Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Ti hogy bírjátok lelkileg?

Ti hogy bírjátok lelkileg?

Figyelt kérdés

5 éve volt az első terhességem ami sajnos a 9.héten megállt a fejlődésben és műtéti úton elvették a kicsimet. Rá két évre újra terhes lettem és megszületett az én kicsi fiacskám. Nem is akartam több babát,de ahogy önállósodott úgy ébredezett a vágy bennem egy picurka után.

10 hónap próbálkozás után sikerült babásnak lennem, de sajnos az örömünk nem tartott sokáig mert a 9.héten megint itt hagyott minket a babánk.

Nem tudom lelkileg ezt feldolgozni. Kívülről mosolygok és úgy teszek mintha meg sem történt volna ez a rémálom. De belülről szét tép a fájdalom és felőröl!

A kisfiam semmit sem tud és érez mindebből. Főleg hogy elkezdődött az ovi. De most többet vagyok egyedül.

Hogy lehet ezt túlélni..........


2013. okt. 9. 17:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Túl lehet élni, én csak tudom, 5 terhességemet fejezték be műtéttel. Az ötödik nagyon kegyetlen volt, mentővel kellett bemenni a kórházba és villámgyorsan kitisztítani a méhemet annyira véreztem. El sem altattak.

Ez a kifelé mosolygás, befelé örlődés ismerős. Az 5 . után, mikor kérdezték, hogy nem lesz a fiamnak kistesója, mosolyogva mondtam, hogy nem, lemondtunk róla, így vagyunk boldogok. Aha...másfél év múlva egy szerelmes éjszakán én mondtam a férjemnek, hogy már nem kell gumi, szerintem túl vagyok a peteérésen, pedig sejtettem, hogy nem. (Ő is szeretett volna még egy babát, de engem jobban féltett egy újabb csalódástól) Most másfél éves a kicsi lányom, egy tünemény.

Ne add fel, vannak nők, akiknek az a sorsuk, hogy megszenvedjenek a gyerekekért, de járd végig az utadat.

Hiába a happy end, azért mikor a temetőben vagyunk, mindig teszek egy szál virágot a kisbabák közös síremlékéhez. Így emlékezek a meg nem született babáimra.

2013. okt. 9. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

A kérdés nálam is aktuális. Annyival vagyok kicsit nehezebb helyzetben, hogy nekem nincs még gyerekem. Egymás után vetéltem el kétszer, legutóbb műszeres befejezés mellett a 11. héten. Nem tudom, hogy hogyan és merre tovább, vagy hogy van-e egyáltalán tovább. Biztosan van, csak most egyelőre mindent kilátástalannak és borúsnak látok. Annyira reméltem, hogy ez a terhesség más. Annyival volt több és jobb, hogy ő végre hallatta a kicsi szívverését. Legalább ennyi plusz élmény adatott. Én nem mosolygok kifelé sem. Nincs egy gyerkőcöm, aki előtt tartanom kell magam. Nem is akarom megjátszani az érzéseimet csak azért, hogy én bitang erősnek tűnjek. Az első után még csak-csak. Most már nem vagyok képes és hajlandó megerőszakolni magamat. Úgy gyászolom a babáimat, ahogy nekem jó. Ha sírok egész álló nap, akkor úgy, ha mosolygok kifelé, akkor úgy. Bennem most sokkal nagyobb a feszítő fájdalom annál, hogy mérlegeljem, ki, mit gondol és lát belőlem.

Szörnyű, ami velünk történik, de bízom abban, hogy ahogy nektek is sikerült családdá válni, úgy nekünk is sikerülni fog egyszer.

2013. okt. 10. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Nekem még egy gyerekem sincs, és 37 leszek. Próbálkozni kellene, de nem merek. Az enyém 8 hetesen nem fejlődött tovább. Azt gondolom, hogy a legnagyobb butaság kívülről mosolyogni.
2013. okt. 15. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Szia!


