Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Másfél hete volt missed ab...

Másfél hete volt missed ab műtétem, azóta is fájdogál a hasam. Ez normális még ilyenkor?

Figyelt kérdés
2014. ápr. 10. 17:04
 1/9 anonim válasza:
Szia.Nekem múlthét pénteken volt a második missed ab-om de már nem fáj a hasam.Szerintem ha fáj még a hétvégén is menj vissza az orvoshoz.
2014. ápr. 10. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem is fáj műtét után még jó 2 hétig (mert addig volt vérzésem) viszont én elmentem orvoshoz de azt mondta nincs gond.
2014. ápr. 11. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Nikkita ***** válasza:

Elméletileg nem. El kéne menned orvoshoz, hogy kizárja egy esetleges okozott sérülés, vagy fertőzéses gyulladás lehetőségét.

A gyakorlati tapasztalat viszont az, hogy - főleg ha akartad volna a picit - nagyon nehezen regenerálódik a szervezet, már csak a pszichés sérelem miatt is. Számíthatsz a legkülönfélébb tünetekre a szabálytalan menzesztől a folyamatos fájdalmon át a kórházba kerülő erősségű menstruációs görcsökig bármire, és mindennek okát nem fogják találni, mert fizikai okokat nem fognak találni. Ettől függetlenül járj az orvos nyakára(lehetőleg privát, akármilyen drága is), mert erre megoldást kell találni, ami az esetek többségében fogamzásgátló.

És ugyan tudom, hogy egy missed ab után a nők 90 %ának még az együttléttel is meggyűlik a baja, nem hogy a babavállalással, de akármilyen tankönyvi 3 hónapról fog beszélni a doki, 1 év az átlagos tisztulási idő, mire úgy jöhet egy pici, hogy ne legyen kára ettől a műtéttől. Szerintem tartsátok be mindenképp, már csak a veszteség lelki megbírkozása miatt is.

2014. ápr. 12. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 martif válasza:
Szia! Sajnálom ! Nekem 3 hete volt ilyen műtétem és én is féltem ,amikor még mindig fájdogált a hasam .Ha csak fájdogál és nem nagyon fáj akkor javaslom próbálj meg minél többet pihenni és esetleg igyál cickafarkfű teát vagy citromfű teát .Kicsit megnyugtat és a fájásokat is oldja, nekem bevált, ha viszont nagyon fáj hosszan és tartósan keresd fel az orvosodat.Van még vérzésed?Amúgy mennyi idős terhes voltál?
2014. ápr. 15. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Olyan mindjárt megjön érzésű hasfájásom van, de nem elviselhetetlen. A derekam is fáj. Remélem hamarosan elmúlik. Nektek is volt ilyen? Amúgy 5 hetes voltam.
2014. ápr. 15. 20:45
 6/9 martif válasza:

Igen ! Én most azt várom, hogy megjöjjön és tudjam milyen lesz(olyan mint a műtét előtt vagy erősebb vagy gyengébb ???Meddig tart???Megkínoz vagy nem???) már kezdek görcsölgetni ebből arra gondolok ,hogy már közeleg igaz az orvosom 5-6 hetet mondott ,de sokat olvasgattam és volt aki 25napot írt, más meg 70napot.Remélem nekem nem kell annyit várnom ,szeretném ha repülne az idő, igaz ezt már műtét óta így gondolom.Így még nem vártam hogy teljen az idő!

Ne haragudj hogy kicsit eltértem a kérdésedtől ,és rád szabadítom a saját problémámat ,bocsi.!

2014. ápr. 16. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Szia. Úgy fáj, mint a műtét előtt. Nem állandóan és nem is elviselhetetlenül. De én még nem tartok ott, hogy meg kelljen jönnie. Ne izgulj, eltelik az idő egy kettőre.
2014. ápr. 17. 16:16
 8/9 A kérdező kommentje:
Hallomásból tudom csak. De mindenki más.
2014. ápr. 17. 16:19
 9/9 Nikkita ***** válasza:

Hát 8 hetesen vesztettem el a kicsit, másnap ki is engedtek, nem véreztem 2-3 napnál tovább. Utána a műtéttől számolt 28.napra meg is jött, de egy hónapig a hasi fájdalmaktól és a láztól ágyba raktak, csak èpp semmi fizikális problémát nem találtak. A menstruációm baromira fájt, nagyon erős vérzésű volt és tenyérnyi darabok szövet és alvadt vér keverékű darabok szakadtak le, végül fél évvel később a doki megelégelte hogy 3-4 nap alatt egy heti adagot minimum kivérzek, úgyhogy fogamzásgátlót kaptam és az rendbe tett.

De már csak az eg.ügyi hátterem miatt is van ilyenről tapasztalatom.

Lelkileg az átlagból és magamból kiindulva nem lesz jobb, ha megjön a menzesz, akárhány napra is. Nem elkesíreti akarok , bár tudom hogy ennél jobbam ilyenkor már semmivel sem lehet rosszabb kedvet csinálni. De nekem az az egy év valami borzalom volt... Most másfél évvel később tudtam azt mondani, hogy igen, szeretnék babát megint.

Az idő segít, akármennyire is elcsépelten hangzik. Csak most sok idő kell. És az, hogy ne próbáljuk ellökni magunk mellől a szeretteinket, csak mert az az érzésünk hogy semmire nem vagyunk képesek (hiába tudja az agyunk, hogy nem a mi hibánk volt)...

Kívánok kitartást mindannyiótoknak!

2014. ápr. 18. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!