Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Elviselhetetlen a lelki...

Elviselhetetlen a lelki fájdalom vetélésnél?

Figyelt kérdés
10 hetesen elvetéltem, majd műtéti úton kikapartak. Nagyon vártuk a babát, éreztem, szerettem. Beszéltem hozzá, tervezgettünk és egyik este vége volt mindennek. Még pont előtte mondtam, hogy addig jó, amíg érzem a terhességi tüneteket, mert akkor legalább érzem, hogy él a babám. Most pedig itt fekszem a kórházi ágyon, kikaparva. Hogyan lehet ezen túltenni magam? Ki hogy élte meg?
2014. máj. 10. 06:35
 1/10 anonim ***** válasza:

HUu, őszinte részvétem. Erre igazán nem is lehet mit mondani. Idő kell, hogy feldolgozd, de elfelejteni sosem fogod.

Nekem már van két gyerekem, a legelső vetéléssel kezdődött, végződött... 7 hetesen, de nekem embrió sem volt, talán így még könnyebb lehetne, mivel nem volt szívverés, de nekem nem volt. Teljesen üresnek éreztem magam, csak zokogtam, nem tudtam megnyugodni. Én is nagyon vártam. Ráadásul akkor kezdtem egy stresszes munkahelyen, ahol a főnök megtudta, hogy miért kerültem kórházba azonnal kirúgott. Aztán nem volt sok időm keseregni, mert pár hét múlva jött az esküvőnk, amin már hat hetes terhes voltam. :)

Szerintem nekem jót tett az a kaparás, mert a következő ciklusban terhes maradtam és egészséges babát szültem. Igaz végig rettegtem, hogy mi lesz, de nem volt baj.

Az orvosom elkezdte a vizsgálatokat, hogy mi lehetett a vetélés oka, de nem is tudta befejezni olyan hamar terhes maradtam.

Tudom, most úgy érzed, hogy nagyon alján vagy mindennek. Ettől nagyobb űrt én sem éreztem, mikor kikaparva feküdtem a kórházi ágyon. Tudom mit érzel, de hidd el fel lehet épülni. Igaz, még akkor is emlékezni fogsz rá, mikor lesz gyermeked, mert egy ilyen eseményt nem lehet elfelejteni, de egész más megvilágításban látod majd a történteket.

Kívánok neked erőt, hogy ezt elviseld és mihamarabbi gyermekáldást!

2014. máj. 10. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Jajj részvétem, én csak arra tudtam gondolni, hogy mikor próbálkozhatunk újra és újra babás legyek. A nagymamámnak volt vetélése, 70 évesen is emlegette, szerintem ez olyan amivel csak együtt lehet élni, de feldolgozni nem, vagy nagyon nehezen.
2014. máj. 10. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Fogadd őszinte részvétem.


Én kétszer éltem át középidős (21, és 20 hetes)vetélést. Beindult a szülés, vajúdtam is rendesen,és meg kellett szülnöm. Az az üresség érzés...

Azóta még nem lett gyerekem, mert a pihenő időben vagyunk. De, amint lehet próbálkozunk, mert majd, megőrülök, hogy lehessen kisbabám.

Sajnos elfelejteni nem fogod sohasem, a fájdalom sem enyhül, de az élet megy tovább... El kell fogadni, hogy ez az életed részévé vált. Ezt a terhet cipelni kell! Sokszor nehéz, néha könnyebb.

Kitartást kívánok!

2014. máj. 10. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Őszinte részvétem neked és mindenkinek, aki átélt már ilyen traumát, tragédiát!


