Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Missed abortusz után, hogy...

Missed abortusz után, hogy tudtátok kezelni a félelmet?

Figyelt kérdés
Sziasztok!Az lenne a problémám ,hogy tavaly elvesztettem a kisbabámat,a 10 hetes ultrahangon nem volt szívhangja.A nőgyógyászom 3 hónapot javasolt míg újra próbálkozzunk. Nagyon megviselt ez az egész és amikor letelt a 3hónap éreztem, hogy még nem vagyok kész egy újabb terhességre. Úgy döntöttünk legalább addig várunk míg az előző babánk megszületett volna, így is tettünk úgy éreztem ez kell ahhoz, hogy tényleg tovább lépjek és tényleg jól is voltam. 2hete tudtam meg ,hogy megint babát várok, először nagyon boldog voltam, de aztán amikor menni kellett ultrahangra, elkezdtem szorongani amikor érzed,hogy az egész testeden végig megy az idegesség, bár minden rendben volt még csak 7 hetes vagyok és nem akar elmúlni a szorongás.Egyszerűen nem tudom kikapcsolni az agyam nem tudok másra gondolni teljesen kikészülök már azon stresszelek, hogy ne stresszeljek...A kérdésem az lenne, ha valaki élt át hasonlót, mit tudott tenni ellene? Mivel tudott kikapcsólni? Mivel nyugtatta meg magát? Minden érdekell!

2014. febr. 13. 08:47
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálom a veled történt.

Először is szerintem el kell fogadnod, hogy félsz. Írhatnánk praktikus tanácsokat, nagy szavakat, de értelmetlen. Te már egyszer édesanyává váltál, és elveszítetted a kis életet. Meggyászoltad, adtál magadnak időt. Ezt jól tetted. De mindig a lelked része lesz, és az előzmények miatt mindig benned lesz a félelem.

De hidd el, nincs ezzel semmi baj. Hogyne félnél? Hogyne aggódnál a gyermekedért? Ez így van rendjén a terhesség alatt, és utána is. Ha megszületik akkor is aggódni fogsz.


Persze a túl erős stressz árthat a babának, ezért sokat kell pihenni, lazítani, meg lehet inni egy pohárka vörösbort. És bízni kell a kicsiben. beszélj hozzá, kérleld, hogy kapaszkodjon, maradjon veletek.


Nekem nem kellett átélnem ezt a tragédiát mint neked, viszont én 2,5 évet vártam a babámra, és folyton aggódtam. Még most 37 hetes terhesen is megnézem a wcpapírt, hogy nem vérzek-e.


Megnyugvást majd a szülés fog hozni, amikor kezedben tarthatod az egészséges kisbabádat. Aztán az aggódás kezdődik elölről a picivel. Ez is az anyává válás része, el kell fogadnunk.


Ha a szorongáshoz testi tünetek is társulnak (heves szívdobogás, remegés stb..) akkor viszont orvoshoz kell fordulni, nagyon sok gyenge nyugtató létezik, ami nem árt a babának.


Minden jót kívánok nektek, elsősorban egészséget!!!

2014. febr. 13. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszodat, nagyon elgondolkodtató és egyben megnyugtató! Gratulálok a kisbabádhoz! Jó egészséget kívánok mindkettőtöknek!
2014. febr. 13. 12:54
 3/4 anonim ***** válasza:
Szia.én novemberben vesztettem el 8 hetesen a babámat, műtöttek is.kellett egy kis idő most még én is félek, de elmentem egy hormonvizsgálatra aminek várom az eredményét.csak , hogy megnyugodjak, nem -e hormongond miatt halt meg. mondani könnyű, hogy ne idegeskedj.benned lesz a félelem, de ha megszületik akkor is..olvasgass, foglald el magad arra gondolj , hogy minden rendben lesz és egészséges! boldog babavárást:)
2014. febr. 15. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nekem az segített, hogy feldolgoztam lelkileg a fájdalmat, amit a kisbabám elvesztése okozott. Te is attól félsz igazából, hogy megismétlődik.

Van egy ilyen újraátéléses technika, pszichológusok ismerik. Annyi a lényege, hogy amikor szorongsz, magadban megkeresed azt a rossz emléket, újra hagyod magadnak, hogy átéld azt a fájdalmat, amit akkor éreztél, amit az elvesztése okozott, persze már egy másik nézőpontból látod, úgyhogy könnyebb lesz. És rá fogsz jönni, hogy nincs mitől félned többé. :)

2017. júl. 3. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!