Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Fordult már valaki baba...

Fordult már valaki baba elvesztése miatt pszichológushoz segítségért? Tudott segíteni?

Figyelt kérdés
Középidős terhességet kellett egészségügyi okok miatt megszakítani. Nem tudom, hogyan lehet ezt feldolgozni. Már szakember segítségére is gondoltam, de nem tudom, valóban tud-e segíteni, vagy ezt magamban kell feldolgozni.

2013. okt. 27. 10:55
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha velem ilyen történne már másnap a váróban ülnék. Úgyhogy menj.
2013. okt. 27. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Sztk alapon is lehet menni vajon vagy csak fizetős megoldás van?

Nem tudom, mit tudna mondani, ami segítene, de egy próbát talán megér, mert egyedül nehéz nagyon.

2013. okt. 27. 12:00
 3/9 anonim ***** válasza:

Nagyon sajnálom, ami veled történt. Én is átmentem ezen. Nekem segített vmennyit a pszichológus. Szerintem csak fizetőst fogsz sajnos találni, esetleg gyászcsoportok vannak még, ami úgy tudom, ingyenes, keress rá! illetve Singer Magdolna oldalán fel lehet iratkozni gyászlevelekre, nekem az is segített.

Megkérdezhetem, mi volt a baj és mikor történt?

2013. okt. 27. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
írjál privit hátha tudok segíteni. Bár nem pszichológus vagyok, de hasonló a végzettségem, s sajna én is elvesztettem egy 36 hetes babát.
2013. okt. 27. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
írok privátban
2013. okt. 27. 15:08
 6/9 A kérdező kommentje:
Mit tud mondani egy pszichológus, ami segíthet? Mi történik egy ilyen beszélgetésen?
2013. okt. 29. 11:43
 7/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Először is nagyon sajnálom, ami veled történt, nem lehet könnyű.

A pszichológusnál végülis elmondod a problémáidat, a gondolataidat, az érzéseidet. Neki mindenre van valami válasza, kérdése. Én is most készülök, férjem még 7 évvel ezelőtt járt, mielőtt megismerkedtünk. Sokat gondolkodtam rajta, menjek, ne menjek, vajon mit tud segíteni. Férjem szerint mindenre van valami jó válasza, jó kérdése. Engem a stressz tepert le, enyhe szívritmus zavarom van, ami nem szervi betegségből adódik, orvos is tanácsolta a pszichológust. 5 éve vagyok itthon 2 gyerkőccel, úgy néz ki besokalltam (állandóan itthon, háztartás vezetése, gyerekek, éjszakázás ...).

Szerintem is inkább csak fizetőset találsz, egy próbát mindenképpen megér. Jó ötlet a gyászoldal is.

Mielőbbi felépülést!

2013. okt. 29. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm Neked is utolsó. Igazából azt nem tudom elképzelni, ez biztosan az én szegénységem, hogy mit tud még hozzátenni ahhoz, amin a barátok, család, férj nem tud átsegíteni. Biztos többet tud, mint üres közhelyeket mondani, de mik lehetnek azok?

Amúgy el fogok menni, bár nem lesz könnyű őszintén beszélni, megnyílni előtte, mert eddig mindent magam rendeztem el magamban. De máshogy nincs is értelme.

2013. okt. 29. 15:16
 9/9 anonim ***** válasza:

Szia kedves kérdező,


Elmentél végül pszichológushoz?

Találtál jó szakembert, aki tudott segíteni?

Velem lassan egy éve történt, ami veled. Próbáltam magam meggyőzni, hogy fel tudom dolgozni. Nem állítom, hogy sikerült teljesen. Valamerre úgy érzem lépnem kellene, mert azóta sem jön a baba, hátha lelki gátja is van, amin esetleg szakember segíthet...

Lili

2014. ápr. 9. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!