Nagyon nehéz elviselni lelkileg, mert testileg szerencsére nem megoldhatatlan a probléma, hamar helyreállsz, ha nincs más baj... én tavaly estem át egy missed ab-on, mert a babám szíve a 9. héten leállt, sajnos a 11. hétig ezt észre sem vették, én sem! Ami talán fájdalmasabb az az, hogy múlt hónap 25-én a terhességem 20. hetében meg kellett szülnöm a babánkat... sajnos még semmit sem lehet tudni, hogy miért, hogyan.... eredményre várunk! Borzalmas dolog ez, mert már éreztem őt mozogni, öt egész hete és öt napja már erősen ficánkolt, még a szülés napján, reggel is... talán könnyebb, hogy a nemét még nem tudtuk, de lehet, hogy rajta lesz az eredményen...nem tudom... szép nagy volt már a pocim, mindenki dicsérte... egy kézzel fogható emlékem maradt meg, a 19. hetes UH fotó! Ezt minden este megpuszilom! És küldök puszit az égbe is az Angyalaimnak! Nekem így könnyebb picit.. Most attól rettegek, hogy a több, mint 3 és fél éves kapcsolatom sínyli meg ezt az egészet..mert rettenetes bűntudatom van, hogy "elvettem" Páromtól az Ő Szépségeit! Ő nem így gondolja, nyugtatgat, de nekem ez most csak üresség....


Légy erős nagyon, mindenki legyen erős!! Gyógyuljatok meg hamar, ne aggódjatok, lesz még itt Babázás, Nekem is, Nektek is!!!!!

2014. máj. 10. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
engem december 2.án műtöttek 6 hetesen ( tudom ez nem olyan idős mint a tiétek) de már akkor imádtam :( április nem volt sikeres hónap remélem a május az az lesz :) május 22.ére nem várjuk. kitartás kedves kérdező és kívánom hogy a következő baba épségben és egészségeben szülessen meg :) a többieknek is ezt kívánom :)
2014. máj. 10. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Túl lehet élni. Nekem ötször sikerült. Mind az öt után sikerült talpra állnom, majd elölről kezdenem. Most még nehéz elhinned, de rendbe fogsz jönni. Testileg előbb, lelkileg kicsit később.
2014. máj. 10. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nekem februárban volt missed ab-om, majdnem 10 hetes voltam papír szerint,viszont utólag kiderült hogy olyan 7 hetes körül állhatott meg a baba szíve.A műtét napjáig voltak tüneteim ezért nem gondoltuk hogy valami gond lenne :( Még mai napig gondolok rá és biztos hogy ez benne marad az emberben míg csak él,viszont könnyebb lesz idővel,már most is az.Most kezdünk majd újra próbálkozni hátha,bár félek is tőle.Kitartást és sok erőt kívánok neked és mindenkinek!
2014. máj. 10. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Sziasztok! nagyon koszonom mindenkinek a biztato szavakat. majdnem 10 hetesen volt a mutet de mar 8 hetesen elhalt. voltak tuneteim csak nem olyan erosek mind addig. Szornyu ez az egesz, es nem birom elengedni őt. Mit tegyek?
2014. máj. 10. 20:12
 9/10 anonim ***** válasza:
Szia! 7-es válaszoló vagyok,ebben az esetben mondhat bárki bármit,mindenki másképp éli meg ezeket a dolgokat!Hidd el ahogy telik az idő egyre könnyebb lesz de el felejteni nem fogod.Nekem ami segített ha volt akinek kitudtam önteni a szívem és ha kisírtam magamból.A másik meg kicsit fura de a barátnőm egy éves kislánya nagyon sok erőt adott és mikor éreztem hogy nem bírom akkor csak elkezdtem vele játszani vagy bármit csinálni és jó volt,elég volt ha csak hozzám bújt.Van aki ilyenkor gyerekere se bír nézni,nekem fordítva volt.Kitartást!
2014. máj. 11. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Sajnos velem is megtörtént,azon a héten lett vége az egésznek,amikor Neked is történt.Szörnyű volt,mikor közölte a doki,hogy nincs szívhang,9 hetes voltam,aztán előjegyzett befejezésre,de elötte éjszaka megindult a sp.vetélés,hatalmas görcsök és nagy mennyiségű vérzés kíséretében kilökődött az embrió,öklömnyi szövetdarab kíséretében,szörnyű volt,elájultam,nagyon megijedtem,nem tudtam felállni sem,annyira szédültem.Végül mire orvoshoz értünk,minden kiürült,de ott kellett maradni transzfúzióra.Annyi szerencs van a dologba,hogy nem kell 6 hónapot várni a következő terhességgel,mivel nem volt művi beavatkozás.Fizikálisan már jól vagyok,de lelkileg....:( nagyon megrázó volt,hogy így kellett látnom.
2014. máj. 18. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!