Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Lelkileg hogyan lehet támogatn...

Lelkileg hogyan lehet támogatni két missed abon is átesett barátnot?

Figyelt kérdés
Másodszor is missed abbal végzodott a barátnom terhessége, és ezen kívul már volt kémiai terhessége is. Annyira szeretnék neki valahogy segíteni, valamivel lelket onteni bele, de fogalmam sincs hogyan, ráadásul én is terhes vagyok. Mi a jobb ilyenkor menni vagy inkább maradni? Ma már beszéltunk telefonon, egyenlore mondta, hogy ne talalkozzunk, amit én megértek, de tudom, hogy én vagyok az egyetlen barátnoje, aki ilyenkor a támasza tud lenni. Kérlek aki túlesett rajta írjon, hogyan tette túl magát, mi volt jobb, egyedul lenni, vagy ha volt valaki melletted? Van bármi ami ilyenkor segíthet?
2014. ápr. 8. 13:58
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

A te barátnődet nem ismerem és szerintem minden ember más, így más a segítség módja is, de az enyémből kiindulva én várnék két napot, aztán biztosan elmennék hozzá. Az én barátnőm is olyan, hogy könnyen befordul, teljesen maga alatt tud lenni (nem konkrétan missed ab-ra gondolok), de azt is tudom, hogy ha már ott vagyok, akkor örül.

Az biztos, hogy ilyen helyzetben szóba sem hoznám a saját terhességemet, sőt még csak a pocakomhoz sem nyúlnék a jelenlétében egy kis ideig. Elvinném valahova vagy bezárkóznék vele és egy nagyot beszélgetnénk.

2014. ápr. 8. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Az segít, ha tiszteletben tartod, ha nem akar veled találkozni vagy beszélni.

Biztosan rossz neki, hogy te terhes vagy, ő meg már nem, de idővel tud majd örülni a te örömödnek, csak most ne várd el tőle ezt.


Ilyenkor leginkább a férje a támasza, persze embere válogatja, nekem nem hiányzott a barátnőm (pedig nem is volt terhes). Vár meg, amíg ő keres, mondd meg neki, hogy nem akarod zaklatni, de nyugodtan hívjon fel, amikor úgy érzi, hogy szüksége van rád.

2014. ápr. 8. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Nem kell szóba hozni a terhességedet, első, ahhoz, hogy tudja, hogy te terhes vagy. Ezt nem felejti el az ember, akkor se, ha nem látszik.

Nyilván emberfüggő, de nekem nagyon is a terhemre lett volna bárki, aki jött volna hivatlanul. Jó volt egyedül lenni és kibőgni magam. Ehhez nem kell egy barátnő (egy terhes meg pláne nem...), hogy megveregesse a vállamat, hogy majd legközelebb sikerül...

És jópofizni se lett volna kedvem.

2.

2014. ápr. 8. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Ezt már mondtam neki, remélem komolyan is veszi, hogy bármikor hívhat. Én teljesen megértem, hogy látni sem bír, rajtam már látni, 25hetes vagyok.

Jo ha ilyenkor biztatva van, hogy majd csak sikerul? Vagy ez csak ront a helyzeten? Van mar egy fia, o gond nelkul sikerult.

2014. ápr. 8. 14:14
 5/14 anonim ***** válasza:
Továbbra sem értek egyet a második válaszolóval, de ezért is mondom, mindenki más. ....
2014. ápr. 8. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Babeli Zurzavar ***** válasza:
en sem ertek azzal egyet, hogy ilyenkor a ferj a legnagyobb tamasza es hagyd, de nyilvan minden baratno es minden baratsag mas es mas! en olyan vagyok aki odamegy, leul es hallgat, lehet nem szolalunk meg 2-3 orat, de ott vagyok, max addig kitakaritok, megfozok, mert szuksege van ram, mert ismerem! nem beszelnek a terhessegemrol (szerencsere O olyan baratnom akivel ezer mas temank van mint az en terhessegeim vagy a mar megszuletett babaim), megvarnam amig O beszel es semmin de tenyleg semmin nem sertodnek meg, mert csak akkor erzi, hogy elmozdithatatlan bastya vagyok az eleteben!
2014. ápr. 8. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
Nekem a múlthéten pénteken volt a 2.missed ab-om és tavaly aug.1-én az elsö.Ez a második nehezebb.Nem érdekel semmi és senki.Ha velem van a családom az idegesit ha nincs akkor az.Olyan mintha kezdenék bedilizni.
2014. ápr. 8. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Szia!


Hát most lehetnék én is a te barátnöd. 2 vetélésem és egy kémiai terhességem volt és az én bnöm is terhes. Szóval totál ugyan az a szitu.

Annyit kell tudni h mi hamarabb kezdtünk el próbálkozni mint barátnömék és mégis ö az aki szül kb 2 hét múlva mig én még mindig nem vagyok kismama :S


Támogatott és próbált együtt érezni velem,elmodndta h mennyire sajnálja. Persze jól esetek a szavai,de mondtam neki h soha többé egy szót sem kérdezzen h mi újság a baba ügy terén. Ha magamtól kezdek el beszélni róla akkor az más,akkor az az jelenti h most van szükségem vígaszra.

