Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Mit jelent ez a szövettani...

Mit jelent ez a szövettani eredményben? Autolysis varietus gradus foeti

Figyelt kérdés
2013. dec. 20. 07:17
 1/4 anonim ***** válasza:

Az autolysist nem tudom, a többi csekélyke, megfakult latintudásom szerint _valami olyasmit_, hogy eltérő fejlettségű embriók. A többes szám biztos.

Nagyon sajnálom, így ismeretlenül is... :-(

2013. dec. 20. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
57%

1-es vagyok.

HÜLYESÉGET ÍRTAM FENT!!!!!!!!!!!

A foeti itt most nem a foetus többes száma, hanem a birtokos esete.

Autolysis = autolízis = önbontás; élettani működés, amelynek során az elhalt v. megsérült sejtek enzimjeikkel önmagukat lebontják.

Foeti = foetus(magzat) birtokosként. Vagyis magzaté.

Varietus gradus = különböző fokozatú. Ez az én olvasatomban a magzat (normálistól) eltérő fejlettségét jelenti.

Mondatszerkezet: Autolysis a birtok, foeti a birtokos, a varietus gradus pedig a birtokosnak két minőségjelzője.

Tehát valami olyasmi lesz, hogy "a normálistól eltérő fejlettségű magzat lebontotta saját magát".

Még egyszer elnézést kérek az első válaszban írt hülyeségért! (Nem tudom, hogy lehet kitörölni.) =(

2013. dec. 20. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
foeti- magzatok, a többit nem tudom. Más nincs a leleten amiből lehetne következtetni? Orvos mit mondott?
2013. dec. 20. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Az egyik orvos,genetikus azt hogy nincs rajta semmi különös,nem tudják a vetélés okát,az én orvosom meg azt hogy valószínűleg fejlődési rendellenesség lehetett.
2013. dec. 27. 08:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!