Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » 6 hetesen elvetéltem 1....

6 hetesen elvetéltem 1. terhesség. Már 4hetesen nem is dolgoztam. Lehet ez volt a baj hogy egész nap a babára görcsöltem. Most ha már próbálkozunk 10. hétig dolgozni akarok és nem gondolni rá annyit. Szerintetek?

Figyelt kérdés
2014. ápr. 16. 19:49
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem a vetélésnek biológiai okai vannak és nem pszichikai. Attól nem megy el egy baba és nem is marad meg, hogy mikor maradsz otthon (hacsak nem téglát pakolsz egész nap). SZerintem kivizsgálás kell ezek után, és nem 4 héttel tovább dolgozni. (Sajnálom, ami történt, velem is megtörtént, és megtörtént volna még X alkalommal, ha nem nézetek utána, mi volt az oka.)
2014. ápr. 16. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
50%
semmi köze hozzá. Pont a mostani vetéllésed miatt nem kéne dolgozni a következö terhesség elején sem. Sajnos nagyon ygakori a korai vetélés és ennk semmi köze ahhoz hogy mennyit gondolsz rá. Szerinted aki sok évet küzd a babáért és nagy nehezen sikerül annka nem ekörül forog minden gondolata??? de és mégsem vetél el emiatt.
2014. ápr. 16. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

hát nem tudom, mit dolgozol? ha fizikai munkát végzel esetleg tetesd át magad más munkakörbe amint kiderül a terhesség, legalább az első trimeszter végéig.

Ha ülőmunkát végzel, akkor nem hinném hogy attól vetéltél volna el. Sajnos nagyon gyakori a spontán vetélés (állítólag minden negyedik terhesség...) szokás mondani a természet szelektál, ha ismét összejön, csak gondolkodj pozitívan, nem baj ha a babón jár az agyad, de tudd hogy nem lesz semmi baj és nem is lesz.

Hány éves vagY? természetes teherbe esés? mióta próbálkoztok?

2014. ápr. 16. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Igazatok van.Ez lett volna az 1.babám.Hogy fogják megnézni hogy mi volt a baj?Azt mondják csak a 2.vetélésnél néznek utána.Van jelentősége hogy a párom huga Down kóros?Úgy tudom Debrecenbe csinálnak ilyen vizsgálatot,de 35 év felett.27éves vagyok.A párom 37.
2014. ápr. 16. 20:01
 5/14 anonim ***** válasza:

a 27 év nagyon jó kor, minden esélyed meg van arra hogy egészséges babád szülessen. Nem hinném, hogy bármi köze van a párod húgának hozzá.

Nem tudom hogy hányadik vetélés után néznek utána a dolognak, de látod, már most verd ki a fejedből a második vetélést :) ilyenre nem is szabad gondolni, tudom hogy nehéz, nem is tudom én hogyan dolgoznám fel az elsőt, de nagyon fontos a pozitív gondolkodás, a terhességed alatt millió dolgon fogsz aggódni, jobb ha most még lazítasz. minden rendben lesz.

2014. ápr. 16. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy a nőn múlik,hogy down kóros lesz. Szerintem nem függ össze a párod húgával.
2014. ápr. 16. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Kombinált tesztet kb. 9000Ft ért meg csinálják bárhol én azt javaslom. 12. héten ha jól emlékszem. Minden második nő elvetél valamikor élete során, semmi extra nincs a vetélésedben, "normális" dolog ennyi. Nem kell ezen ennyit gondolkodni. Egyáltalán volt már szívverése? mert ha nem akkor meg főleg nem érdemes ezen agyalnod. Nekem 7 hetes uh minden rendben volt, 12 hetesen szintén, 16 hetesen már nem volt babám. :( Na ez "vetélés" és persze rossz volt meg minden, de ez történt és kész bele kell törődni. Másodikra 2 babám lett egy fiú és egy lány :D így kaptam kárpótlást az elsőért. Az elsővel én nem dolgoztam csak pihentem már a 6 héttől (veszélyes munkahely) , a másodikkal 8 hetesen mentem csak dokihoz, tesztet sem csináltam csak nem jött meg, 30. hétig dolgoztam (persze másik beosztásba).
2014. ápr. 16. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a bíztató mondatokat!!!
2014. ápr. 16. 20:13
 9/14 anonim ***** válasza:

Én úgy hallottam, hogy a Down-szindróma nem örökletes, teljesen függetlenül alakul ki.

Ha nem megerőltető munkát végzel, akkor nyugodtan lehet dolgozni, nem függ össze a kettő (én is dolgoztam a harmadikkal, irodában, ülő munkát, nem is igazán stresszes, sajnos mégis missed ab lett a vége a 11. héten). Az elsővel kiírt rögtön a doki (5 hetesen), mert 3 műszakban akksikat gyártottunk, ahol dolgoztam. Egészséges kislányom született.

A másodiknál pedig még csak 2 éves volt a lányom, otthon voltam és gondoskodtam közben az állandóan izgő-mozgó gyermekemről. Szerencsére ott is simán ment a terhesség.

Sajnos valóban "szelektál" a természet, többnyire nem is tudni, hogy miért történik a vetélés.

2014. ápr. 16. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Ha nem megerolteto fizikailag a munkahelyed addig dolgozz amig szamodra kenyelmes es nem faraszto.

En irodai munkat vegzek es az elos terhessegem vetelessel vegzodott a 8-dik heten.

Utanna egeszseges kisfiam szuletett pedig dolgoztam egesszen a 36-dik hetig.

2014. ápr. 17. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!