Megértö volt és tényleg soha nem ´kérdezett pedig sokszor láttam rajta h akarna. Nekem pl igy volt jó,h csak akkor beszélek róla amikor jól esik.

Hazudnék ha azt mondanám h nem zavart az h ö terhes én meg nem. Nehéz volt örülni az uh felvételeinek-videóinak,amikor izgatottan várta h megtudja kisfiú v kislány,amikor 2 hét alatt hirtelen akkorát nött a pocakja h alig ismertem rá. De mostanra annyira de annyira várom h megszülessen a kisfia ...Nézegetem nekik a cuki kis ruhákat. :)

Sztem pár nap múlva nyugodtan felkeresheted,ha akar találkozni találkozzatok. De most a terhesegedröl semmiféleképpen ne beszélj. Ha tudsz vegyél fel bövebb ruhát h ne is látszódjon annyira a pocakod. Idövel ö is meg fog nyugodni és együtt fog veled örülni.

Tanácsold neki a kivizsgálást,de csak akkor beszélj többet erröl ha igényli.

Sok eröt és kitartást kivánok neki,állj mellette ebben a nehéz idöszakban.

K.

2014. ápr. 8. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
47%
Nincs szuksege az embernek olyanok tarsasagara, akik nem tudjak, milyen a veteles. Nekem csak harom ember tudott oszinte vigaszt nyujtani: a ferjem, akit erintett ugyanugy mint engem, es ket baratnom, akik tudjak, milyen legalabb egy vetelest atelni. Nekik tudtam csak elhinni igazan minden vigasztalo szavukat. Mas csak frazisokat tud mondani, meg keskent hasogato kozhelyeket. Tudom, hogy mindenki jot akar(t) korulottem, de ez annyira intimszfera es annyira fajdalmas lelkiallapot, hogy arrol talan elkepzelese sincsen a vigasztalo felnek. Tartsd tiszteletben a kereset! Majd o keres teged, ha ugy erzi. En a masodik veteles utan tudatosan kerultem minden babatemat es a veteles utani hetekben kerek perec visszautasitottam minden olyan talalkat, amin terhes no vett reszt. Meg akkor is ha az egy nagyon kedves baratnom volt. Ma, fel evvel kesobb mar tudok oszinten orulni mas pocakjanak. Csak az erintett tudja, hogyan kepes feldolgozni a tortenteket. Ha o igy, akkor igy, nincs ebben semmi kulonos.
2014. ápr. 8. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Nekem 3 vetelesem volt a kislanyom szuletese ota, 2010, 2011, 2013. Mindegyik megviselt, de vhogy a harmadik a legjobban, talan mert ujabb kudarc es kezdtem a remenyt elveszteni. Igaz utana nem igen akartam terhes not latni ill errol beszelni, szerencsere a harmadiknal nem volt ilyen a kornyezetemben. De ugyanakkor jo lett volna ugy egy igaz baratno akinek a vallan elsirhattam volna magam, es erot kaphattam volna. Mivel kulfoldon vagyok igy csak az online modja ment. Nehez. Engem igazan a kovetkezo lenditett ki. Ferjemmel elhataroztuk, h benevezunk a lombik programba, de elotte elutazunk nyaralni. Mivel kulfoldon elunk, nekem a nyaralast a hazamenetel jelenti, a gyermekkori kornyezetem ahol fenottem. Bar mar lassan 13 eve itt elek, a szivem legbelul haza huz, es ha vmi rossz tortenik akkor mindig haza vagyok, talan azert is mert akkor meg gondtalan eletem volt, az emlekek, gyerekkori baratok stb. A mutet utan meg is csinaltuk a repjegyfogalalst inetztuk az utunkat, mivel a foldteke masik felerol megyunk inteztuk a Dubai- atszallast es par nap ott tartozkodast. Neztem otthon a lombik programot, felkerestem par orvost. Ez megnyugvast adott, elterelte a figyelmem a babarol. 2013 marc 8-an votl a mutetem, apr 11-en jott meg az elso mensi a mutet utan, es tobbet nem jott meg, majusban meg a mensi elott posit teszteltem. A picuri-val 10 hetesen utaztam haza, 16 hetes voltam mikro visszajottem, kellett a pihenes a szabadsag.

Engem lelkileg az utazas orome, keszulodese, izgalma, egy olyan dolog amire elore orul az ember, lenditett ki a holtpontrol. Igy nem a babara fokuszaltam es arra h nekem sosem less masodik babom. Ill kezdtem beletorodni max maradok egy gyermekes anyuka, es a lanyunk megy magansuliba.

Es most itt szunyokal mellettem a 11 hetes pici lanyom, aki atszelte a Foldet anya hasaban.

En csak azt tudom mondani fel a fejjel, keressen egy olyan dolgot egy tampontot aminek nagyon tud orulni, es ami egyben lekoti, h a gondolatok elterelodjenek. es mikor helyre all a lelki bekeje, es nem a baba teman jar a feje, akkor ossze fog jonni.

2014. ápr. 8. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!