Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » 6 hetes terhes voltam, ma...

6 hetes terhes voltam, ma elvetéltem. Műszeres beavatkozás is volt. Azt mondták már 3 hónap múlva lehet próbálkozni. Én nagyon félek. Van még esélyem hogy valaha babám lesz? Nagyon el vagyok keserdve.

Figyelt kérdés
2014. ápr. 15. 19:42
 1/9 anonim ***** válasza:
Nagyon sajnálom a történteket! De próbáld meg feldolgozni (lehet hogy ez kicsit több lesz mint három hónap) és újra próbáljátok meg. Igenis van esélyed egy gyönyörű, egészséges babára. Én kétszer vetéltem el és az egyik petevezetőmet is elveszítettem egy méhen kívüli terhesség miatt. Ezeknek ellenére a most egy éves kisfiam itt száguldozik körülöttem!
2014. ápr. 15. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ez sokkal gyakoribb, mint ahogy gondolod, majdnem minden második terhességnek ez a vége, csak sokszor nem is veszik észre, azt hiszik, hogy csak késett a menzesze, föként ha nem akartak babát, csak sikerült.


Az ok legtöbbször valami kisebb hiba a terhességnél, ami egyszeri dolog, és legközelebb nem fordul elö.


Sajnálom, hogy így történt.

2014. ápr. 15. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
8 hetesen ment el az első babánk,nagyon sírtam meg minden, én is azt hittem sosem lesz babám.aztán 2 hónap múlva jött a következő, makk egészséges 4210g 60cm nagy fiúként jött a világra 5 hónapja.
2014. ápr. 15. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
jaa igen és bár mikor elvetéltem nem tudtam, de utána hogy képes voltam beszélni róla, szinte minden ismerősömről kiderült, hogy jártak így.
2014. ápr. 15. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nekem akkor derült ki, hogy 7 hetesen elhalt a magzat, amikor már 11 hetes voltam... A 7. heti uh-on volt szívműködés is. Elmentem privát dokihoz uh-ra, ott derült ki, hogy már nincs szívműködése és kb. 7 hetes méretű. Szörnyű érzés volt. Másnap hajnalra elkezdtem nagyon vérezni, görcsölni, bementem az ügyeletre, ahol még délelőtt műszeres befejezést végeztek. Nekem is 3 hónapot szünetet javasoltak és több orvos is azt mondta, hogy ettől még nyugodtan lehet babám (őt nem terveztük, óvszer mellett estem teherbe, de nagyon örültünk neki, egyébként van már két gyermekünk). Most viszont mindennél jobban szeretnék újra terhes lenni, de még csak másfél hónap telt el, úgyhogy mindenképpen várunk.

Fel a fejjel, tudom, hogy nehéz, de ne félj attól, hogy nem lehet babád emiatt.

2014. ápr. 15. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nekem a 11. Héten ment el a babám, az orvosok akikkel beszéltem mind azt mondták hogy lehet hogy így volt a legjobb mert az is lehetett hogy beteg volt. Mondjuk nagyon fiatal is voltam 16 éves de nem tudtam a 10.hétig arrol h terhes vagyok akkor nagyon meg is ijedtem és rá egy hétre össze estem a suliba a görcstől a suliba vetéltem el, akkor nagyon sokan ki röhögtek ott de felálltam és hívtam a szüleim, nagyon nehéz volt fel fogni h mi is történt van hogy még most os 21 évesen megsiratom. Most szeretnék babát több mint egy éve nem szedek gyógyszert nem is védekezünk de eddig eredménytelen a próbálkozásunk de nem adjuk fel:)
2014. ápr. 16. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 budap válasza:
Szia.Ez sajnos nagyon szomorú dolog és nagyon sajnálom. Én még ez nem életem át,igaz nem is szeretném. Szerintem ne csüggedj és ne add fel. Egyébként is ember függőek az ilyen dolgok. Harcolj és ha sikerül azért nagyon vigyázz magadra,pihenj sokat,próbálj nem idegeskedni és stressz mentes környezetben lenni mivel ez is nagyon fontos. Én bízom benne,hogy sikerülni fog. Tudom nehéz nem erre gondolni... de próbáld elterelni valahogy erről a figyelmed. Sok szerencsét :)
2014. ápr. 22. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek!!!
2014. ápr. 23. 09:29
 9/9 anonim ***** válasza:
Nagyon sajnálom ami történt, és sajnos saját tapasztalatból tudom milyen nehéz! Leírom az én kis történetem! 8 évvel ezelőtt volt az első terhességem! 1,5 év próbálkozás után sikerült, de sajnos 7 hetesen elvetéltem! Akkor azt mondták első terhességnél nagyon gyakori, ne aggódjak! Legutóbb 2 éve a véletlennek köszönhetően (gyógyszer mellett) estem teherbe! Kiderült ikerekkel! 5 hetesen volt az első uh vizsgálat, ott minden rendben volt! 4 hét múlva kellett vissza mennem! Ott sajnos kiderült,hogy megálltak a fejlődésben a babák és életjelet sem mutatnak! Rettenetes érzés volt! Ezek után az orvosom megcsináltatta a hematológiai tesztet, hogy kiderüljön mi lehet a baj! Szerencsére semmi! Elmondták, hogy első terhességnél sokszor előfordul(ezt akkor már sokadjára hallottam) másodjára pedig ugye a gyógyszer lehetett! De nyugodjak meg és hajrá! Most december óta nem szedtem a fogamzásgátlót, január óta elevitet is szedek és ma 6+3 hetes vagyok!Erősítésnek kaptam utrogestán 200mg-os hüvelykúpot! De azért most sem felhőtlen az öröm mert vasárnap 5+4 hetesen hasfájással kórház, és petezsák van de embrió még nem látszik! Erre az volt a válsz, hogy vagy még kicsi vagy nem fejlődik! 6-án kell visszamennem! Elhiheted mennyire aggódok! De bízok nagyon benne, hogy most minden rendben lesz! Szóval fel a fejjel (tudom, hogy nagyon nehéz) és hidd el nem csak hogy lehet,lesz is babád!
2014. ápr. 25. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!