőtt voltam utonjára ilyen kevés a 164 centimhez

2013. aug. 23. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Várandósság esetén 2 alatti érték a cél.

Én teherbe estem 3.8-cal, de az endokrinológus szerint szerencsés vagyok, hogy így történt, és hogy a baba meg is maradt (20 hetes vagyok már) Az a helyzet, hogy az általános referencia szerint valóban 4-ig jó, de ez nem veszi figyelembe a terhességet!!

A 2,5 nem kiugró, de mindenképpen rendszeres kontrollt igényel.

Milyen orvos szerint jó? Nőgyógyász, háziorvos sajnos gyakran nem kompetens endokrinológiai területen, ezért érdemes szakorvost felkeresni.

2013. aug. 23. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Meddőségi klinikán mondták, hogy ez még jó.
2013. aug. 23. 20:56
 9/10 anonim ***** válasza:
2013. aug. 25. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Sziasztok, elnézést a offért, de valami megütötte a szemem... valaki írta, hogy ha túltengés van, akkor fogyás.

Nekem nincs diagnosztizált betegségem, DE 8 hetesen elhalt a terhesség (vérzés nem volt), 10 hetesen derült ki, és az első 10 hétben 6 kilót fogytam, pedig ettem ugyanúgy, mint előtte és egyszer sem hánytam. Elképzelhetőnek tartjátok, hogy lehet pajzsmirigyproblémám? Ha lenne, akkor terhesség nélkül is fogynék? Mert a műtét óta semmit nem fogytam (2 hónapja) és 1 kg-t már vissza is híztam. Köszi

2013. aug. 27. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!