Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Abortuszról mik a tudnivalók?

Abortuszról mik a tudnivalók?

Figyelt kérdés

Nem tarthatom meg sajnos,mert azt szeretném,amire gyermekem születne,mindene meglegyen.Most először estem teherbe.

Mivel én még nem múltam el 18 arra lennék kíváncsi, hogy szülői engedély nélkül eltudnám e vetetni valamilyen módon?

Hogyan történik?Fáj?Milyen negatív hatásai lesznek rövidtávon,hosszútávon? Nehezebben esek majd teherbe, és nagyobb a kockázata, hogy valamilyen rendellenességgel fog születni a gyermekem, ha majd pár év múlva szeretnék?

Tönkre megy a méhem?

A válaszokat előre is köszönöm. :)



#abortusz #gyermek elvetetés
2014. máj. 3. 21:43
 1/7 anonim ***** válasza:
Csak a szüleid beleegyezésével lehet. 1. Nőgyógyász aki igazolja a terhességet, neki elmondod a terved. 2. Labor 3. Védőnő/nővédelmi tanácsadó. Kifizetitek a csekket ami vagy 30e ez a teljes, vagy 15e vagy 9e rászorultsági alapon. De mindehhez kell valamelyik szülő. Kérheted altatásban vagy érzéstelenítésben, előzőhöz aneszteziológus is kell. 15-20p az egész, manapság rutin műtét általában kockázat nélkül. Egyik nap bemész, felteszik a tágítót ami van akinek iszonyatosan van akinek semennyire nem fáj. Másnap műtenek, du mehetsz haza. Nem fáj testileg.
2014. máj. 3. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Másnap műtenek? Barátnőmet kísértem el, ha már felteszik a tágítót, akkor nem hagyják úgy, utána műtik, ha már kitágult eléggé.
2014. máj. 3. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Egy éjszakát van fent a tágító. Egyik nap bemész du, este fele felteszik és másnap műtenek.
2014. máj. 3. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
És az abortuszra nincs más módszer csak ez?
2014. máj. 3. 22:33
 5/7 anonim ***** válasza:
Hány hetes vagy?
2014. máj. 3. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Igen,csak ez a megoldás van. Szülő mindenképp tudni fog róla, mert mint írták előttem, kell a beleegyezése, hisz ez egy műtét.
2014. máj. 3. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szüleid tudtán kívül semmiképp. Minden műtéti beavatkozáshoz az ő aláírásuk szükséges.

A tágítás, vákuumozás folyamatáról írtak már, és talán az sem mellékes, milyen módon hal bele a döntésedbe a gyermeked, de sokak tapasztalata az, hogy a fizikai fájdalom messze eltörpül a lelkiek mellett. A későbbi meddőség, vagy sorozatos vetélések szövődményének aránya csak 1-2%, a méhed minden bizonnyal nem megy tönkre.

Gondold át, mik a lehetőségeid, tájékozódj, mit jelent rád nézve mindez és próbáld lelkileg is beleélni magad abba, amit most elhatároztál, biztosan ezt akarod-e. És beszéljetek az "apa" szüleivel is!

2014. máj. 4. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!