Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Pszichológus nélkül hogyan...

Pszichológus nélkül hogyan lehet kikerülni a depresszióból?

Figyelt kérdés

Tavaly volt egy 21 hetes vetélésem a lányommal, egy hónapja volt egy 20 hetes vetélésem a fiammal. Majd beleőrülök a gyászba, a fájdalomba. Kiderült, mi a baj, segíthetnek is az orvosok, de én azonnal szeretnék megint gyereket.Szeretném az idő kerekét előrefordítani.

Teljes depresszióba estem, de a férjem nem akarja, hogy pszichológushoz menjek.

Már nem érdekel semmi. Nincs célom az életben, csak az, hogy végre legyen gyerekem! A munkahelyemről kirúgtak. Nem érdekel! A mesterképzést ott akarom hagyni, mert már az sem érdekel. Babát akarok! De beérem a gyerekeimmel is, elég, ha őket visszakapom!


2013. okt. 25. 19:50
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem akarja a férjed, hogy pszichológushoz menj? Talán ő tud segíteni? Hidd el, szerintem egy próbát megér, egyedül kb. lehetetlen lesz ezt feldolgoznod..
2013. okt. 25. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Ő sajnos nem tud segíteni. Azért nem akarja, hogy elmenjek, mert akkor nem műtenek meg.
2013. okt. 25. 19:55
 3/19 anonim ***** válasza:
Mondd el a férjednek, hogy neked segítség kell !!! Nem szégyen kérni, és te ezt egyedül nem fogod tudni feldolgozni. Menj el orvoshoz, ő segít a gyászt feldolgozni.
2013. okt. 25. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy válaszoltál!
2013. okt. 25. 19:59
 5/19 anonim ***** válasza:
Ezt nem értem, ha elmész pszichológushoz, és nem akkor nem műtenek meg? Miről is van szó?
2013. okt. 25. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
En ugyan csak 9 hetes terhesseget vesztettem el de nekem az is eleg volt. Olyan nagyon sajnalom, hogy ez tortent veled!!!! Nem tudom segit-e amit irok, en 7 honapos terhesen kaptam egy csunya panikrohamot. Azota jarok terapiara. En ugyan szerencsesebb vagyok mert van egy egeszseges gyermekem. Megis, annyi mindent osszehordott nekem is az elet, hogy egymagam nem tudtam megbirkozni vele. Nem a ferjed az akinek szuksege van segitsegre, hanem neked. Legyszives csinald tovabb a mesterkepzest es tessek elmenni a haziorvoshoz, hogy segitsen megtalalni neked a megfelelo segitseget!
2013. okt. 25. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Én 2011. dec 24-én vesztettem el a kisfiamat a terhesség 16. hetében, akkor volt egy 1,5 éves kisfiam.Képetelen voltam feldolgozni, nyugtatót szedtem, életképtelen voltam.Nem kérdeztem a férjemet h mehetek e pszichológushoz, mondtam h mennem kell mert egyedül ez nem megy.Segített.2 hónap kellett mire úrja embernek kezdetm magam érezni.2012.júniusában ismét terhes lettem, jártam újra, mert rettegtem.20 hetes koromig kellett mennem.Most 8 hónapos a kislányom.Boldog vagyok, de még most sem telik el úgy nap h ne gondolnék a 2. gyermekemre!!

Nem szabad feladni!Folytatnod kell a mesterképzést!Adj időt magadnak!!

2013. okt. 25. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Hogy jön össze a műtét és a pszichológus? Én javasolnám a pszichológust mert nagyon sokat tud segíteni. Vannak csoportok is ahova eljárhatsz, és csoportos terápiák is. Akár hozzád hasonlókkal is találkozhatsz beszélgethetsz egy olyan csoportban ahol pszichológus vezeti az üléseket. De van zene terápia, táncterápiás csoportok is ahol szintén pszichopedagógusok segítenek a problémák feldolgozásában. Ezekről a kórházban kaphatsz bővebb tájékoztatást. Talán a férjednek sem ártana egy pszichológus, mert talán azért nem akarja, hogy te elmenj egyhez, mert ő szégyenli ezt a dolgot, és magát hibáztatja, még ha ezt nem is vallja be se magának se neked. Nem hiszem, hogy egyedül megtudnátok küzdeni ezzel a problémával. Ha még is így döntötök, hogy pszichológus nélkül akarjátok megoldani akkor elsőként keresni kell valami célt az életben a gyereken kívül. Nincs munkád, de ettől még muszáj elfoglaltságot találnod magadnak, valami olyat ami rendszeres heti több napnyi elfoglaltságot igényel. Indíthatsz valami kézműves szakkört a helyi iskolában, óvódában önkéntesként. Elmehetsz esetleg sérült gyerekek intézményébe önkénteskedni. Nem tudom mihez értesz, de korrepetálhatsz, nyelvet taníthatsz, időseknek segíthetsz bevásárolni. Járjatok el a férjeddel kirándulni, pihenni, újítsátok fel a lakást, akár el is költözhettek. Első sorban találjatok újra egymásra. Legyetek tele tervekkel, ahogy azt az esküvőtök napján is elterveztétek. Olvass könyveket és nyiss egy blogot amin leírod az egyes könyvekről a véleményed, nyithatsz egy olyan blogot, vagy kézzel írott naplót is amibe le írod az érzéseidet, aminek el tudod mondani az össze bánatodat. Járj jógázni, relaxálni, tornázni, konditerembe, táncedzésekre, könyvtári csoportokba. Nézz körül a környezetedbe és ne légy lusta elmenni egy neked tetsző csoportba. Az élet megy tovább muszáj folytatni, mert ha feladjátok akkor minden elveszett. És a legfontosabb, hogy egymásnak tudtok a legtöbbet segíteni, ne hagyjátok magára a másikat, mert ez mind kettőtök problémája nem csak a tied vagy nem csak a férjedé. Újítsátok meg a kapcsolatotokat és újra tanuljátok meg boldogan megélni a mindennapokat.
2013. okt. 25. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy válaszoltatok!


A helyzet az, hogy három műtéttel rendbe lehet hozni a dolgaimat odabent. A férjem attól fél, hogy a pszichológus ír fel nyugtatót, és akkor nem biztos, hogy tudnak altatni.


Kedves utolsó! Zenetanárnak tanulok, és zeneiskolában tanítottam, zeneterápiával is foglalkoztam. De már a hangszerem közelébe sem tudok menni.

2013. okt. 25. 20:34
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Pszichológus nem ír fel nyugtatót, csak pszichiáter írhat fel gyógyszert. Meg lehet beszélni az orvosokkal (altatós, kardiológus stb) hogy ha még is gyógyszert kell szedned akkor a műtét előtt mennyivel kell előbb abba hagyni, ez nem kizáró ok a műtétre, pusztán csak meg kell beszélni az orvosokkal. Nem feltétlenül kell elfogadnod ha gyógyszert írnak fel neked sok homeos nyugtató is étezik, teák, illóolajok, relaxáció, jóga stb.
2013. okt. 25. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!