Mi idén kezdtünk a projektbe,áprilisban terhes is lettem,a 9. héten elvetéltem (nekem sem fejlődött a baba,ráadásul fel is szívódott)és meg kellett műteni. Most újra belefogtunk,rögtön sikerrel,de 5+6 hetesen egy hete elkezdtem vérezni és spontán elvetéltem.Ezt tetőzte,az ahogy a doki közölte velem a vetélés tényét (le se írom) 23 vagyok már jó ideje készen az anyaságra és fél év alatt 2 vetéléssel... Borzasztó,most is örlődöm még és igazságtalannak tartom,de sajnos el kell fogadjam,különben nem fogok tudni továbblépni. Jövőhétre kértem időpontot egy magánrendelésre,ellenőrzésre se mentem vissza a régi dokihoz,így az is kell illetve szeretném kivizsgáltatni magam,nem akarok még egy ilyet átélni... Amúgy sajnos én is sokat vagyok egyedül,párom heti 1 napot van itthon amúgy kb csak aludni jár haza,így egyedül szenvedhettem itthon az utolsó vetélésem alatt is :( Ha esetleg úgy gondolod,írj nyugodtan privit!

2013. okt. 16. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 emese19 válasza:

Sziasztok

Sajnalom h ti is aleltetek azt a szornyuseget!

En is annyira el vok most keseredve, mult heten vesztettem el a 2. babankat, egymas utan, 5 honapon belul :'(

Nincsen meg babank sajnos :'(

Az elsot nem tudom pontosan mikor 8-12 het kozott, nala a 8.heti uh-on meg mimden rendben volt, a 12. hetin pedig nem volt szivhang :'( de meretei alapjan a 8.het korul tortenhetett.

Most pedig 9+2 hetesen allt meg a pici babank szive :'( , 9+5 hetesen voltunk uh-on. Multheten szerdan mutottek :(

Nagyon nehez most, annyira remenykedtunk h most minden rendben lesz, h semmi baj nem lesz :'(

Annyira szeretnenk mar egy egeszseges pici babat!!! :(

Nektek mit tanacsolt az orvosotok?

2013. okt. 22. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Amit érdemes megnézetni ilyenkor:

-Hormonprofil

-Inzulinrezisztencia

-Méhtükrözés

-Autoimmun, alloimmun betegségek

-Genetika (bár szerintem mindenki tisztában van vele, hogy volt-e a családban valami öröklődő rendellenesség)

2013. okt. 22. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Méhtükrözésem nem volt, de a legutolsó és egyben sikeres terhességem elején egy 3d-s ultrahanggal nézve azt mondták, hogy "fura" alakja van a méhemnek, lehet sövény van benne, vagy lehet kétszarvú. Valószínűleg nálam ez okozott 5 vetélést(missed ab.)Szerencsére van két gyerekem, ők jó helyen tapadtak meg, a többi baba pedig olyan helyen, ahol nem tudnak tovább fejlődni.
2013. okt. 22. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 emese19 válasza:

Kedves 6.válaszoló

Szeretném kérdezni tőled h az autoimmun és az alloimmun betegségeket hogyan vizsgálják ? Meg azt is h pontosan ezek mik? A többit amit felsoroltál vizsgálatokat azokról már hallottam, de erről még nem.

Tudnál nekem erről írni?!

Az is érdekelne h ezekre a vizsgálatokra gondolom beutaló kell, ezt a háziorvostól v a nőgyógyászomtól kell kérni?

Ha jól tudom akkor pajzsmirigy működést is érdemes ilyenkor nézni, erre vajon a háziorvos adja a beutalót?

Ezen kívül szoktak még vmilyen vizsgálatokat kérni? Talán már te túlestél ezeken a vizsgálatokon?

(bocsi a sok kérdésért, de hátha te tájékozottabb vagy és talán tudsz ebben nekem segíteni)

2013. okt. 22. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Borzasztó hogy pont olyan nőknek kell megszenvedni a babájukért akik várják, akarják és imádnák őt.

Nagyon sokan nem tudják, hogy mekkora ajándék is egy pici élet.

Együtt érzek veletek lányok!

Nekem kiderült, hogy pajzsmirigy alulműködésem van. Kaptam rá gyógyszert. A háziorvostól kaptam a beutalót, de előtte időpontot kell kérni. Feltétlenül mond el, hogy elvesztetted a babádat mert akkor nem váratnak hónapokat hanem előre vesznek.

2013. okt. 24. 10:35
 10/12 emese19 válasza:

Jovohet kedden kell telefonaljak a szovettan eredmenye miatt (mar ma kellett de megsem lett kesz az eredmeny), akkor beszelem meg a dokimmal h milyen vizsgalatra menjunk.

Remelem h nincs semmi komoly problemank, es h a kobetkezo babankkal minden problemamentesen fog lezajlani es h minel elobb a kezembe tarthatom mar, egeszsegesen!!!

2013. okt. 24. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!